فیلم بی‌وزنی را از شبکه‌ی نمایش خانگی تماشا کنید

برنده‌ی جوایز آکادمی کارولینای شمالی و جشنواره‌ی اینسولیتو

فیلم بی‌وزنی

طبق اطلاعات منتشر شده از سوی روابط عمومی پروژه، فیلم بی‌وزنی از شبکه‌ی نمایش خانگی و فیلیمو پخش می‌شود.

همان‌طور که می‌دانید در ادامه‌ی شیوع ویروس کرونا، سینماهای کشور مجبور به تعطیلی شدند و روند تولید فیلم‌های زیادی با مشکل مواجه شد. به همین دلیل، اکران فیلم جدید مهدی فرد قادری که بی‌وزنی نام دارد، در هفته‌ی ابتدایی اکران متوقف و عوامل آن تصمیم گرفتند عرضه‌ی فیلم را به زمان دیگری موکول کنند.

طبق اطلاعاتی که از سوی عوامل فیلم و روابط عمومی این پروژه منتشر شده، فیلم سینمایی بی‌وزنی برای پخش به شبکه‌ی نمایش خانگی و همچنین پلتفرم فیلیمو می‌رود. این عنوان در تاریخ سه‌شنبه ۱۴ مرداد به‌صورت آنلاین در دسترس علاقه‌مندان قرار می‌گیرد. جالب است بدانید دومین فیلم بلند مهدی فرد قادری توانسته به جشنواره‌های زیادی از جمله جشنواره‌ی فیلم‌های ایرانی لندن، منار، ماراتن آتن، ایسکیا و سالنتو راه یابد و جوایز آکادمی کارولینای شمالی و جشنواره‌ی بین‌المللی اینسولیتو را برای بهترین کارگردانی و بهترین فیلم، برنده شود.

فیلم بی‌وزنی مبتنی بر پلان‌های طولانی ساخته شده است. کارگردان این عنوان، مهدی فرد قادری، اولین فیلم بلند خود را با نام جاودانگی در یک پلان ۱۴۵ دقیقه‌ای بدون کات، کارگردانی کرد. بی‌وزنی دومین فیلم سینمایی این فیلم‌ساز، با استفاده از نماهای طولانی و جابجایی زمان روایت می‌شود. داستان فیلم وقایع شب یک عروسی و بعد از آن را به‌تصویر می‌کشد که داماد مراسم را ترک کرده است. این فیلم قصه‌ای زنانه دارد و روابط و چالش‌های میان عروس، مادر داماد، خواهر داماد و معشوقه‌ی داماد را روایت می‌کند.

از بازیگران این عنوان می‌توان به امیرعلی دانایی، بهاره کیان افشار، نسیم ادبی، یاسر جعفری، جلال فاطمی، سپیده مرادپور و تینا پاکروان اشاره کرد که در آن به ایفای نقش پرداخته‌اند. همچنین، مرتضی شایسته تهیه‌کننده‌ی این فیلم محسوب می‌شود. لازم به ذکر است که هدایت فیلم و علی صفایی سنگسری سرمایه گذاران فیلم سینمایی بی‌وزنی هستند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا