بهترین بازی های ایکس باکس در 2022

بهترین بازی های ایکس باکس در 2022

ایکس باکس در ۲۰۲۲ خیلی خوب بود، اما با انحصاری‌ها عالی می‌شد!

1%
  • 0/10
بهترین بازی های ایکس باکس در 2022 ۳ ۰۷ دی ۱۴۰۱ ترین‌ها (بازی) کپی لینک

با نزدیکی به سال ۲۰۲۳، فهرست بهترین‌ها یکی پس از دیگری از راه رسیده و حال نوبت بازی‌های ایکس باکس است. در این مطلب قصد داریم نگاهی به بهترین بازی های ایکس باکس در 2022، فارغ از انحصاری یا غیر انحصاری بودن آن‌ها داشته باشیم.

سال ۲۰۲۱، سالی فوق العاده برای مایکروسافت و ایکس باکس بود و آن‌ها به لطف استودیوهای تحت نظر خود عناوینی بزرگ چون Forza Horizon 5 و Halo Infinite را به انتشار رساندند. به باور بسیاری، بازی Forza Horizon 5 بهترین بازی سال ۲۰۲۱ بود. اما متاسفانه سال ۲۰۲۲ سال چندان دوست داشتنی برای آن‌ها نبود و نتوانستند به رویه خوب خود در این سال ادامه دهند.

تیم ایکس باکس سرمایه گذاری بسیاری روی بازی‌های Redfall و Starfield کرده بود که هر دو آن‌ها با تاخیر روبه رو شده و سالی که می‌توانست یکی از بهترین سال‌های ایکس باکس باشد را به سالی نه چندان دوست داشتنی برای آن‌ها تبدیل کردند. با این وجود، نمی‌توان از موفقیت‌های ایکس باکس در ۲۰۲۲ چشم پوشی کرد و از همین رو قصد داریم نگاهی به بهترین بازی های ایکس باکس در 2022 داشته باشیم.

لازم به ذکر است که فهرست بهترین بازی های ایکس باکس در ۲۰۲۲ تنها شامل بازی‌های انحصاری نشده و عملکرد کلی بازی‌های انحصاری و غیر انحصاری را در این کنسول بررسی می‌کنیم.

Citizen Sleeper

هر سال بازی‌هایی به انتشار می‌رسد که متاسفانه توجهی که مستحق آن هستند را دریافت نمی‌کنند و بازی Citizen Sleeper دقیقا چنین عنوانی در سال ۲۰۲۲ بود. در حالی که این بازی توسط کمتر کسی نسبت به بازی‌های بزرگ تجربه شد، به آسانی هر چه تمام‌تر دل کسانی که به تجربه این عنوان پرداختند را به دست آورد. بازی Citizen Sleeper یکی از خاص‌ترین بازی‌های سال‌های اخیر دنیای ویدیو گیم است.

این عنوان در فضایی پاد آرمانی در ایستگاهی فضایی رخ داده و در کنار داستانی بی نظیر، طراحی فوق العاده چشم نوازی را به شما ارائه می‌دهد. ما باور داریم اگر بازی Citizen Sleeper را تجربه کنید، آن را به لیست بهترین بازی‌های خود افزوده و تا ماه‌ها یا حتی سال‌ها به آن فکر خواهید کرد!

Weird West

توسعه دهندگان بازی Weird West شاید بودجه‌ای عظیم برای توسعه عنوانی چون Dishonored و Prey در اختیار نداشتند، اما با استفاده از همین بودجه اندک توانستند یکی از بهترین بازی‌ها در سبک خود را توسعه داده و در اختیار کاربران قرار دهند. به باور ما، بازی Weird West دقیقا مانند بازی Citizen Sleeper به جایگاهی که حقش بود نرسید. تلاش برای ترغیب کاربران در استفاده از مکانیسم‌های جدید، جذاب و بی انتهای بازی، این عنوان را تبدیل به تجربه‌ای نو می‌کند.

توسعه دهندگان با فراهم سازی مکانیسم‌های بی انتها و ترغیب شما به استفاده از آن‌ها، شما را با حس آزادی رویارو کرده و لذتی را در اختیار شما قرار می‌دهند که در کمتر بازی، به خصوص در سال ۲۰۲۲ تجربه کرده‌اید. بازی‌های بسیاری در دنیای ویدیو گیم ادعا دارند که به شما آزادی عمل می‌دهند، اما Weird West این ادعای خود را به بهترین شکل ارائه کرده و شما این آزادی عمل را به خوبی و زیبایی احساس می‌کنید.

Sniper Elite 5

سال‌های زیادی بود که ماجراجویی تک تیرانداز دنیای Sniper Elite در میان اولویت‌های کاربران قرار نمی‌گرفت، اما بازی Sniper Elite 5 با تلاش بی وقفه توسعه دهندگان از این مرحله عبور کرد و به شدت مورد توجه کاربران قرار گرفت. دنیایی که در بازی Sniper Elite 5 در اختیار کاربران قرار گرفته، همان چیزی است که طرفداران سبک مخفی کاری را شیفته خود می‌کند.

نقشه‌های وسیع و آزادی عمل برای عبور از سد دشمنان و چالش‌های مملو از آدرنالین، عنوان Sniper Elite 5 را نسبت به تمام نسخه‌های پیشین متفاوت کرده است. وجود صدها راه و روش مختلف برای پیش برد مراحل، هرگز شما را از این بازی خسته نمی‌کند. این موضوع باعث شده کاربران بیش از یک بار به تجربه این بازی پرداخته و پس از به پایان رساندن آن، از نو این بازی را آغاز کند. نا گفته نماند که بازی Sniper Elite 5 به قدرت عنوانی چون Metal Gear Solid 5 ظاهر نشده، اما اگر طرفدار بازی‌های سبک مخفی کاری هستید، به هیچ عنوان نباید این ماجراجویی را از دست بدهید!

A Plague Tale: Requiem

استودیو فرانسوی آزوبو (Asobo) با انتشار بازی A Plague Tale: Innocence در سال ۲۰۱۹ طرفداران بسیاری را به خود دید و با انتشار نسخه دوم این بازی یعنی A Plague Tale: Requiem تعداد این طرفداران را چندین و چند برابر کرد. از همین ابتدا باید اشاره داشت که شما برای فهم دنیای این بازی، حتما باید به تجربه نسخه اول بازی بپردازید و در غیر این صورت، بخش‌های بسیاری از داستان این بازی را متوجه نشده و شاید از نظر داستانی، لحظات لذت بخشی را سپری نکنید! در عین حال اگر از دنیای این سری بازی آگاه باشید، لحظاتی مملو از خشم، غم و البته شادی را تجربه خواهید کرد.

بازی A Plague Tale: Requiem از هر جنبه‌ای نسبت به نسخه ابتدایی پیشرفت کرده است. داستان گیرا، طراحی مراحل بی نظیر و سیستم پیشرفت در این بازی را نمی‌توان بهتر از چیزی که در اختیار ما قرار گرفته تصور کرد. طراحی هنری این بازی یکی دیگر از بخش‌های چشم نواز این عنوان است که قدرت جذب هر کاربری را دارد. به پیشنهاد ما، هرگز بازی A Plague Tale: Requiem را از دست ندهد.

Beacon Pines

از همین ابتدا باید اشاره داشت که شما احتمالا نام بازی Beacon Pines را نشنیده باشید. ما گمان داریم که این عنوان، کمتر از هر عنوانی دیگر در این فهرست دیده شده است. با این وجود، کاربرانی که به تجربه آن پرداخته‌اند، از کیفیت آن متحیر مانده و به تحسین توسعه دهندگان پرداخته‌اند. ماجراجویی خاص شما در این بازی در یک کتاب رخ داده که شما در نقش نویسنده و خواننده کتاب ظاهر می‌شوید و اتفاقاتی را تجربه می‌کنید که شما را متحیر می‌کنند.

شخصیت پردازی عالی، داستانی زیبا و فضاسازی بی نظیر، همه و همه بازی Beacon Pines را به عنوانی فراموش نشدنی بدل کرده‌اند. تجربه بازی Beacon Pines تنها ۵ یا ۶ ساعت از زمان شما را گرفته، اما بدون شک ماه‌ها یا حتی سال‌ها در ذهن شما باقی خواهد ماند.

Elden Ring

بدون شک همه شما منتظر نام Elden Ring در فهرست ما بودید و همه ما دلیل حضور آن را در فهرست می‌دانیم. استودیو فرام سافتور (FromSoftware) طی دهه اخیر خود را به ما ثابت کرده و با انتشار جدیدترین بازی خود در سال ۲۰۲۲، این کار را از نو انجام داد و ما را شگفت زده کرد. چالش‌های خیره کننده، مبارزات شگفت انگیز و باس‌های بی نظیر، در کنار سیستم پیشرفت عالی این بازی همه و همه عنوان الدن رینگ را نه تنها به یکی از بهترین بازی‌های سال ۲۰۲۲، بلکه به یکی از بهترین بازی‌های تاریخ بدل کرده است.

حهان باز Elden Ring یکی دیگر از زیبایی‌های این بازی بوده که تفاوتی عمده نسبت به بازی‌های پیشین استودیو فرام سافتور است. نقشه بسیار بزرگ آن به شما اجازه کاوش‌های طولانی مدت را داده و برای ساعت‌های سرگرمتان می‌کند. تماشای شاهکار فرام سافتور برای هر کسی غیر قابل باور بوده و باید به احترام آن‌ها ساعت‌ها کف زنان ایستاد!

LEGO Star Wars: The Skywalker Saga

رابطه میان بازی‌های LEGO و Star Wars همیشه بسیار عالی بوده و در حالی که ما تا به حال چندین و چند بازی به سبب همکاری این دو فرنچایز دوست داشتنی دریافت کرده‌ایم، بازی LEGO Star Wars: The Skywalker Saga را تافته‌ای جدا بافته می‌دانیم که شادی بی حد و اندازه‌ای را برای ما فراهم کرد.

بازی LEGO Star Wars: The Skywalker Saga عنوانی برای تمام سنین بوده که شمایلی تازه به خود گرفته و با انبوهی از محتوا، شما را برای هفته‌های متوالی سرگرم می‌کند.

Rogue Legacy 2

طی سال‌های اخیر، بازی‌های بسیاری در سبک روگ لایت به انتشار رسیده و در این میان جای خالی نسخه دوم بازی Rogue Legacy احساس می‌شد و در حالی که باور عموم بر این بود که توسعه دهندگان قدرت شکست بسیاری از بزرگان در نسخه دوم را نخواهند داشت، بازی Rogue Legacy 2 به آسانی هر چه تمام‌تر رقبا را کنار زد و تبدیل به یکی از بهترین بازی‌های سبک روگ لایت شد.

گیم پلی کلی بازی شباهت بسیاری به نسخه ابتدایی داشته و شیوه مبارزه، باس فایت‌ها و به طور کلی تقریبا همه چیز در این بازی حس و حالی آشنا دارد. اما در این میان ویژگی‌هایی افزوده شده که آن را تبدیل به غول دنیای روگ لایت کرده است. مهارت‌های خاص، کلاس‌های مختلف و فضاهای جدید در این بازی، باعث شده این عنوان به مراتب بهتر از نسخه ابتدایی ظاهر شده و در عین آشنا بودن، حسی تازه را به شما القا می‌کند. اگر از طرفداران سبک دوست داشتنی روگ لایت هستید، به هیچ عنوان این بازی را از دست ندهید!

The Quarry

دنباله معنوی بازی Until Dawn یعنی بازی The Quarry شاید نتوانست به قدرت Until Dawn در سال ۲۰۱۴ ظاهر شود، اما نباید فراموش کرد که این بازی در سبک ترس و بقا خارق العاده عمل کرد. استودیو توسعه دهنده این دو بازی یعنی سوپرمسیو (Supermassive) با گذشت سال‌ها، به بهترین شکل نحوه جذب بازیکنان را یاد گرفته و آن را در بازی Quarry پیاده سازی کرده است.

داستان سرایی شگفت انگیز، جلوه‌های بصری چشم نواز و شخصیت پردازی عالی این بازی در کنار مکانیسم‌های جدید و البته فضای سنگین، این بازی را به یکی از بهترین بازی‌های داستانی سال ۲۰۲۲ تبدیل کرده که شما را از ابتدا تا انتها در شوک فرو می‌برد. در پایان باید اشاره داشت که به پیشنهاد ما این بازی را بیش از یک مرتبه، با انتخاب‌های مختلف تجربه کنید.

بهترین بازی ایکس باکس باکس در 2022

حال که فهرستی از بهترین بازی ایکس باکس در 2022 ارائه دادیم، قصد داریم نگاهی به تک بازی برتر این پلتفرم از نظر کاربران داشته باشیم. بازی Elden Ring از نظر کاربران و عموم منتقدین بهترین بازی انتشار یافته در ایکس باکس طی سال ۲۰۲۲ است. به نظر این اشخاص، بازی Elden Ring از همه نظر کاربران ایکس باکس را راضی نگه داشته و در حالی که عنوانی در انحصار ایکس باکس نیست، عملکردی فوق العاده در این پلتفرم ارائه کرده است.

فهرست بهترین بازی های ایکس باکس در 2022 متاسفانه به وضوح با کمبود بازی‌های انحصاری روبه رو بود و امیدواریم شاهد اتفاقی مشابه در سال ۲۰۲۳ نباشیم. نظر شما چیست؟ شما بهترین بازی های ایکس باکس در 2022 را کدام بازی می‌دانید؟ منتظر نظرات شما هستیم.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

3 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments