برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
قدرتمندترین شاهزاده های دیزنی چه کسانی هستند؟
1%
  • 0/10

قدرتمندترین شاهزاده های دیزنی چه کسانی هستند؟

قدرت در کنار جایگاهی خاص!

قدرتمندترین شاهزاده های دیزنی چه کسانی هستند؟ ۲ ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ سینما کپی لینک

در آثار دیزنی پرنسس‌ها در مرکز توجه قرار می‌گیرند، اما در این میان شاهزاده های قدرتمند، نجات‌دهنده آن‌ها هستند. آیا قدرتمندترین شاهزاده های دیزنی را می‌شناسید؟

گاه شاهزاده های دیزنی از نظر قدرت روانی و فیزیکی خود را ثابت می‌کنند و بر همین اساس حاضر می‌شوند تحت هر شرایطی از پرنسس‌ها در برابر تهدیدات و خطرهای موجود محافظت کنند. اگر بخواهیم صادقانه بگوییم، تا حد قابل توجهی این موضوع کلیشه‌ای به نظر می‌آید، اما با این حال آثار دیزنی در این سبک دوران دوران طلایی خاصی را تاکنون سپری کرده‌اند و طرفداران خاص خود را دارند. در ادامه این مطلب با رسانه سرگرمی همراه شوید و با ما به بررسی قدرتمندترین شاهزاده های دیزنی بپردازید.

۸. فلین رایدر

انیمیشن‌ گیسوکمند (Tangled)

یوجین فریتزربرت (Eugene Fitzherbet) ملقب به فلین رایدر (Flynn Rider) از دوران کودکی مجبور می‌شود به تقویت خود بپردازد چرا که در شرایط سختی زندگی خود را سپری می‌کرد. او منبع الهام‌بخش خود را کتاب “ماجراهای فلین رایدر” معرفی می‌کند و اشاره دارد که این کتاب داستان به نحوی به او قوت می‌بخشید. در ادامه فلین رایدر به یکی از بزرگترین دزدان موجود در سرزمین خود تبدیل می‌شود به گونه‌ای که دستگیر کردن او کاری غیرممکن به نظر می‌رسید. با این حال قدرت اصلی فلین پس از آشنایی او با راپونزل (Rapunzel) بیدار می‌شود. او حتی حاضر است برای نجات راپونزل جان خود را فدا کند. با وجود این تفاسیر بدیعی است که فلین رایدر به لیست قدرتمندترین شاهزاده های دیزنی اضافه شود. البته ناگفته نماند که در مجموعه سریالی گیسوکمند مشخص می‌شود یوجین فریتزربرت در اصل تنها پسر یک خانواده سلطنتی است.

۷. شاهزاده فیلیپ 

انیمیشن زیبای خفته (Sleeping Beauty)

طی انیمیشن زیبای خفته، شاهزاده فیلیپ (Prince Phillip) به عنوان یک مرد با اعتماد به نفس و شجاع ظاهر می‌شود. او به دلیل عشق خود نسبت به پرنسس آرورا (Aurora) به دام مالیفیسنت (Maleficent) می‌افتد و در ادامه با چالش‌های خطرناکی روبرو می‌شود. در حالی که فیلیپ به زنجیر کشیده شده بود اما همچنان به مبارزه در برابر مالیفیسنت می‌پرداخت. با اینکه مالیفیسنت خود را به یک اژدها تبدیل کرده است اما همچنان شاهزاده فیلیپ دلیرانه با او مبارزه کرده و از تمام قدرت خود برای شکست دادن مالیفیسنت استفاده می‌کند. شاهزاده فیلیپ یک نمونه خاص از قدرتمندترین شاهزاده های دیزنی محسوب می‌شود.

۶. علاءالدین 

انیمیشن علاءالدین (Aladdin)

اگرچه او در آخرین قسمت از سه گانه، علاءالدین و پادشاه دزدها رسماً شاهزاده خطاب می‌شود، اما این بدان معنا نیست که علاءالدین از قبل قدرت‌های اصلی خود را برملا نکرده باشد. او به عنوان یک یتیم در خیابان رها می‌شود و دیگران او را موش خیابان خطاب می‌کنند، اما با این حال علاءالدین همچنان مهارت‌های آکروباتیک خود را نمایش داده و به رخ دیگران می‌کشد. علاوه بر قدرت فیزیکی علاءالدین از قدرت روانی و عزمی قوی نیز بهره‌مند است. هنگامی که در میان کوه عظیمی از جواهرات و طلا قرار گرفت توانست تمایلات خود را کنترل کرده و به آن‌ها دست‌برد نزند. همچنین پس از آشنایی با پرنسس یاسمین (Jasmine) تصمیم گرفت خصلت دروغگو خود را کنار گذاشته و شهامت پذیرفتن هویت واقعی‌اش را پیدا کند. هنگام مبارزه با شرور داستان یعنی جعفر (Jafar)، علاءالدین همزمان از توانایی‌های مغزی و فیزیکی خود برای شکست دادن او استفاده می‌کند و در نهایت سربلند بیرون می‌آید. بنابراین علاءالدین نیز از جایگاهی مخصوص در لیست بهترین شاهزاده های دیزنی برخوردار است. 

۵. کریستوف

انیمیشن منجمد (Frozen)

از سنین کودکی کریستوف (Kristoff) به برداشت یخ در سرزمین آرندل مشغول بود. این کار به قدرت فیزیکی خوبی نیاز دارد، و به همین ترتیب کریستوف روز به روز تمرین‌های خود را سخت‌تر می‌کرد تا به نتیجه دلخواه برسد. او به کمک دوست و همراه گوزن خود به نام اسون به بقا و سازگاری در طبیعت پرداخت. هنگامی که به آنا (Anna) برخورد می‌کند توانایی‌های خود را یکی پس از دیگری آشکار می‌سازد. در ابتدا برای پرش سورتمه به صخره مقابل از نهایت قدرت خود استفاده می‌کند و در ادامه برای فرار از هیولای برفی ساخته شده توسط السا (Elsa) با کمک طناب همزمان وزن خود و آنا را تحمل می‌کند تا از صخره پایین برود. کریستوف نیز از نظر فیزیکی و البته روانی به عنوان یکی از قدرتمندترین شاهزاده های  آثار دیزنی شناخته می‌شود. 

۴. شاهزاده اریک

انیمیشن پری دریایی کوچولو (The Little Mermaid)

از همان ابتدای انیمیشن پری دریایی کوچولو، شاهزاده اریک (Prince Eric) به اثبات قدرت‌های فیزیکی و روانی خود می‌پردازد؛ هنگامی که کشتی آن‌ها بر اثر موج‌های عظیم دریا درهم می‌شکند، اریک از نهایت تلاش خود برای کمک به دیگران و دستور صحیح به سربازان استفاده می‌کند. او برای نجات سگ خود، مکس (Max) نیز به تنهایی تا ساحل شنا می‌کند که خوشبختانه کمک آریل (Ariel) باعث می‌شود تا زنده بماند. هنگامی که آریل توسط اورسلا (Ursula) دزدیده می‌شود اریک برای نجات او کشتی را به سمت دریای طوفانی هدایت می‌کند، حتی با وجود اینکه امکان شکست مجدد او وجود دارد. اریک نمونه‌ای از شجاع‌ترین شاهزاده های دیزنی است که تاکنون ساخته شده است. 

۳. جان اسمیت 

انیمیشن پوکوهانتس (Pocahontas)

درست در  شروع انیمیشن پوکوهانتس، جان اسمیت (John Smith) شجاعت خود را به نمایش می‌گذارد. هنگامی که اعضای خدمه و توماس (Thomas) در حال غرق شدن بودند، جان اسمیت نیروی فیزیکی خود را اثابت کرده و از نهایت قدرت خود برای نجات آن‌ها استفاده می‌کند که تا حد قابل توجهی به شاهزاده اریک تشابه دارد. او خود را به یک طناب می‌بندد و بدون تردید برای نجات توماس به درون دریای خشمگین با امواجی قوی شیرجه می‌زند. جان اسمیت هنگامی به استفاده از قدرت روانی خود می‌پردازد که تصمیم می‌گیرد از مردم قبلیه پوکوهانتس در برابر انگلیسی‌ها دفاع کند، و سپس مانع برخورد گلوله به رئیس این قبیله می‌شود. با وجود این تفاسیر بدیعی است از جان اسمیت نیز به عنوان موردی از قدرتمندترین شاهزاده های دیزنی یاد شود. 

۲. لی شانگ

انیمیشن مولان (Mulan)

همانطور که می‌دانید لی شانگ (Li Shang) رهبر ارتش کشور چین است، بنابراین انتظار می‌رود از مهارت و  قدرت‌ فیزیکی قابل قبولی برخوردار باشد. طی دفعات متعددی لی شانگ قدرت خود را به رخ دیگر سربازان به خصوص مولان می‌کشد و البته در این امر نیز موفق عمل می‌کند.  در حالی که سربازان عادی به سختی می‌توانند یک‌ وزنه را حمل کنند، لی شانگ دو وزنه اضافی دیگر را حمل می‌کند تا دیگران او را به عنوان الگوی خود قبول کنند. هنگامی که در کوهستان یک تیر به لی شانگ اصابت می‌کند، او تمرکزش را از دست نداده و همچنان به کنترل گروه خود می‌پردازد. لی شانگ مصمم می‌شود در برابر شرور داستان، شان یو (Shan Yu) مقاومت کند، در حالی که ممکن است صدمات جدی طی مبارزات زندگی لی شانگ را به خطر بی‌اندازد. 

۱. شاهزاده آدام

انیمیشن دیو و دلبر (Beauty And The Beast)

شاهزاده آدام (Prince Adam) در دوران جوانی خود به یک دیو وحشتناک تبدیل می‌شود. این قضیه از زمانی شروع می‌شود که شاهزاده آدام به هیچ‌کس جز خود اهمیت نمی‌داد و دیگران را پایین‌تر از سطح خود می‌دید. تبدیل شدن او به یک دیو آدام را پرخاشگر و تلخ مزاج‌تر کرد، اما با حضور بل (Belle) شرایط تغییر پیدا می‌کند. دیو پس از آشنایی با بل تصمیم می‌گیرد خود را تغییر دهد و برای محافظت از او محتاطانه عمل می‌کند. هنگامی که بل توسط گرگ‌های وحشی محاصره شده بود دیو بی‌صبرانه برای نجات او می‌شتابد، و همچنین در لحظات پایانی این انیمیشن برای محافظت از بل و پدرش، به کمک خدمه قصر خود به مقابله و ایستادگی در برابر گاستون (Gaston) و باقی اهالی دهکده می‌پردازد.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments