برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
بهترین افسانه های جی تی ای
1%
  • 0/10

معرفی بهترین افسانه های جی تی ای در طول تاریخ

افسانه‌هایی که با وجود تایید نشدن هنوز ما را می‌ترسانند!

معرفی بهترین افسانه های جی تی ای در طول تاریخ ۰ ۰۹ خرداد ۱۴۰۳ ترین‌ها (بازی) کپی لینک

افسانه‌ها و ایستراگ‌ها در میان محبوب‌ترین رخدادها در بازی‌های ویدیویی جای داشته و سری بازی جی تی ای در این موضوع همیشه پیش قدم بوده است. در این مطلب به معرفی بهترین افسانه های جی تی ای می‌پردازیم.

سری بازی Grand Theft Auto یکی از محبوب‌ترین و نوآورانه‌ترین سری بازی‌های تاریخ بوده که به دست استودیو بی نظیر راکستار توسعه یافته است. نسخه‌های مختلف این سری بازی هر کدام اسراری در خود داشته که یافتن آن‌ها سبب حیرت طرفداران شده و آن‌ها را تبدیل به افسانه کرده است!

اسرار و افسانه‌های مختلف در مکان‌ها و اشکال مختلف در این سری بازی دیده می‌شوند. برخی از این اسرار ترسناک و آزاردهنده و برخی دیگر دوستانه و خنده دار هستند. لازم به ذکر بوده که برخی از این اسرار کاملا آگاهانه توسط توسعه دهندگان در بازی قرار داده شده و برخی دیگر به دلیل برخی اشتباهات سهوی در طراحی یا کد نویسی بازی وارد آن شده‌اند. فارغ از این موضوعات، قصد داریم نگاهی به بهترین افسانه های جی تی ای داشته باشیم!

پیگسی در GTA: San Andreas

پیگسی (Piggsy) در حقیقت شخصیت منفی بازی Manhunt بوده که در سال ۲۰۰۳ توسط راکستار به انتشار رسید. در سال ۲۰۰۸ کاربری در شبکه یوتیوب ویدیویی به نمایش درآورد که طی گشت و گذار در کوهستان شیدی کریکس، با پیگسی روبرو شده است. پیش از آن نیز کاربران زیادی از تماشای پیگسی در نقاط کوهستانی بازی خبر داده بودند، اما هرگز صحنه‌ای از حضور این خوک اره به دست به انتشار نرسیده بود!

لازم به ذکر است که این دو بازی ساخته راکستار بوده و این احتمال وجود داشته که آن‌ها با قرار دادن پیگسی در سری GTA قصد داشته‌اند تفهیم کنند این دو بازی در جهانی واحد رخ می‌دهند! بسیاری بر این باور هستند که پیگسی با ماد به این بازی ورود کرده، اما وجود برخی شخصیت‌های غیر قابل بازی که از خوکی ترسناک صحبت می‌کنند بسیار جالب و ترسناک است. فارغ از اینکه پیگسی در GTA: SA حقیقت داشته یا خیر، این خوک از جمله مهم‌ترین افسانه‌های جی تی ای است!

ماشین‌های روحی در GTA: San Andreas

بار دیگر به کوهستان‌های سان آندرس می‌رویم، جایی که بسیاری از کاربران شاهد ماشین‌های سرگردان بوده‌اند. در طول تاریخ این بازی، بارها عکس‌ها و ویدیوها از ماشین‌های سرگردان بدون راننده به انتشار رسیده و آن را تبدیل به افسانه‌ای محبوب کرده است.

این ماشین‌های سرگردان، ماشین گلندیل (Glendale) در وضعیت بسیار نامطلوب بوده که به شکل مداوم در حال حرکت هستند. این ماشین‌ها در کدهای بازی گلنشیت (Glenshit) نام گذاری شده‌اند. در ابتدا بسیاری گمان داشتند که این ماشین‌ها نتیجه اشتباهی در کدنویسی بازی بوده، اما با تماشای نام آن‌ها در کد بازی، بسیاری به این باور رسیدند که برخی توسعه دهندگان قصد شوخی با کاربران را داشته‌اند!

مرد موشی لیبرتی سیتی در GTA IV

در خیابان‌ها و تونل‌های زیرزمینی لیبرتی سیتی، رازهای بسیاری نهان است. یکی از عجیب‌ترین آن‌ها مرد موشی یا Rat Man بوده که ترکیبی از انسان و موش است. بسیاری باور دارند که مرد موشی تکدی گری بوده که لباس موش بر تن کرده و سرعت بسیار زیادی دارد. این موجود عجیب الخلقه در صورت دیده شدن به سرعت فرار کرده و به نقاط تاریک پناه می‌برد. تونل‌های زیرزمینی لیبرتی سیتی بسیار ترسناک و تاریک بوده که یافتن مرد موشی را برای بسیاری غیر ممکن کرده است.

این افسانه اولین مرتبه با انتشار برخی عکس‌های بسیار بی کیفیت آغاز شد. اما نباید فراموش کرد که هیچ اثری از مرد موشی در کدهای بازی دیده نشده، با این حال در تونل‌ها لیبرتی سیتی مایعی نارنجی رنگ دیده شده که بسیاری آن را خون مرد موشی خطاب می‌کنند. به طور کلی مرد موشی بیش از هر چیز دیگری در این سری بازی افسانه بوده و حقیقت ندارد!

راز کوهستان چیلیاد در GTA V

راز کوهستان چیلیاد یکی از محبوب‌ترین افسانه‌های سری بازی جی تی ای است. این راز زمانی آغاز شد که کاربران متوجه علامت‌هایی رمزنگاری شده در قله کوه شدند. این علامت‌ها اما علاماتی ساده نبوده و به نظر مربوط به اتفاقی خاص هستند. یکی از این نمادها مربوط به سفینه فضایی بوده که از محبوب‌ترین ایستراگ‌های بازی GTA V است. دیگر نمادها به باور بسیاری مربوط به رازی عمیق‌تر هستند.

این علائم شامل سفینه، جت پک و البته تخم موجودی بیگانه هستند. در بخش آنلاین بازی نیز اشاراتی به تمام این علائم شده و بسیاری بر این باور هستند که رازی در بخش داستانی وجود داشته که کاربران هنوز موفق به کشف آن نشده‌اند! در حال حاضر بیش از ده سال از انتشار اولیه این راز گذشته با این حال هیچکس موفق به کشف رازی وابسته به این علائم نشده است.

پا گنده در GTA: San Andreas

در نهایت به بزرگ‌ترین افسانه سری بازی جی تی ای یعنی پا گنده یا Bigfoot می‌رسیم که به باور بسیاری در جنگل‌های سان آندرس زندگی می‌کند. این افسانه به عبارتی اولین افسانه سری بازی جی تی ای بوده که سال‌های زیادی است طرفداران را به خود سرگرم کرده است.

در حدود یک سال پس از عرضه این بازی، بسیاری اخباری از ملاقات موجودی گوریل مانند در جنگل‌های بازی خبر دادند، با این حال هیچ اشاره رسمی به این موجود عظیم الجثه در دسترس عموم قرار نگرفت. بسیاری باور دارند که مادسازان موفق شده‌اند با قرار دادن این موجود در نسخه‌های غیر اصلی بازی و به فروش رساندن آن‌ها در قالب نسخه اصلی، کاربران را به این باور برسانند که پا گنده همیشه در این بازی حضور داشته است!

ایستراگ‌های سری جی تی ای در یک سو و افسانه‌های این سری بازی در سوی دیگر سال‌های زیادی است که ما را سرگرم کرده‌اند. اما به نظر شما بهترین افسانه های جی تی ای کدام هستند؟مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments