بهترین بازی های موبایل

نگاهی به بهترین بازی های موبایل در طول تاریخ

گوشی‌های هوشمند، انقلابی در صنعت بازی‌های ویدیویی!

بازی‌های موبایل از سال‌ها پیش تمرکز توسعه دهندگان و کاربران را به خود جلب کردند، اما ورود گوشی‌های موبایل هوشمند سبب شد ما در مدتی کوتاه شاهد پیشرفت بزرگ در این بخش از ویدیو گیم باشیم. از همین رو قصد داریم نگاهی به بهترین بازی های موبایل در طول تاریخ داشته باشیم.

بازی‌های موبایل پس از اوج گرفتن به سرعت تبدیل به بیشترین عناوین بازی شده در صنعت ویدیو گیم شده و آثاری خیره کننده و آموزنده برای دیگر توسعه دهندگان را به جای گذاشتند. بازی‌های موبایل اولین مرتبه در سال ۱۹۹۴ در دسترس قرار گرفته و با خیزش گوشی‌های هوشمند به تکامل رسیده و همه را غافلگیر کردند. امروزه نیز بازی‌های موبایل بسیاری وجود داشته که روزانه میلیون‌ها کاربر در خود داشته و آن‌ها را سرگرم می‌کنند.

همانطور که اشاره شد با عرضه گوشی‌های هوشمند، بازی‌های موبایل نیز به تکامل رسیده و ما عناوینی خیره کننده در سبک‌های مختلف را دریافت کردیم. حال به دلیل اهمیت این بخش مهم از صنعت ویدیو گیم، در این مطلب قصد داریم نگاهی به مهم‌ترین و بهترین بازی‌های موبایل تاریخ داشته باشیم.

Pokémon Go

عرضه بازی Pokémon GO در سال ۲۰۱۶ این سال را تبدیل به یکی از بهترین سال‌های دنیای ویدیو گیم در یک دهه اخیر کرد. این بازی به کاربران اجازه می‌داد تا آن‌ها پوکیمون‌های دوست داشتنی را در دنیای واقعی خود شکار کنند. آن‌ها در این بازی مربی شخصی سازی شده خود را داشته و به تمرین دادن پوکیمون‌ها می‌پرداختند. این بازی همچنین ویژگی‌های بسیاری از نسخه‌های قدیمی این سری بازی را در خود داشت و به کاربران اجازه می‌داد تا با استفاده از پوکیمون‌های خود به مبارزه در برابر یکدیگر در دنیای واقعی بپردازند.

Tetris

بازی Tetris معروف‌ترین و پرفروش‌ترین بازی ویدیویی تاریخ بوده که تا به حال برای بیش از ۶۵ پلتفرم به انتشار رسیده است. این بازی برای هر کسی سرگرم کننده بوده و میلیون‌ها نفر را به سوی بازی‌های ویدیویی سوق داده است. شما در بازی همیشه جذاب تتریس باید با استراتژی به چینش بلوک‌هایی در ابعاد و اشکال متفاوت بپردازید و در نهایت خط افقی بدون شکافی بسازید. از بین بردن خطوط سبب کسب امتیاز برای شما شده و تمام شدن فضای صفحه به معنی باخت شماست. امروزه تتریس بیشتر در گوشی‌های موبایل بازی شده و از همین رو در فهرست ما جا گرفته است.

Marvel Snap

بازی Marvel Snap پس از انتشار به سرعت با سیلی از کاربران روبرو شد و این سیل عظیم را مدیون کیفیت بالا و ویژگی‌های بسیار زیاد خود است. این بازی، شخصیت‌های دنیای مارول را تبدیل به کارت‌هایی کرده که هر کدام نیروی اختصاصی خود را دارد. در این بازی شما باید با استفاده از کارت‌های خود در سه نقطه مختلف، به مبارزه با حریف رفته و کاربری که در دو نقطه سلطه داشته باشد برنده مبارزه می‌شود. هر مبارزه در این عنوان حدودا پنج دقیقه به طول انجامیده که این بازی را تبدیل به یکی از بهترین بازی‌‌ها برای وقت کشی کرده است.

Candy Crush

کمتر بازی در دنیا طی یک شب به محبوبیت جهانی می‌رسد، اما بازی Candy Crush در این امر موفق شد و در نهایت یکی از اعتیاد آورترین بازی‌های تاریخ نام گرفت. این بازی در حقیقت ترکیبی از چندین بازی پازل محور با استفاده از تکه‌های شیرینی بوده که تا به امروز نیز میلیون‌ها کاربر در خود دیده است. پس از محبوبیت بازی Candy Crush، ما شاهد دو بازی Candy Crush Saga و Candy Crush Soda Saga نیز بودیم.

Among Us

بازی جذاب Among Us نه تنها یکی از محبوب‌ترین بازی‌های موبایل، بلکه یکی از محبوب‌ترین و پر استفاده‌ترین بازی‌ها در کنسول‌ها و رایانه شخصی است. بازی Among Us شما را در قالب چند فضا نورد، در سفینه‌های فضایی مختلف قرار داده و از شما می‌خواهد شخص غیر خودی (Imposter) را بیابید. در این میان شخص غیر خودی قدرت تخریب سفینه و از بین بردن دیگر فضانوردان را داشته و باید تلاش کند سفینه و اعضای آن را به طور کامل از میان بردارد. در سوی دیگر فضانوردان باید با هوش خود به یافتن شخص غیر خودی بپردازند.

Subway Surfers

بازی Subway Surfers یکی از خاص‌ترین بازی‌ها در سبکی جذاب است که شما باید با جابجا کردن کاراکتر خود از مخاطرات و موانع دور بمانید. این بازی طبق نظر منتقدین و کاربران بهترین بازی در این سبک است. شما در بازی Subway Surfers شخصیت‌های بسیاری داشته و به شهرهای زیادی در دنیا سفر می‌کنید. اما در نهایت پلیس معروف این بازی شما را دنبال کرده و شما نباید توسط او دستگیر شوید.

Fruit Ninja

سال ۲۰۱۰ یکی از بهترین سال‌ها برای بازی‌های موبایل بود و یکی از بهترین بازی‌های آن سال، بازی Fruit Ninja بوده که با مفهوم ساده برش زدن میوه‌ها مانند یک نینجا، میلیون‌ها کاربر را جذب خود کرد. هدف شما در این بازی برش زدن میوه‌ها و پرهیز از برش زدن بمب‌ها است. پیشرفت در این بازی سبب کسب امتیاز بیشتر و بازگشایی حالت‌های جدید شده که می‌توانند ساعت‌ها شما را درگیر کنند. این بازی به عنوان یکی از ساده‌ترین و اعتیاد آورترین بازی‌های موبایل شناخته می‌شود.

Angry Birds

انگری بردز نه تنها یک بازی موبایل موفق، بلکه یک فرنچایز موفق است. نام Angry Birds در کنسول‌های بازی، فیلم‌های سینمایی و حتی محصولاتی بدون ارتباط به رسانه دیده می‌شود. این فرنچایز اولین مرتبه به عنوان یک بازی موبایل به انتشار رسید و در زمانی کوتاه پادشاه بازی‌های موبایل شد. شما در بازی Angry Birds وظیفه از بین بردن خوک‌هایی سبز با استفاده از پرنده‌های عصبانی با قدرت‌های مختلف را دارید. به عقیده منتقدین سری بازی Angry Birds از جمله خاص‌ترین بازی‌های موبایل از نظر گیم پلی است!

Roblox

بازی Roblox اولین مرتبه در سال ۲۰۰۶ برای رایانه شخصی به انتشار رسید، اما عموم محبوبیت خود را با انتشار در گوشی‌های هوشمند در سال ۲۰۱۲ به دست آورد. پس از آن، این بازی میلیون‌ها کاربر را به خود جلب کرده و به گیمرهای نوجوان و خردسال اجازه تجربه بازی‌های آنلاین در فضایی امن را می‌دهد. شما در بازی Roblox‌ هر سبک بازی که فکرش را کنید می‌بینید و این موضوع به دلیل آزادی کاربران در ساخت بازی در این عنوان دوست داشتنی است.

Flappy Bird

طبق اطلاعات انتشار یافته طی سال‌های گذشته Flappy Bird شناخته شده‌ترین بازی موبایل در طول تاریخ است. این بازی تنها چند ساعت پس از عرضه تبدیل به یکی از پر دانلودترین و موفق‌ترین بازی‌های موبایل شد که تعجب توسعه دهنده این بازی را برانگیخت. این بازی به سرعت سبب شهرت توسعه دهنده بازی شده و زندگی او را به طور کلی تغییر داد. بازی Flappy Bird تا سال‌ها به عنوان رقیب اصلی فرنچایز Mario شناخته می‌شد، اما متاسفانه توسعه دهنده این بازی در سال ۲۰۱۴ تصمیم گرفت که آن را برای همیشه از دسترس خارج کند. به گفته توسعه دهنده، او توان تحمل این میزان موفقیت و شهرت را ندارد!

بازی‌های موبایل به شکل روزانه در حال پیشرفت بوده و امروزه ما شاهد عناوینی مهم چون Genshin Impact و Call of Duty Mobile هستیم که روزانه افراد بی شماری را سرگرم می‌کنند، اما نباید فراموش کرد که ما در این فهرست به معرفی بهترین بازی های موبایل تاریخ پرداختیم که طبق نظر منتقدین، فعالان و صد البته کاربران این دو بازی و دیگر بازی‌هایی که امروز محبوب هستند، در این فهرست جایی ندارند! نظر شما چیست؟ به نظر شما بهترین بازی های موبایل کدام هستند؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

3.6 14 آراء
امتیاز مطلب


نظرات

اشتراک
به من اطلاع بده
guest

14 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا