ریمستر بازی Bloodborne امسال برای رایانه‌ی شخصی منتشر می‌شود!

سونی احتمالا سیاست عرضه‌ی انحصاری عناوین خود را تغییر داده است

ریمستر بازی Bloodborne امسال برای رایانه‌ی شخصی منتشر می‌شود! حمید توحیدلو ۰ ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ اخبار بازی
ریمستر بازی Bloodborne

شواهد امر گویای این موضوع است که ریمستر بازی پرطرفدار Bloodborne بعد از انتشار نسخه‌ی پی‌سی اثر دیز گان، در ادامه‌ی سال جاری میلادی برای پلتفرم رایانه‌ی شخصی و کنسول پلی‌استیشن 5 عرضه می‌شود.

برهیچکس پوشیده و پنهان نیست که بلادبورن یکی از ارزشمندترین عناوین انحصاری پلی‌استیشن برشمرده می‌شود که در سال ۲۰۱۵ میلادی توسط استودیوی فرام‌سافت‌ور و شرکت سونی راهی کنسول پلی‌استیشن 4 شد. داستان این عنوان اکشن نقش آفرینی در یک شهر خیالی به نام یارنام جریان دارد که اتمسفر منحصر به فرد محیط و شباهت زیاد آن با طراحی‌های دوره‌ی ویکتوریایی، حساب این بازی را از دیگر آثار هم سبک خود در نسل هشتم جدا کرده و گیم‌پلی مهیج و درگیرکننده بازی نیز باعث شده تا از آن به عنوان یکی از بهترین و پرطرفدارترین آثار نقش آفرینی یاد کنیم.

در حالی که چیزی بیش از پنج سال از عرضه‌ی بلادبورن می‌گذرد، لیکن این عنوان در میان بازیکنان و سازندگان به فراموشی سپرده نشده و در طول یک سال گذشته خبرهای زیادی در رابطه با بازی به گوش رسیده است. یکی از مهم‌ترین این خبرها، شایعه‌ی عرضه‌ی نسخه‌ی رایانه‌ی شخصی بازی بود که برای نخستین بار در خرداد ماه سال گذشته مطرح شد. با توجه به اینکه در آن زمان شرکت سونی تمایلی به عرضه‌ی آثار انحصاری خود روی پی‌سی نداشت، این گزارش چندان مورد توجه بازیکنان قرار نگرفت. اما شرایط حال حاضر با گذشته متفاوت است و سیاست عرضه‌ی بازی‌های انحصاری سونی در طول چند ماه دستخوش تغییرات زیادی شده است؛ به طوری که بازی Days Gone، یکی از آثار انحصاری پلی‌استیشن در نسل هشتم، به‌زودی برای رایانه‌ی شخصی عرضه خواهد شد.

با استناد بر این موضوع، چندی پیش کاربری به نام CrazyLeaksOnATrain در صفحه‌ی شخصی شبکه‌ی اجتماعی توییتر خود اعلام کرد که استودیوی فرام‌سافت‌ور در حال حاضر روی ساخت نسخه‌ی ریمستر بازی Bloodborne فعالیت می‌کند و این عنوان مورد انتظار پس از انتشار نسخه‌ی رایانه‌ی شخصی دیز گان، برای کنسول جدید پلی‌استیشن 5 و پی‌سی عرضه می‌شود. این فرد هنوز تاریخ دقیقی را برای عرضه‌ی ریمستر بازی مشخص نکرده، اما معتقد است که ریمستر بلادبورن در سال جاری میلادی در دسترس بازیکنان قرار خواهد گرفت. در وهله‌ی اول، از آنجا که این خبر از سوی سونی و منابع رسمی منتشر نشده، شاید باور عرضه‌ی بازی برای پی‌سی کمی سخت به نظر برسد، اما در نظر داشته باشید این کاربر پیش‌تر به انتشار بازی‌های Kingdom Hearts و Nioh 2 و ریمستر Ninja Gaiden برای رایانه‌ی شخصی اشاره کرده بود که همگی درست از آب درآمدند.

در کل، این اولین باری نیست که شایعه‌ها از انتشار یکی از پرطرفدارترین آثار انحصاری سونی روی پلتفرم رایانه‌ی شخصی حکایت دارند. اگر خبرهای دنیای بازی‌ها را در رسانه سرگرمی دنبال کرده باشید، حتما اطلاع دارید که همین کاربر در اواسط اسفند ماه سال گذشته در پیامی اعلام کرد که بازی پرطرفدار God of War به‌زودی برای پی‌سی عرضه خواهد شد. علاوه بر این، شایعه شده که اثر گوست آو سوشیما به همراه چند بازی دیگر پلی‌استیشن به‌زودی از انحصار سونی خارج و برای پلتفرم پی‌سی منتشر می‌شود. البته، شرکت سونی هنوز این گفته‌ها را تایید و یا تکذیب نکرده و صحت این موضوع در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

ریمستر بازی Bloodborne

برای نخستین بار این شرکت مایکروسافت بود که با تغییر کلی در سیاست‌های خود در طول نسل هشتم، بازی‌های انحصاری ایکس‌باکس وان را برای پلتفرم رایانه‌ی شخصی منتشر کرد. برخلاف برخی از پیش‌بینی‌ها، انتشار این عناوین نه تنها در کاهش فروش کنسول ایکس‌باکس وان تاثیر منفی نگذاشت، بلکه گزارش‌ها حاکی از رشد درآمد و فروش بازی‌های انحصاری دارند. بر این اساس، مایکروسافت چند سالی است که تمامی بازی‌های انحصاری خود، از سری هیلو گرفته تا مجموعه‌ی گیرز آو وار و فورتزا، را در کنار عرضه روی کنسول‌های خود، به دست کاربران پلتفرم پی‌سی نیز می‌رساند و این رویکرد در نسل نهم و برای بازی‌های انحصاری ایکس‌باکس سری ایکس و ایکس‌باکس سری اس همچنان ادامه خواهد داشت.

با توجه به این موضوع، ظاهرا شرکت سونی نیز در خصوص بازی‌های انحصاری و انتشار آن‌ها با سیاست‌های مایکروسافت هم نظر شده و تصمیم دارد که در آینده شماری از بازی‌های پرطرفدار پلی‌استیشن از جمله خدای جنگ را برای رایانه‌ی شخصی نیز عرضه کند. البته، در صورتی که این گزارش صحت داشته باشند و آثار مذکور برای پی‌سی عرضه شوند، مشخص نیست که سونی مشابه مایکروسافت به انتشار بازی‌های انحصاری خود برای رایانه‌ی شخصی ادامه می‌دهد و یا صرفا شاهد عرضه‌ی عناوین پیشین پلی‌استیشن روی این پلتفرم محبوب خواهیم بود.

لازم به ذکر است که این گفته‌ها هنوز در حد یک شایعه به حساب می‌آیند و شرکت سرگرمی‌های تعاملی سونی هیچ واکنشی در قبال اظهارات فوق از خود نشان نداده است. از این رو، در حال حاضر نمی‌توان با قاطعیت در این باره اظهار نظر کرد و باید منتظر ماند و دید که این کمپانی ژاپنی چه سیاست‌های را در خصوص بازی‌های انحصاری و صدالبته قدیمی پلی‌استیشن اتخاذ خواهد کرد.

در پایان این خبر، دیدگاه شما در رابطه با انتشار ریمستر بازی Bloodborne برای رایانه‌ی شخصی و پلی‌استیشن 5 چیست؟ به نظر شما، آیا سونی هم مشابه مایکروسافت عناوین انحصاری خود را در اختیار پی‌سی بازها قرار خواهد داد و در آینده مجموعه‌های ارزشمند دیگر پلی‌استیشن همچون The Last of Us برای این پلتفرم عرضه خواهند شد؟ فراموش نکنید که نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه سرگرمی به اشتراک بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا