بازی Black Mesa ماه آینده از حالت دسترسی زودهنگام خارج می‌شود

نسخه‌ی کامل Half-Life Remake بالاخره منتشر می‌شود

بازی Black Mesa ماه آینده از حالت دسترسی زودهنگام خارج می‌شود نیکان صبوری ۰ ۰۷ اسفند ۱۳۹۸ اخبار بازی
تاریخ انتشار بازی Black Mesa

تاریخ انتشار بازی Black Mesa مشخص شد. این عنوان یک اثر بازسازی شده‌ی کامل از Half-Life است که توسط چندی از طرفدران به مدت ۱۴ سال در دست توسعه قرار داشت.

بسیاری Half-Life را یکی از انقلابی‌ترین بازی‌های توسعه یافته در تاریخ صنعت بازی‌های ویدیویی می‌دانند و به ادعای این افراد بازی Half-Life بنیان‌گذار عناوین اول شخص نوین است. این بازی خاطره‌انگیز اولین بار در سال ۱۹۹۸ میلادی برای ویندوز منتشر شد و به دنبال موفقیت‌های آن، قسمت دوم در سال ۲۰۰۴ منتشر گردید. همچنین ولو سازنده‌ی این سری دو قسمت دیگر به صورت اپیزودی به Half-Life 2 در سال‌های ۲۰۰۶ و ۲۰۰۷ اضافه کرد.

بعد از آخرین اثر منتشر شده از بازی Half-Life، دیگر خبری از این عنوان نشد و ولو هم هیچ واکنشی به درخواست طرفداران نمی‌داد. تا اینکه جمعی از طرفداران با استفاده از انجین Source شرکت ولو، شروع به بازسازی قسمت اول Half-Life کردند. این بازی اولین بار در سال ۲۰۱۲ میلادی با نام Black Mesa در صفحه‌ی فیسبوک تیم سازنده‌ی آن یعنی Crowbar Collective معرفی شد. طبق گفته‌های اخیر Adam Engels، طراح ارشد بازی این اثر از سال ۲۰۰۶ میلادی در دست توسعه قرار دارد. او در این مورد می‌گوید:

در مارس سال ۲۰۰۶ میلادی بود که دو تن از هم دانشگاهی‌هایم بدون اینکه از من امتحان و تستی بگیرند، من را به عنوان طراح پروژه‌ی Black Mesa استخدام کردند. بعد از رشد پروژه من به عنوان طراح ارشد انتخاب شدم و سپس به عنوان رهبر پروژه و به تازگی مالک استودیوی Crowbar Collective شدم.

طبق گفته‌ی Adam Engels، نسخه‌ی کامل شده‌ی بازی Black Mesa در تاریخ ۱۵ اسفند ۱۳۹۸ (۵ مارچ ۲۰۲۰ میلادی) منتشر خواهد شد. او همچنین از اصطلاح انتشار نسخه‌ی ۱.۰ استفاده کرد. Adam Engels بیان کرد:

Black Mesa یک بازی ویدویی است و در واقع این اولین بازی ما است که نقاط قوت و ضعف خود را دارد. همانطور که لئوناردو داوینچی می‌گوید: «هنر هیچ وقت تمام نمی‌شود. تنها رها می‌شود.» به همین دلیل است که ما قصد داریم بعد از انتشار نسخه‌ی ۱.۰ از آن حمایت کنیم و اگر باگ‌ها و مشکلات آن را رفع نکنیم، هیچ وقت یک عنوان عالی از آب در نخواهد آمد.

Black Mesa در سال ۲۰۱۵ میلادی به صورت Early Access در پلتفرم استیم قرار گرفت. این بازی اکنون با قیمت 20 دلار به فروش می‌رسد. لازم به ذکر است چندی پیش آخرین به‌روزرسانی بتا به نام XEN به این اثر اضافه شد که شامل مرحله‌ی نهایی بازی Half-Life می‌شود.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا