هدفون های بی سیم

بهترین هدفون های بی سیم سال ۲۰۲۱

بهترین کیفیت صدا متعلق به کدام هدفون است؟

بازار هدفون های بی سیم در چند سال اخیر به لطف وجود تکنولوژی‌های جذاب و جدید بسیار نسبت به گذشته تغییر کرده و از محبوبیت بیشتری برخوردار است. این موضوع بدان معنی بوده که تعداد کاربران علاقه‌مند به استفاده از هدفون‌های مختلف افزایش پیدا کرده است.

بر اساس این موضوع در ادامه این مطلب به معرفی بهترین هدفون های بی سیم سال ۲۰۲۱ خواهیم پرداخت و همچنین محبوب‌ترین گجت‌های پشتیبانی کننده از تکنولوژی‌های جذاب را در این زمینه به شما معرفی خواهیم کرد. این احتمال وجود دارد که با هدفون‌های جذاب شرکت اپل آشنایی داشته باشید، این هدفون‌ها AirPods نامیده می‌شوند و از قیمت بسیار بالایی برخوردار هستند.

این گجت شرکت اپل از جذابیت بسیار زیادی برخوردار بوده و بر اساس این موضوع افراد قادر خواهند بود که با کمی تحقیق در اینترنت با این گجت‌ها آشنا شوند. اما تنها تعداد بسیار کمی از هدفون های بی سیم موجود در بازار دارای محبوبیت بسیار زیادی هستند و دیگر گجت‌ها چندان شناخته شده نیستند و در عین حال از کیفیت ساخت بالا و جذابیت مناسبی برخوردار نیستند.

به همین دلیل در این مطلب تعدادی از این هدفون‌هایی که دارای ارزش خرید بالا و تکنولوژی‌های جذابی هستند را بررسی خواهیم کرد و کاربران می‌توانند از میان گزینه‌های بیشتری مناسب‌ترین هدفون را خریداری کنند. منظور از تکنولوژی‌های مختلف وجود باتری با ظرفیت مناسب، فناوری حذف صداهای اضافی (Noise Cancelling)، وجود دستیار صوتی و… است.

در حال حاضر اکثر هدفون‌ها از طراحی مناسبی استفاده کنند و این موضوع بدان معنی است که وزن این گجت‌های کوچک چندان زیاد نبوده و همچنین افراد قادر خواهند بود که به مدت زمان طولانی از این هدفون‌ها استفاده کنند. دلیل استفاده طولانی و راحت بودن گوش کاربران وجود طراحی سبک بوده و همچنین بسیاری از شرکت‌ها از سری‌های سیلیکونی برای پوشاندن هدفون‌های خود استفاده می‌کنند.

در حال حاضر یکی از هدفون‌هایی که از طراحی جذاب پشتیبانی می‌کند و توانست توجه کاربران بسیاری را به خود جلب کند متعلق به کمپانی اپل بوده و AirPods Pro نامیده می‌شود. این گجت‌ها دارای سری‌های سیلیکونی هستند و به همین دلیل افراد قادر خواهند بود که به مدت زمان طولانی از آن‌ها استفاده کنند. یکی دیگر از دلایل مناسب بودن هدفون‌های مجهز شده به سری‌های سیلیکونی وجود سری‌هایی با اندازه‌های مختلف است.

این موضوع کاملا عادی است که اندازه گوش افراد متفاوت بوده و به همین دلیل کاربران می‌توانند بر اساس اندازه گوشی خود، سری سیلیکونی را تعویض کنند. همچنین در جعبه هر هدفون بی‌سیم پیشرفته‌ای کاربران قادر خواهند بود که سری‌هایی با سایزهای کوچک، معمولی و بزرگ پیدا کنند که با استفاده از آن‌ها می‌توانند هدفون های بی سیم را در گوشی خود نگه دارند.

همانطور که در بالا اشاره کردیم در حال حاضر هدفون‌های بسیار زیادی در بازار وجود داشته و به همین دلیل این احتمال وجود دارد که کاربران نتوانند از میان گزینه‌های بسیار زیاد بهترین گزینه را انتخاب کنند. در ادامه به معرفی مختصری از هدفون‌ها خواهیم پرداخت و سپس بررسی خواهیم کرد که کدام گجت‌ها ارزش خرید بیشتری دارند و از چه تکنولوژی‌هایی پشتیبانی می‌کنند.

آیا هدفون های بی سیم ارزش خرید دارند؟

استفاده از هدفون‌های قدیمی سیم دار همانند Apple EarPods که در گذشته در جعبه گوشی‌های کمپانی اپل وجود داشتند می‌تواند همچنان برای افراد مختلف جذابیت خاصی داشته باشد، اما به دلیل پیشرفت تکنولوژی افراد بسیاری تصمیم به استفاده از گجت‌های بی‌سیم کردند. استفاده از هدفون سیم دار می‌تواند به دلیل وجود سیم بسیار آزار دهنده باشند و همچنین به دلیل گذشت زمان اتصال یکی از هدفون‌ها قطع شود.

اکثر ما با چنین مشکلاتی مواجه می‌شویم که هنگام خارج کردن هدفون‌های سیم دار از جیب خود، مجبور می‌شویم که مدت زمانی را برای باز کردن سیم‌های گره خورده هدفون‌ها صرف کنیم. علاوه بر این موضوع این گره خوردن سیم‌ها به مرور زمان باعث ایجاد خرابی و قطعی اتصال خواهد شد. نکته قابل توجه با این موضوع این است که فرقی نمی‌کند که کاربران یک هدفون سیم دار گران قیمت را در جیب خود قرار می‌دهند یا از یک هدفون سیم دار بسیار ارزان قیمت استفاده می‌کنند؛ زیرا این گجت‌ها به هر حال در هنگام خارج شدن از جیب کاربران گره می‌خورند.

در چند سال اخیر شرکت‌های بسیار زیادی جک ۳.۵ میلی متری را از گوشی‌های هوشمند خود حذف کردند و به همین دلیل کاربران باید از تبدیل‌های مخصوص درگاه شارژ گوشی برای اتصال هدفون به دستگاه استفاده کنند. جالب است بدانید برای اولین بار شرکت اپل تصمیم گرفت که این اقدام را برای افزایش فضای داخلی دستگاه انجام دهد و اولین گوشی هوشمند این کمپانی که از جک ۳.۵ میلی متری پشتیبانی نمی‌کرد iPhone 7 نامیده می‌شود.

استفاده از تبدیل‌های مختلف برای اتصال هدفون به دستگاه باعث خواهد شد که یک مشکل دیگر به مشکلات استفاده از هدفون‌های سیم دار اضافه شود و دلیل آن وجود یک اتصال دیگر است که احتمال خرابی آن نیز وجود دارد. این موضوع بدان معنی است که اگر مشکلی برای هدفون سیم دار به وجود نیاید، این احتمال وجود دارد که مشکلی در اتصال کابل کوتاه تبدیل به وجود بیاید.

در حال حاضر نیز کابل‌های تبدیل دو نوع هستند که USB-C به جک ۳.۵ میلی متری و Lightning جک ۳.۵ میلی متری نامیده می‌شوند. نکته جالب توجه این است که کمپانی‌های مختلف تصمیم گرفتند که این تبدیل را از جعبه دستگاه حذف کنند و به جای آن بسته به نوع درگاه گجت از همان تبدیل در انتهای هدفون استفاده کنند. این موضوع باعث شد که دیگر برای استفاده از هدفون و اتصال آن به گوشی هوشمند دیگر مشکلی به وجود نیاید و تنها کاربران باید از هدفون سیمی خود مراقبت کنند؛ زیرا همچنان مشکل گره خوردن سیم‌ها و قطع اتصال وجود دارد.

به نوعی می‌توان گفت که تقریبا این مشکلات برطرف شدند، اما اگر افراد نیاز داشته باشند که یک هدفون دیگری را خریداری کنند حتما نیاز دارند که یک تبدیل بسته به مدل دستگاه نیز خریداری کنند. به علاوه استفاده از هدفون‌هایی که از جک ۳.۵ میلی متری پشتیبانی نمی‌کنند چندان توصیه نمی‌شود؛ زیرا شما نمی‌توانید از آن هدفون برای استفاده در گوشی‌های دیگر (برندهای مختلف) یا دستگاه‌های دیگر مانند لپ تاپ استفاده کنید.

این موضوع بدان معنی است که این امکان وجود ندارد که یک هدفون سیم دار شرکت اپل که از درگاه Lightning پشتیبانی می‌کند را به گوشی هوشمند اندرویدی (درگاه USB-C) یا لپ تاپ متصل کرد. با وجود این همه مشکل در هنگام استفاده از گجت‌های سیم دار پیشنهاد می‌شود که از هدفون های بی سیم استفاده کنید؛ زیرا می‌توان این دستگاه‌ها را با استفاده از بلوتوث به تمام گوشی‌های هوشمند، لپ تاپ‌ها، تلویزیون‌های هوشمند و… متصل کرد.

همچنین این هدفون‌ها در کیس‌های شارژ کوچکی قرار می‌گیرند که می‌توان به راحتی آن‌ها را در جیب خود قرار داد و دیگر خبری از گره خوردن سیم‌ها نیست. با توجه به تمام اطلاعات موجود در این بخش می‌توان گفت که این گجت‌ها دارای ارزش خرید بسیار بالایی هستند و خرید آن‌ها می‌تواند بسیاری از مشکلات استفاده از هدفون‌های سیمی را برطرف کند.

ناگفته نماند که هدفون‌های دیگری در بازار وجود دارند که به صورت هم‌زمان از طراحی سیم‌دار و بی‌سیم پشتیبانی می‌کنند. این موضوع شاید کمی عجیب باشد، اما هدفون‌هایی طراحی شده‌اند که دور گردن قرار می‌گیرند و کاربران قادر هستند که آن‌ها را در گوش خود قرار دهند. برای استفاده از دستگاه‌ها باید حتما از اتصال بلوتوثی استفاده کرد.

جالب است بدانید از این هدفون‌های جذاب برای استفاده در ورزش‌های پر تحرک استفاده می‌شود؛ زیرا اگر در هنگام حرکت سر کاربر، هدفون‌ از گوش خارج شود، دیگر به زمین برخورد نخواهند کرد. دلیل این موضوع وجود سیم است که از پشت گردن این دو هدفون را به یک دیگر متصل کرده است و به لطف وجود این سیم احتمال سقوط هدفون از گوش به صفر رسیده است.

در حال حاضر افراد قادر هستند با پرداخت مبلغی حدود ۵۰ دلار یک هدفون بی‌سیم مناسب خریداری کنند، اما اگر قصد خرید یک هدفون با کیفیت بسیار بالا و پشتیبانی از فناوری‌های مختلف را دارید پیشنهاد می‌شود که به خواندن این مطلب ادامه دهید؛ زیرا بهترین هدفون های بی سیم موجود در بازار را به شما معرفی خواهیم کرد.

چگونه از سقوط هدفون‌ها از گوش جلوگیری کنیم؟

همانطور که در بالا اشاره کردیم هدفون‌های مختلف موجود در بازار هر کدام از روش‌های خاصی برای جلوگیری از سقوط از گوش استفاده می‌کنند. یکی از این روش‌ها وجود سری‌های سیلیکونی مناسب با اندازه گوش است. اگر از سری مناسبی استفاده کنید امکان خارج شدن هدفون‌ها از گوش به حداقل می‌رسد.

جالب است که بندهایی در بازار وجود دارند که این هدفون‌های بی‌سیم را به یکدیگر متصل می‌کنند. این موضوع باعث می‌شود که طراحی این گجت‌ها کمی تغییر کند، اما در صورت خارج شدن از گوش کاربران به هیچ وجه شاهد برخورد آن‌ها به زمین نخواهید بود؛ زیرا این بندها مانع از سقوط خواهند شد.

به این موضوع نیز توجه داشته باشید که هنگام خرید هدفون بی‌سیم حتما گجتی را خریداری کنید که از سری سیلیکونی برخوردار است؛ زیرا این سری‌ها باعث می‌شوند که در گوش به خوبی قرار بگیرند و همچنین اندازه آن‌ها مناسب گوش شما است. در حال حاضر هدفون‌های نسل یک، نسل دو و حتی جدیدترین هدفون عرضه شده شرکت اپل یعنی نسل سوم نیز از پلاستیک خشک برای پوشاندن سر هدفون استفاده می‌کنند و به همین دلیل است که اکثر افراد از این هدفون‌ها ناراضی هستند؛ زیرا این هدفون‌ها به راحتی از گوش خارج می‌شوند.

چگونه هدفون های بی سیم را تمیز کنیم؟

بهترین روش برای تمیز کردن این دسته از گجت‌ها این است که با یک دستمال تمیز و خشک بدنه اصلی گجت را تمیز کرده و سپس از یک دستمال مرطوب برای تمیز کردن بقیه بخش‌ها استفاده کنید. ناگفته نماند که گجت‌های پشتیبانی کننده از سری‌های سیلیکونی به دو قسمت تقسیم می‌شوند و می‌توان با استفاده از الکل یا روش شستشوهای مختلف سری‌های سیلیکونی را تمیز کرد. به دلیل سیلیکونی بودن این سری‌ها برخورد الکل با این قسمت‌ها مشکلی ایجاد نمی‌کند و تنها به این موضوع دقت کنید که از الکل برای تمیز کردن خود این هدفون‌ها استفاده نکنید.

معرفی بهترین هدفون های بی سیم سال 2021

تا به اینجا به بررسی نحوه عملکرد این دسته از گجت‌ها و نحوه مراقبت از آن‌ها پرداختیم، اکنون زمان آن رسیده که به معرفی بهترین گجت‌های هوشمند در این زمینه بپردازیم.

هدفون Sony WF-1000XM4

این موضوع کاملا بدیهی است که هیچ هدفونی تا به حال ساخته نشده که بتواند توجه تمام علاقه‌مندان به موسیقی را به خود جلب کند. این موضوع بدان معنی است که تمام هدفون‌های ساخته شده از بهترین تکنولوژی‌ها، طراحی جذاب، قیمت مناسب و… پشتیبانی نمی‌کنند. اما می‌توان یک هدفون از کمپانی سونی را نام برد که دارای محبوبیت خاصی میان کاربران بوده و این هدفون Sony WF-1000XM4 نامیده می‌شود.

این گجت از باتری مناسب، قیمت حدود ۲۵۰ دلار و طراحی جذاب پشتیبانی می‌کند و دارای یکی از استانداردهای مهم هدفون های بی سیم یعنی گواهینامه IPX4 است. پشتیبانی از این گواهینامه بدان معنی است که گجت مورد نظر در برابر قطرات آب نفوذ ناپذیر است.

هدفون Samsung Galaxy Buds 2

هدفون Samsung Galaxy Buds 2 در چهار رنگ به بازار جهانی عرضه شد و طراحی آن دارای شباهت‌هایی با نسخه‌های قبلی این سری یعنی Galaxy Buds Pro و Galaxy Buds Live دارد، اما از فناوری‌های جدیدتری پشتیبانی می‌کند. این گجت نسبت به نسخه‌های قبلی ۱۵ درصد کوچک‌تر و ۲۰ درصد سبک‌تر هستند و به همین دلیل افراد بیشتری به استفاده از این هدفون روی آوردند.

این دستگاه نیز همانند Galaxy Buds Pro از فناوری Noise Cancelling بهره می‌برد که برخورداری از این ویژگی به یک نقطه قوت تبدیل شد که بتواند با دیگر گجت‌های گران قیمت موجود در بازار رقابت کند. به علاوه پشتیبانی از چنین ویژگی در سال ۲۰۲۱ به یک استاندار برای هدفون های بی سیم تبدیل شد که افراد علاقه‌مند به استفاده از چنین ویژگی می‌توانند این هدفون جذاب سامسونگ را خریداری کنند.

هدفون Apple AirPods Pro

گجت بعدی در این لیست، متعلق به شرکت اپل است که از فناوری‌های Noise Cancelling و Transparency بهره می‌برد. این هدفون دارای قیمتی معادل ۲۴۹ دلار است و به همین دلیل در لیست گران قیمت‌ترین هدفون بی‌سیم قرار می‌گیرد. این گجت‌ها از کیفیت ساخت بسیار بالایی برخوردار هستند و هنگام قرار گرفتن در گوش کاربران ظاهر عجیب و غریبی ندارند.

به همین دلیل افراد بسیاری به سراغ خرید این گجت رفتند و می‌توان یکی از دلایل مهم این موضوع را پشتیبانی از گواهینامه IPX4 دانست. این گواهینامه باعث شده است که هدفون‌های اپل در برابر نفوذ عرق و قطرات باران مقاوم باشند و به نوعی می‌توان گفت که این گواهینامه آزادی عمل بیشتری به کاربران می‌دهد.

هدفون AirPods 3rd Generation

چندی پیش شرکت اپل از جدیدترین هدفون های بی سیم خود با نام AirPods 3rd Generation رونمایی کرد و توانست توجه کاربران را به خود جلب کند، اما پس از گذشت مدتی مشخص شد که این گجت‌ها تفاوت چندانی با نسل دوم ندارند. کیفیت صدای این هدفون‌ها بهبود پیدا کرده‌اند و از نظر ظاهری به Apple AirPods Pro شباهت دارند. کاربران می‌توانند به مدت زمان طولانی‌تری از این هدفون‌ها استفاده کنند؛ زیرا نسبت به نسل قبلی از باتری بهتری در این گجت‌ها استفاده شده است.

ناگفته نماند که در این گجت خبری از فناوری‌های Noise Cancelling و Transparency نیست و به همین دلیل با قیمت ۱۷۹ دلار به فروش می‌رسند. جالب است بدانید هدفون‌های جدید اپل به نوعی کاملا ضد آب هستند و این موضوع به معنی پشتیبانی از گواهینامه IPX4 است.

هدفون Samsung Galaxy Buds Pro

پنجمین هدفون در این لیست نیز همچنان متعلق به شرکت سامسونگ است که در سال جاری به بازار جهانی عرضه شد. این هدفون Samsung Galaxy Buds Pro نامیده می‌شود و از لحاظ کیفیت نسبت به دیگر هدفون‌های سامسونگ با کیفیت‌تر است و همچنین با قیمت کم‌تری در دسترس کاربران قرار می‌گیرد.

یکی از تکنولوژی‌هایی که باعث برتری Samsung Galaxy Buds Pro نسبت به دیگر گجت‌های این شرکت شده پشتیبانی از صدای ۳۶۰ درجه‌ای است که عملکردی همانند صدای فضایی (سه بعدی) شرکت اپل دارد. این گجت علاوه بر مناسب بودن برای استفاده‌های معمولی، برای دیگر کاربران علاقه‌مند به استفاده از هدفون‌ها به صورت حرفه‌ای نیز مناسب است.

هدفون Beats Powerbeats Pro

شرکت Beats در زمینه هدفون های بی سیم و سیم دار دارای محبوبیت بسیار زیادی بوده و دلیل اصلی آن کیفیت بالای گجت‌های تولید شده این کمپانی است. در حال حاضر هدفون Powerbeats Pro یکی از محبوب‌ترین و پرفروش‌ترین گجت‌های این شرکت به شمار می‌رود چرا که قیمت این دستگاه‌ها مقرون به صرفه است.

یکی دیگر از دلایل محبوبیت این گجت‌ها پشتیبانی از طراحی مناسب است که باعث می‌شود احتمال سقوط این هدفون های بی سیم از گوش به صفر برسد. ناگفته نماند که وجود باتری قدرتمند در کیس شارژ این گجت‌ها نیز توانست توجه کاربران را به خود جلب کند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا