برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
بازی های شبیه به Genshin Impact
1%
  • 0/10

نگاهی به بهترین بازی های شبیه به Genshin Impact

سبک زیبا و رو به رشد گاچا را بهتر بشناسید!

نگاهی به بهترین بازی های شبیه به Genshin Impact ۰ ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ مقالات جانبی (گیم) کپی لینک

بازی Genshin Impact این روزها طرفداران زیاد و ویژه‌ای را به خود جلب کرده و روز به روز در حال پیشرفت است. حال در این مطلب قصد داریم برخی از بهترین بازی های شبیه به Genshin Impact را به شما معرفی کرده تا تجربه‌ای زیباتر و طولانی‌تر از این سبک جذاب داشته باشید.

اگر شما از آن دسته گیمرها هستید که قصد دارید تجربه‌ای متفاوت در دنیای زیبا و وسیع ویدیو گیم داشته باشید، زمان آن رسیده سبک گاچا (Gacha) را امتحان کنید که این روزها طرفداران بسیاری را دور خود گرد آورده و در نتیجه توسعه دهندگان نیز تمرکزی ویژه‌ای بر این سبک دارند. این سبک بازی جذاب تمرکز ویژه‌ای بر جمع آوری شخصیت‌های متفاوت با قدرت‌های متفاوت با استفاده از ارزهای درون بازی دارد.

این سبک از بازی تقریبا هر کاربری را به لطف وجود شخصیت‌های متفاوت با قدرت‌های متفاوت شگفت زده کرده و ساعت‌ها در روز جذب می‌کند. ما می‌توانیم این سبک را در بازی‌هایی محبوب چون Genshin Impact، Nikke و البته Fate/Grand Order بیابیم، اما این بازی‌ها تنها عناوین مهم و عالی سبک گاچا نبوده و در ادامه قصد داریم شما را با عناوین مهم بیشتری در این سبک آشنا کنیم. در حقیقت بازی‌ها معرفی شده به استثنای بازی Genshin Impact از میزان سختی نسبتا بالایی برخوردار بوده که سبب دوری کاربران از این بازی‌ها شده است. اما این مطلب را ما به منظور آگاه سازی هر چه بیشتر شما از این سبک ارائه می‌دهیم!

بازی‌های سبک گاچا تمرکز بسیار بالایی بر عنصر شانس داشته که ممکن است به مذاق برخی کاربران خوش نیامده و همین موضوع باعث شده بسیاری از تجربه این سبک خودداری کنند. با این حال اگر تجربه این سبک از بازی‌ها را نداشته‌اید یا قصد دارید دیگر بازی‌ها در این سبک را تجربه کنید، به مطلب کاملا درستی مراجعه کرده‌اید. پیش از پرداختن به بازی‌ها بد نیست اشاره داشت که بازی‌های سبک گاچا اکثرا محیطی بی نظیر و دوستانه را برای کاربران تازه وارد فراهم می‌کنند.

لازم به ذکر است که تمام بازی‌های معرفی شده در این فهرست بلند بالا، از میزان سختی نه چندان زیادی بهره برده و می‌توان گفت تک تک این بازی‌ها مناسب افرادی هستند که به دلیل سختی برخی بازی‌های معرفی این سبک، از تجربه آن سر باز زده‌اند!

بازی Summoners War: Sky Arena

پلتفرم‌ها: اندروید و آی او اس

اگر پیش‌تر به تجربه بازی‌های سبک گاچا پرداخته و از ازدیاد شخصیت‌های متنوع خسته شده یا از کاربران جدید این سبک بوده و قصد دارید بازی آرام و نسبت به باقی بازی‌های سبک گاچا آسان‌تر را تجربه کنید، پیشنهاد می‌کنیم به تجربه بازی Summoners Wars: Sky Arena بپردازید. داستان و فضای کلی بازی Summoners War: Sky Arena شباهت بسیاری با دیگر بازی‌های فانتزی تا به حال انتشار یافته دارد. شما در این بازی در نقش قهرمانانی ظاهر می‌شوید که درگیر جنگی برای جمع آوری کریستال‌های مانا شده‌اند. این بازی تعادلی بی نظیر میان یک بازی موبایل و بازی‌های کامل سبک گاچا را ارائه می‌دهد.

کلیت بازی Summoners War: Sky Arena شبیه به هر بازی موبایل دیگر بوده و از شما می‌خواهد با جمع آوری امتیاز و به دست آوری قهرمانا قلمرویی قوی را تشکیل دهید. با این وجود، گیم پلی بازی بسیار پویا بوده و مبارزات نوبتی آن بسیار جذاب هستند و شما با گذشت زمان احساس تکراری شدن بازی را نخواهید داشت.

این بازی شامل بیش از ۴۰۰ شخصیت بوده که در دسته‌های مختلف با قدرت‌های مشابه تقسیم می‌شوند. همانطور که اشاره شد این بازی از عناصر سبک استراتژیک نوبتی نیز استفاده کرده که نیازمند دقت بسیار بالای کاربران در استفاده از قدرت‌های شخصیت خود است. به طور کلی بازی Summoners War: Sky Arena گزینه‌ای فوق العاده برای تازه کاران سبک گاچا بوده و می‌توان گفت اکثر کاربران را طراحی جذاب شخصیت‌ها و مبارزات پر تنش راضی نگه می‌دارد.

بازی Naruto X Boruto: Ninja Voltage

پلتفرم‌ها: اندروید و آی او اس

اکر تصمیم گرفته‌اید که تبدیل به یک کیج (Kage) در دنیای ناروتو شوید، بازی Naruto X Boruto: Ninja Voltage بهترین گزینه برای شما است. شما در این بازی تبدیل به رئیس کونوهای (Konoha) مخصوص به خود شده و طی مراحل متفاوت نینجاهای مختلف را جمع آوری می‌کنید. شما به عنوان رئیس گروه، گروه‌های چهار نفره را شکل داده و به سوی عملیات مختلف می‌فرستید. این بازی عناصر بسیاری از بازی‌های سبک نقش آفرینی را در خود داشته و همچنین شما کنترل کامل بر شخصیت‌های خود خواهید داشتید.

بازی Naruto X Boruto: Ninja Voltage شخصیت‌ها را در دسته‌های مختلف تقسیم می‌کند. همچنین لازم به ذکر است که این بازی از همان ابتدا بسیاری از شخصیت‌های دنیای ناروتو را در اختیار شما قرار داده و می‌توانید از همان ابتدا بسیاری از آن‌ها را برای خود جمع آوری کنید. همچنین باید اشاره داشت که هر شخصیت می‌تواند چهار یا پنج مهارت مختلف داشته و شما می‌توانید قدرت‌های آن‌ها را با یکدیگر ترکیب کنید و این موضوع به معنای تکیه سنگین بازی بر سبک گاچا است، با این تفاوت که شما اغلب در عوض جمع آوری شخصیت‌های متفاوت، قدرت‌های متفاوت را جمع آوری می‌کنید. این نوع از قابلیت شخصی سازی شما را به خوبی با عناصر سبک گاچا آشنا کرده و شما را برای بازی‌های پر تنش سبک گاچا از جمله Fate/Grand Order آماده می‌کند.

بازی Dragon Ball Legends

پلتفرم‌ها: اندروید و آی او اس

تازه کاران سبک گاچا معمولا با این موضوع روبه رو می‌شوند که به دست آوردن شخصیت‌های جدید مانند قمار است، اما بازی Dragon Ball Legends به نحوی طراحی شده که دسترسی به شخصیت‌ها در آن به طور کلی آسان‌تر از دیگر بازی‌ها این سبک باشد. شما در این بازی در تیم‌های سه نفره به مصاف دشمنان خود می‌روید. این بازی بیش از هر چیز بر پایه مشت و لگد بوده، با این حال قدرت تلپورت، در کنار بسیاری از قدرت‌های ماورا الطبیعی دیگر حضور پر رنگی در آن دارند. سرعت بازی Dragon Ball Legends بسیار بالا بوده و این موضوعی است که طرفداران سری دراگون بال با آن آشنا بوده و همین موضوع این بازی را تبدیل به عنوانی بسیار مناسب برای این اشخاص می‌کند.

اما موضوع دیگری که این بازی را نه تنها برای طرفداران این سری، بلکه به طور کلی طرفداران بازی‌های سبک گاچا مناسب می‌کند، نحوه استفاده از عناصر این سبک در بازی Dragon Ball Legends است. به دست آوردن ارز درون بازی در این عنوان بسیار آسان بوده و این موضوع باعث می‌شود شما خیلی سریع به شخصیت‌های مورد علاقه خود دست پیدا کنید. در کنار آن، مبارزات این عنوان از حالت مبارزه خودکار بهره برده که باعث می‌شود شما از پیش برد مبارزات به طور پیاپی خسته نشوید. در کنار این دو موضوع، نباید فراموش کرد که دست این بازی در اهدای جوایز بسیار گشاده بوده و به طور مداوم سبب خوشحالی کاربران می‌شود. در نتیجه با وجود این سه عنصر در بازی Dragon Ball Legends شما نیازی به نگرانی برای ریسک و قمار به منظور به دست آوردن شخصیت‌های متفاوت ندارید!

لازم به ذکر است که این بازی بیش از ۴۰۰ شخصیت مختلف را در اختیار شما قرار داده که سبب تنوع بسیار بالا در گیم پلی این بازی می‌شود. شخصیت‌های بازی Dragon Ball Legends در دسته‌های مختلف جای می‌گیرند، با این حال تنوع قدرت‌های آن‌ها بسیار بالا بوده و بازگشایی هر شخصیت جدید به شما حس و حالی تازه می‌دهد. در کنار آن نباید از انیمیشن‌های سه بعدی فوق العاده با کیفیت این بازی غافل شد. انیمیشن‌های این بازی به آسانی می‌توانند هر کاربری را با هر سلیقه‌ای جذب کنند.

بازی Arknights

پلتفرم‌ها: اندروید و آی او اس

بازی Arkinights در دنیایی پاد آرمانی بنا شده و این دنیای عجیب را بیماری که با نام اوریپاثی (Oripathy) شناخته می‌شود فرا گرفته است. اوریپاسی جمعیت کثیری از مردم دنیا را از بین برده و اکثر کسانی را که نتوانسته از بین ببرد، تبدیل به برده‌های خود کرده که قدرت استفاده از جادوهایی با نام Arts را دارند.

حال شما در قالب قهرمانان این دنیا وظیفه یافتن دکتری را دارید که بتوانید درمانی برای این بیماری پیدا کنید. شما بخشی از گروهی شبه نظامی با نام رود آیلند (Rhode Island) هستید که در واقع یک شرکت داروسازی بوده است. ترکیب داستانی جذاب و پیچیده با زیبایی سبک گاچا، عنوان Arknights را تبدیل به بازی مناسب و بی نظیر برای تازه کاران این سبک بازی کرده است.

از لحاظ فنی، بازی Arknights شباهت بسیاری به بازی‌های سبک دفاع از قلعه (Tower Defense) دارد. شما باید قهرمانان مختلف با قدرت‌های مختلف خود را به نحوی در نقشه مبارزه تقسیم بندی کنید که بتوانند از پس دشمنان تبدیل شده شما بر بیایند. این بازی را شاید بتوان دورترین بازی از سبک اصلی گاچا در این فهرست نامید. شما پس از جای گذاری نیروهای خود کنترل چندانی بر رخداد نداشته و به عبارتی باید از همان ابتدا نیروها را به درستی جای گذاری کرده و پس از آن فقط به تماشای بازی بنشینید. البته که این موضوع برای تازه کاران معمولا شیرین و جذاب است.

اما نباید فراموش کرد که این بازی در بخش طراحی هنری و البته نحوه دریافت قهرمانان جدید به طور کامل پیرو اصل سبک گاچا است. شخصیت‌های این بازی عموما از ترکیب حیوانات و انسان‌ها ساخته شده که جلوه‌های هنری آن را به طرز غیر قابل باوری چشم نواز می‌کند. در عین حال، نبود ارزهای بی معنی و زیاد از حد در بازی باعث شده به دست آوردن شخصیت‌ها راحت و جذاب باشد تا کاربران، به خصوص کاربران جدید بتوانند تجربه‌ای جذاب و کامل از بازی‌های سبک گاچا داشته باشند.

بازی War of the Visions: Final Fantasy Brave Exvius

پلتفرم‌ها: اندروید و آی او اس

تماشای نام سری بازی بزرگ و دوست داشتنی Final Fantasy در میان بازی‌های سبک گاچا به هیچ عنوان تعجب بر انگیز نیست. بازی War of the Vision: Final Fantasy Exvius یکی از پر تنش‌ترین بازی‌ها در این فهرست جذاب است. دنیای لاپیس (Lapis) زمین بازی شما و میدان نبرد دو برادر، مونت و استرن لئونیس (Mont and Stern Leonis) از امپراطوری لئونیس (Kingdom of Leonis) است.

بر خلاف نسخه اصلی بازی Brave Exvius که شباهت بسیاری به دیگر بازی‌های سری بازی فاینال فانتزی دارد، بازی War of the Visions: Final Fantasy Brave Exvius شباهت بسیاری با بازی Final Fantasy Tactics دارد که نسخه‌ای بسیار متفاوت نسبت به دیگر عناوین این سری بازی است.

این بازی جذاب در حالی که یک بازی موبایل بوده، سیستم شخصی سازی بسیار کامل و بی نقصی داشته که به کاربران نه تنها اجازه پیشرفت قدرت‌ها را داده، بلکه می‌توان با استفاده از آن سلاح‌ها، مهارت‌ها و بسیاری چیزهای دیگر مربوط به هر شخصیت را شخصی سازی کرد.

علاوه بر آن، این بازی بسیار بخشده بوده و تمام چیزهایی که در یک بازی سبک گاچا نیاز دارید را به وفور در اختیار شما قرار می‌دهد. از جمله آن‌ها می‌توان به هدیه دادن ارز درون بازی بسیار زیاد در زمان ساخت حساب جدید در آن اشاره داشت. در پایان نباید فراموش کرد که داستان جذاب این بازی می‌تواند به راحتی طرفداران سری بازی فاینال فانتزی را با فضای آشنای خود بیش از هر کسی جلب کند.

بازی Azur Lane

پلتفرم‌ها: اندروید و آی او اس

طرفداران انیمه‌ها بدون شک یکی از بهترین بازی‌های سبک گاچا را از نظر ظاهری در بازی Azur Lane تجربه خواهند کرد. شخصیت‌های این بازی در کنار زیبایی ظاهری بی حد و اندازه، جنگجویانی شکست ناپذیر هستند. شما در بازی Azur Lane تیم‌هایی شش نفره تشکیل می‌دهید و آن‌ها را به مبارزاتی سهمگین و مملو از گلوله‌ها می‌فرستید. شما برای پیشرفت دادن شخصیت‌های خود طی مراحل مختلف ارز درون بازی دریافت می‌کنید.

بازی Azur Lane عنوانی بسیار مناسب برای تازه کاران است. در حالی که تعدادی از شخصیت‌های بسیار قدرتمند این بازی نیازمندی تلاش زیاد برای به دست آوردن هستند، اکثر شخصیت‌های این بازی به آسانی قابل بازگشایی و استفاده بوده و نیازی نیست مدت‌ها برای شخصیت مورد علاقه خود تلاش کنید.

به عبارت دیگر، شما در بسیاری از بخش‌های بازی با موفق شدن تنها در یک مرحله می‌توانید شخصیت مورد علاقه خود را بازگشایی کنید. به طور کلی مبارزات این بازی به شدت درگیر کننده بوده و در عین حال زیبایی ظاهری شخصیت‌های این عنوان شما را شیفته آن نگه می‌دارد!

بازی Romancing SaGa: Re:Universe

پلتفرم‌ها: اندروید و آی او اس

یکی از گمنام‌ترین سری بازی‌ها در سبک نقش آفرینی توسعه یافته توسط استودیو اسکویر انیکس (Square Enix)، سری بازی جذاب Romancing SaGa است که در دنیای ماردیاس (Mardias) بنا شده و توسط خدایی ظالم و منفی با نام ساروین (Saruin) احاطه شده است. شما در این بازی دنباله روی داستان چندین شخصیت مختلف به صورت غیر خطی هستید. شما در مسیر هر شخصیت اصلی، چندین شخصیت متفاوت را نیز در اختیار خود خواهید داشت.

اگر شما از طرفداران قدیمی سبک نقش آفرینی و البته سبک تازه گاچا هستید، بازی Romancing SaGa: Re:Universe می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌ها برای شما باشد. نا گفته نماند که این بازی بخش‌های از بازی‌های نقش آُفرینی نوبتی را نیز در خود دارد. بازی Re:Universe مانند تمام نسخه‌های پیشین سری بازی Romancing SaGa تمرکزی بسیار بالا بر نحوه قرار گیری نیروها در میدان نبرد و البته ارزیابی دشمنان دارد. بهترین روش شما برای پیروزی در این بازی شناخت نقاط ضعف دشمنان است!

شما بهره گیری از سبک گاچا در این بازی را می‌توانید در نحوه پیشرفت شخصیت‌های خود ببینید. شخصیت‌های شما در این بازی به چند دسته مختلف تقسیم شده که باید سطح آن‌ها را ارتقا دهید. با این حال، چیزی که در این بازی بسیار چشم گیر است، سیستم Style نام دارد که اجازه می‌دهیم خودتان در آن کاوش کنید.

سیستم ارتقا و پیشرفت در این بازی برای تازه کاران بسیار مناسب است. کاربران جدید می‌توانند در عوض ساعت‌ها تلاش برای به دست آوردن شخصیت‌های جدیدتر و قوی‌تر، شخصیت‌های ابتدایی خود را ارتقا داده و به مبارزه با دشمنان خود بروند.

بازی Dissidia Final Fantasy: Opera Omnia

پلتفرم‌ها: اندروید و آی او اس

اگر از طرفداران استودیو اسکویر انیکس بوده و قصد دارید عنوانی شبیه به نسخه‌های قدیمی سری بازی فاینال فانتزی را تجربه کنید، باید حداقل یک مرتبه به تجربه بازی Dissidia Final Fantasy: Opera Omnia بپردازید. بر خلاف دیگر نسخه‌های Dissidia، بازی Opera Omnia در سبک نوبتی بوده و در گروه‌های سه نفره انجام می‌شود. اما از سویی این بازی شبیه به دیگر عناوین Dissidia است.

حضور شخصیت‌های دنیای فاینال فانتزی، شاید جذاب‌ترین بخش این بازی باشد. شما می‌توانید تیمی متشکل از کلاود (Cloud)، ویوی (Vivi) و حتی بالتیر (Balthier) را داشته باشید. در بخش داستانی بازی نیز ما داستانی جذاب داشته و باید با پیش برد مراحل بازی، جلوی فرو پاشی زمان و فضا را بگیریم.

بازی Dissidia Final Fantasy: Opera Omnia به عقیده بسیاری از کاربران بهترین بازی سبک گاچا بوده و کسانی که قصد دارند عنوانی آرام و به شدت بخشنده از لحاظ جوایز را تجربه کنند، باید به تجربه این بازی بپردازند. در کنار آن، مکانیسم این بازی به نحوی طراحی شده که شما می‌توانید طی تنها چند ساعت تمام چالش‌های هفتگی را پشت سر بگذارید که این موضوع برای تازه کاران بسیار خوشایند است.

بازی Bleach Brave Souls

پلتفرم‌ها: پلی استیشن ۴، ویندوز، اندروید و آی آو اس

بخش دوم انیمه Thousand-Year Blood War به زودی به انتشار رسیده و این دوره زمانی مناسب برای طرفداران بلیچ (Bleach) بوده تا با تجربه بازی Bleach Brave Souls در انتظار بازگشت ایچیگو (Ichigo) بنشیند. بازی Bleach Brave Souls در حقیقت همان انیمه در قالب یک بازی اکشن نقش آفرینی است. شما در این بازی به دریافت و ارتقا شخصیت‌های بسیاری از این دنیا از جمله شخصیت‌هایی مثبت چون ایچیگو و حتی شخصیت‌هایی منفی چون ایواچ (Yhwach) می‌پردازید.

بازی Bleach Brave Souls با داشتن نمونه‌های مختلف از هر شخصیت با قدرت‌های متفاوت، عنوانی بسیار کامل و البته پیچیده در سبک اکشن بوده که موبایل گیمرها آن را بارها ستایش کرده و می‌کنند!

یکی از جذاب‌ترین بخش‌های بازی Bleach Brave Souls، نحوه استفاده از مکانیسم‌های سبک گاچا در بازی خود است. این بازی به طور مداوم شما را با هدایای مختلف همراه کرده که مسیر شما به سوی بازگشایی نیروهای پنج ستاره و شش ستاره را هموار می‌کند. این موضوع باعث شده که بازی Bleach Brave Souls با وجود پیچیدگی در ساختار خود، به مذاق کاربران تازه کار و کهنه کار خوش آمده و تجربه‌ای بی نظیر را برای همه به ارمغان بیاورد.

در کنار این موضوع، همانطور که اشاره شد سبک اکشن نقش آفرینی به خوبی در این بازی پیاده سازی شده و شما را جذب می‌کند. در پایان باید اشاره داشت جلوه‌های بصری این بازی خارق العاده بوده و عنوانی چشم گیر و چشم نواز را در برابر دیدگان شما قرار می‌دهد.

بازی Genshin Impact

پلتفرم‌ها: پلی استیشن ۴، پلی استیشن ۵، ویندوز، اندروید و آی او اس

طرفداران سبک گاچا بدون شک نام بازی Genshin Impact را شنیده و آن را تنها با نگاهی کوتاه به گیم پلی آن تشخیص می‌دهند و به باور ما یاد نکردن از این بازی در مطلب بازی های شبیه به Genshin Impact کم لطفی به این عنوان محسوب می‌شد. مهم‌ترین بخش‌های این بازی مربوط به جهان باز بازی، گیم پلی بسیار سریع و شخصیت‌های بسیار دوست داشتنی آن هستند. هر شخصیت داستانی جذاب و جداگانه داشته که این بازی را بسیار جذاب کرده است. در حالی که بازی Genshin Impact نیازمند تلاش بی حد و اندازه شما برای رسیدن به سطوح بالا است، ما شاهد گیم پلی بسیار جذاب و عنوانی کامل برای تازه کاران هستیم.

بازی Genshin Impact در برخی بخش‌ها شباهت بسیاری به بازی The Legend of Zelda: Breath of the Wild داشته و به شما اجازه می‌دهد در جهان وسیع این بازی کاوش کرده و به مبارزه با باس‌های قدرتمند آن بپردازید. نحوه عرضه پول درون بازی این عنوان به شکلی بوده که شما بدون سختی چندان، ولی پس از گذشت مدت زمان طولانی می‌توانید به دریافت شخصیت‌های چهار و پنج ستاره بپردازید.

به طور کلی بازی Genshin Impact عنوانی بی نظیر برای تازه کاران در سبک گاچا بوده و می‌تواند ساعاتی بی نظیر را نه تنها برای آن‌ها، بلکه برای کاربرانی که آشنایی کامل با دنیای سبک گاچا دارند فراهم کند!

بازی های شبیه به Genshin Impact کم نیستند، با این حال ما در تلاش کردیم بهترین‌های آن‌ها را برگزیده و در اختیار شما قرار دهیم. وجود این بازی در پلتفرم‌هایی چون اندروید و آی او اس و البته نحوه به کارگیری مکانیسم‌های سبک گاچا باعث شده این بازی‌ها محبوبیتی ویژه در میان طرفداران بیابند. شما کدام بازی را از میان این بازی های شبیه به Genshin Impact انتخاب می‌کنید؟ منتظر نظرات و تجربیات شما از این بازی‌ها و دیگر بازی‌های سبک گاچا و بازی های شبیه به Genshin Impact هستیم.نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments