اطلاعات جدیدی از ساخته‌ی جدید خالقان Halo و Destiny منتشر شد

Bungie در حال توسعه‌ی پروژه‌های جدیدی است

اطلاعات جدیدی از ساخته‌ی جدید خالقان Halo و Destiny منتشر شد عرفان بدری ۰ ۱۱ خرداد ۱۴۰۰ اخبار بازی
اثر بعدی خالقان Halo و Destiny

استودیوی Bungie از سال ۲۰۱۷ تا به الان مشغول پشتیبانی از Destiny 2 بوده و از آن زمان تاکنون عنوان جدیدی عرضه نکرده است و تنها می‌دانیم که روی چند پروژه‌ی جدید کار می‌کند. حالا به تازگی اطلاعات جدیدی از اثر بعدی خالقان Halo و Destiny به دست آمده است.

توسعه‌دهندگان سابق مجموعه بازی‌های Halo یعنی استودیوی Bungie که هم‌اکنون بیش از ۳۰ سال است که در صنعت بازی‌های ویدیویی فعالیت می‌کند، در سال ۲۰۰۰ توسط شرکت Microsoft خریداری شد تا تمام تمرکز خود را روی ساخت بازی‌های انحصاری Xbox بگذارد، با اینحال این تیم چند سال بعد تصمیم گرفت تا راه خود را از این شرکت جدا کند و نهایتا توانست تا در سال ۲۰۰۷ به یک استودیوی مستقل تبدیل شود، البته حقوق سری Halo به طور کامل به Microsoft واگذار شد.

تیم Bungie بعد از مستقل شدن تا مدتی به همکاری با Microsoft ادامه داد، اما در سال ۲۰۱۰ یک قرارداد ۱۰ ساله را با شرکت Activision Blizzard امضا کرد. حاصل همکاری با این شرکت تولد یک بازی پرطرفدار دیگر با نام Destiny بود که در سال ۲۰۱۳ معرفی و در سال ۲۰۱۴ برای کنسول‌های نسل هفتمی و نسل هشتمی منتشر شد. این همکاری نیز تا سال ۲۰۱۸ ادامه داشت، اما Bungie به دلیل یکسری اختلافات با Activision Blizzard و محدودیت‌هایی که این شرکت برای تیم آن‌ها ایجاد کرده بود، تصمیم گرفت تا پیش از به پایان رسیدن زمان قرارداد به همکاری خاتمه دهد. از آن موقع این استودیو به صورت کاملا مستقل به فعالیت خود ادامه می‌دهد و شرکت چینی NetEase نیز مبلغ ۱۰۰ میلیون دلار را در آن سرمایه‌گذاری کرده است.

طبق آخرین اطلاعاتی که داریم، Bungie هم‌اکنون در کنار پشتیبانی از Destiny 2 در حال کار روی چندین پروژه‌ی معرفی نشده است که تا پیش از این هیچ اطلاعاتی از آن‌ها نداشتیم. حالا به تازگی از طریق یک آگهی استخدام اطلاعاتی از اثر بعدی خالقان Halo و Destiny به دست آمده است.

چند ماه پیش یک آگهی شغلی منتشر شد که در آن آمده بود استودیوی Bungie برای یکی از بازی‌های خود به دنبال یک طراح سیستم‌های چندنفره می‌گردد. اکنون آگهی شغلی جدیدی منتشر شده که در آن Bungie به دنبال یک طراح سندباکس یا فردی که بتواند مبارزات یک بازی اکشن چندنفره را طراحی کند، است. این عنوان قرار است یک IP کاملا جدید از توسعه‌دهندگان مجموعه‌های Halo و Destiny باشد.

در این آگهی آمده است:

آیا شما ماموریت دارید بازی‌هایی را ایجاد کنید که بازیکن‌ها را در جوامعی که سرمایه‌گذاری عظیمی روی آن شده است، جمع کنند؟ آیا وقت خود را صرف فکر کردن به این می‌کنید که چگونه مکانیک‌های مختلف بازی‌ها را باهم ترکیب کرده تا بتوانید لحظات تیمی شگفت‌انگیزی بسازید؟ آیا هیجان‌زده هستید تا یاد بگیرید چگونه کاری کنید گیم‌پلی به شدت به مقصود بازیکن، حسی که یک عنوان اکشن باید منتقل کند و همچنین خوانایی بازی اهمیت بدهد؟

ما هنوز نمی‌دانیم که این آگهی شغلی ارتباطی با آگهی چند ماه پیش دارد یا خیر، اما این طور که به نظر می‌رسد این بازی اکشن چندنفره فعلا در مراحل اولیه‌ی توسعه‌ی خود قرار دارد.

در دیگر خبرهای مربوط به استودیوی Bungie آمده که به تازگی پیتر فابیانو، تهیه‌کننده‌ی سری Resident Evil در شرکت Capcom به عنوان مدیر بخش تولید به این توسعه‌دهنده پیوسته است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا