برگزیده
📣 پخش زنده زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
بهترین بازی های کراس پلی
1%
  • 0/10

۱۴ مورد از بهترین بازی های کراس پلی که باید تجربه کنید

دوستان خود در دیگر پلتفرم‌ها را به میدان نبرد ببرید!

۱۴ مورد از بهترین بازی های کراس پلی که باید تجربه کنید ۰ ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ مقالات جانبی (گیم) کپی لینک

قابلیت کراس پلی به باور بسیاری بهترین قابلیت در جهان بازی‌های ویدیویی است. تجربه بازی‌ها با دوستان از راه دور و از طریق کنسول‌های مختلف می‌تواند بهترین اتفاق برای گیمرها باشد. به همین بهانه قصد داریم نگاهی به بهترین بازی های کراس پلی داشته باشیم.

در حالی که تکنولوژی بازی‌های ویدیویی طی سال‌های اخیر پیشرفت چشمگیری داشته و توسعه دهندگان تمرکز به شدت بالایی بر ویژگی‌های دوست داشتنی کراس پلی و کراس پلتفرم دارند، متاسفانه، هنوز بازی‌های زیادی وجود داشته که از قابلیت کراس پلی میان کنسول‌های ایکس باکس و پلی استیشن پشتیبانی نمی‌کنند.

این در حالی است که قابلیت کراس پلی با رایانه شخصی برای بسیاری از بازی‌های انحصاری پلی استیشن و ایکس باکس به شکل جداگانه تعبیه شده است. اما در نهایت باید این حقیقت را پذیرفت که یکی از زیبایی‌های تفاوت‌های کنسول‌ها زمانی رخ نمایی کرده که کاربران پلی استیشن و ایکس باکس در بازی مشترک در برابر یکدیگر صف آرایی می‌کنند. از سوی دیگر، گروه‌های گیمینگ زیادی دیده شده که اعضای آن کنسول‌های متفاوت در اختیار دارند، اما علاقه به تجربه بازی‌های مشابه دارند.

اما مشکل چیز دیگری است! یافتن بازی جدید با کیفیتی که از قابلیت کراس پلی پشتیبانی کند عملی سخت و طاقت فرسا است! از همین رو در این مطلب قصد داریم نگاهی به بهترین بازی های کراس پلی داشته باشیم تا مسیر انتخاب بازی مناسب برای شما و دوستانتان را آسان‌تر کند.

فهرست پیش‌روی شما فهرستی متشکل از برخی بهترین بازی‌های سال‌های اخیر بوده که از قابلیت کراس پلی پشتیبانی می‌کنند. بازی‌های این فهرست برخی صرفا دارای بخش آنلاین بوده و فاقد داستان هستند، اما برخی دیگر بخش داستانی آنلاین کو آپ با قابلیت کراس پلی ارائه می‌دهند که تجربه‌ای بسیار شیرین برای شما و دوستانتان رقم خواهند زد.

Diablo 4

پلتفرم‌ها: پلی استیشن ۴، پلی استیشن ۵، ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس/سری اس، رایانه شخصی

سبک قدیمی اما همیشه جذاب دانجن کرالر (Dungeon Crawler) در طول تاریخ پیشرفت زیادی داشته و این پیشرفت تدریجی را به خوبی می‌توان در سری بازی Diablo تماشا کرد. بازی Diablo 2 یکی از بهترین بازی‌ها در این سبک بود، اما ساخت شخصیت اشتباه می‌توانست شما را به شکل مداوم در این بازی آزار دهد. نسخه‌های سوم و چهارم این بازی تلاش کردند در عین ارائه کلیات این سبک بازی جذاب، با ساده سازی نسبی قابلیت شخصیت سازی، کاربران زیادی را به بازی خود دعوت کنند.

بازی Diablo 4 بهتر از هر نسخه دیگری در این بخش ظاهر شده است. شما می‌توانید فارغ از سطح خود به دوستان خود در پلتفرم‌های مختلف پیوسته و چیزی از دست ندهید. به عبارت دیگر، میزان سختی دشمنان و باس‌های بازی نسبت به نقش و سطح شخصیت شما تغییر یافته و سازگار می‌شود تا بتوانید نهایت استفاده از شخصیت خود را داشته باشید. لازم به ذکر است که این بازی بسیار خشن بوده و داستان به شدت تاریکی دارد!

Fortnite

پلتفرم‌ها: پلی استیشن ۴، پلی استیشن ۵، ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس/سری اس، رایانه شخصی، نینتندو سوییچ، اندروید، آی او اس

بازی لایو سرویس همیشه زنده Fortnite، همیشه راهی برای سرگرم کردن شما با محتوای جدید دارد. دیگر نکته مثبت این بازی، سهولت یادگیری آن است. این بازی علاوه بر سبک دوست داشتنی بتل رویال، دارای بخش‌هایی چون فورتنایت فستیوال بوده که شما را به وسیله هنر زیبای موسیقی سرگرم می‌کند.

علاوه بر آن، ما شاهد بخش LEGO Fortnite هستیم که ترکیبی از سبک بقا و طراحی هنری زیبای لگو است. شما همچنین می‌توانید به تجربه مسابقات ماشین الهام گرفته از بازی Rocket League در این بازی بپردازید. در بازی Fortnite همیشه کاری برای انجام دادن به همراه دوستان وجود دارد!

Minecraft

پلتفرم‌ها: پلی استیشن ۳، پلی استیشن ۴، پلی استیشن ۵، ایکس باکس ۳۶۰، ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس/سری اس، رایانه شخصی، نینتندو سوییچ، اندروید، آی او اس

اگر به دنبال رها سازی خلاقیت و در عین حال سرگرم شدن در کنار دوستان خود هستید، به هیچ عنوان نباید از بازی ماینکرفت غافل شوید. یادگیری بازی ماینکرفت آسان بوده و در عین حال وسعت بسیار زیاد آن شما را سال‌های سال سرگرم می‌کند. در دنیای بازی‌های ویدیویی هزاران گیمر وجود داشته که از انتشار اولیه این بازی در سال ۲۰۱۱ تا به امروز در حال تجربه آن هستند.

شما در این بازی قدرت ساخت جهان مورد نظر خود را دارید، البته نباید فراموش کنید که عنصر خطر نیز در کنار قدرت ساخت و ساز بی نهایت در این بازی ارائه می‌شود! بازی Minecraft یکی از محبوب‌ترین بازی‌های تاریخ بوده و عمده محبوبیت خود را مدیون سادگی و ارائه قدرت انتخاب بی نهایت به گیمر است. حال فرض کنید تمام این ویژگی‌های خوب را در کنار قابلیت بی نظیر کراس پلی دریافت می‌کنید!

Minecraft Dungeons

پلتفرم‌ها: پلی استیشن ۴، پلی استیشن ۵، ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس/سری اس، رایانه شخصی، نینتنو سوییچ

اگر بازی Diablo 4 از نظر شما خشن است، به شما پیشنهاد می‌کنیم به همراه دوستان خود به تجربه بازی Minecraft Dungeons بپردازید! بازی ماینکرفت دانجز مانند بازی Diablo 4 در سبک دانجن کرالر بوده، با این حال مکانیسم‌های بازی مانند جلوه‌های دیداری آن ساده‌تر بوده و به هرکسی از هر سن و سال و با هر اطلاعاتی از دنیای ویدیو گیم تجربه‌ای لذت بخش را ارائه می‌دهد.

اگر در گذشته به تجربه بازی ماینکرفت پرداخته باشید، بازی ماینکرفت دانجنز برای شما جذابیت بیشتری نیز پیدا می‌کند! علاوه بر آن، داستان بازی نسبت به بازی Diablo 4 بسیار کوتاه‌تر بوده و می‌تواند در زمانی کوتاه، اما مناسب، شما و دوستانتان را سرگرم کند!

Borderlands 3

پلتفرم‌ها: پلی استیشن ۴، پلی استیشن ۵، ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس/سری اس، رایانه شخصی، نینتندو سوییچ

در نگاه اول، بازی Borderlands 3 بازی سخت و پیچیده به نظر می‌رسد، اما پس از یادگیری مکانیسم‌های پایه بازی متوجه می‌شوید که ذهنیت شما نسبت به این لوتر شوتر جذاب اشتباه بوده است. رابط کاربری بازی به نحوی طراحی شده که شما تمام اطلاعات مورد نیاز خود را در یک آن دریافت کرده و می‌دانید چه سلاح یا آیتمی را در چه زمانی برگزینید.

اما دلیل اصلی که باید به این بازی برای تجربه با دوستان مراجعه کنید، وسعت زیاد آن است. داستان بازی جذاب بوده و مراحل آن بسیار متنوع و زیاد هستند که این عنوان را تبدیل به یکی از محبوب‌ترین بازی های آنلاین کراس پلی در میان گیمرها، به خصوص عاشقان سبک شوتر و نقش آفرینی کرده است.

Quake

پلتفرم‌ها: پلی استیشن ۴، پلی استیشن ۵، ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس/سری اس، رایانه شخصی، نینتندو سوییچ

زمان آن رسیده که عرصه را به پیرمرد دوست داشتنی دنیای گیم واگذار کنیم. بازی Quake یکی از نوآورانه‌ترین شوترهای اول شخص است که اولین بار در سال ۱۹۹۶ میلادی در دسترس قرار گرفت. این بازی گرچه بر پایه بازی DOOM بنا شده بود، با شخصیت‌های تمام سه بعدی و قابلیت نشانه گیری بدون محدودیت، آن را تبدیل به شاهکاری ماندگار کرد. حال فرض کنید شما قدرت تجربه یکی از نوآورانه‌ترین بازی‌های تاریخ را به صورت کو آپ یا آنلاین در برابر یکدیگر دارید!

لازم به ذکر است که به دلیل سن بسیار این بازی، نباید انتظار هجوم دسته‌های عظیم دشمنان یا اتفاقات غافلگیر کننده را داشت، با این حال اتمسفر بازی بسیار جذاب و دشمنان شما به شدت جالب و کشنده هستند که هر دو می‌توانند ساعاتی خوش و البته چالش برانگیز را ارائه دهند!

Super Bobmberman R

پلتفرم‌ها: پلی استیشن ۴، ایکس باکس وان، رایانه شخصی، نینتندو سوییچ

بازی Super Bomberman R در گذشته یکی از محبوب‌ترین بازی‌های دورهی و مهمانی بود. حال ما قصد داریم بار دیگر شما را به تجربه این بازی جذاب از طریق ویژگی دوست داشتنی کراس پلی دعوت کنیم. وظیفه شما در این بازی فقط قرار دادن بمب در بخش‌های مختلف جهان بازی و منفجر کردن رقبا است!

روحیه مبارزاتی شما در این بازی به بهترین شکل ممکن تحریک شده و در عین حال پازل‌های بازی شما را به چالش وادار می‌کنند. عناصر مختلفی برای پیروزی در این بازی تعبیه شده که می‌توانند شما را ساعت‌ها سرگرم کنند. یاد گرفتن بازی آسان بوده و به هر کسی اجازه پیروزی می‌دهد!

Fall Guys

پلتفرم‌ها: پلی استیشن ۴، پلی استیشن ۵، ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس/سری اس، رایانه شخصی، نینتندو سوییچ

بازی Fall Guys شما را در قالب لوبیاهای ژله‌ای قرار داده که برای رسیدن به پیروزی از چالش‌های فوق العاده جذاب و سرگرم کننده عبور می‌کند. این بازی در حقیقت عنوانی بتل رویال بدون خشونت بوده و برای تمام سنین مناسب است. برای پیروزی شما کافی است سرعت و دقت داشته باشید و نیاز به استفاده از هیچ سلاحی در این بازی نیست. اما فراموش نکنید پیروزی در آن کار آسانی نیست!

هر مسابقه با حضور ۴۰ نفر آغاز شده و با هر چالش، تعدادی مشخص از مسابقه حذف می‌شوند. شما می‌توانید با گروهی حداکثر چهار نفره وارد مسابقات شوید. این بازی بدون شک یکی از سرگرم کننده‌ترین بازی‌های سال‌های اخیر است!

Dead By Daylight

پلتفرم‌ها: پلی استیشن ۴، پلی استیشن ۵، ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس/سری اس، رایانه شخصی، نینتندو سوییچ

بازی Dead By Daylight در سبک ترس و بقا، آسان‌ترین بازی برای تجربه نیست، اما یکی از پر هیجان‌ترین و جذاب‌ترین آن‌ها است! شما در این بازی می‌توانید در قالب قاتل و بازمانده ظاهر شوید که هر کدام نکات مثبت و منفی خود را دارند. شما در این عنوان می‌توانید برخی از شخصیت‌های معروف فیلم‌های ترسناک را در کنار برخی شخصیت‌های اوریجینال این بازی در اختیار داشته باشید.

هدف بازی ساده است. تیم بازماندگان باید با استفاده از نیروهای خود ژنراتورها را روشن کرده و فرار کنند و در تیم مقابل تک قاتل بازی باید جلوی این کار را بگیرد. هدف نهایی مشخص، اما رسیدن به آن به شدت سخت و زمان بر بوده و رهایی تیم بازماندگان بدون همکاری تقریبا نشد است!

Overcooked! All You Can Eat

پلتفرم‌ها: پلی استیشن ۴، پلی استیشن ۵، ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس/سری اس، رایانه شخصی، نینتندو سوییچ

بازی Overcooked! All You Can Eat در حقیقت شبیه ساز آشپزخانه رستوران با چاشنی جنون و هرج و مرج است. این بازی سرگرم کننده اما به شدت چالش برانگیز است. شما باید در این بازی سرعت عمل بالایی داشته باشید و در عین حال میزان اشتباه خود را به صفر برسانید.

بازی Overcooked! All You Can Eat ترکیبی جذاب از دو نسخه موفق ابتدایی بوده که به شدت مورد توجه واقع شده است. این بازی در میان بهترین بازی‌های کو آپ قرار داشته و می‌تواند هر کسی را ساعاتی طولانی در کنار دوستان سرگرم کند.

Mortal Kombat 1

پلتفرم‌ها: پلی استیشن ۵، ایکس باکس سری ایکس/سری اس، رایانه شخصی، نینتندو سوییچ

یادگیری بازی Mortal Kombat 1 به شکل حرفه‌ای کاری بسیار زمان بر بوده، اما اگر قصد ندارید به تجربه آن بپردازید نیز می‌توانید در کنار دوستان خود تنها با فشردن دکمه‌ها از این بازی لذت ببرید! این بازی به نحوی طراحی شده که فارغ از مهارت شما در بازی‌های مبارزه‌ای، شما حمامی از خون را در کمتر از یک دقیقه پس از آغاز مبارزه راه می‌اندازید!

سری بازی مورتال کامبت کار خود را در سال ۱۹۹۲ آغاز کرد و از همان ابتدا محبوبیت زیادی میان کاربرانی پیدا کرد که بازی‌ها را به صورت گروهی تجربه می‌کنند. بازی Mortal Kombat 1 در سبک خود شاهکاری تکرار نشدنی بوده که حتما باید تجربه شود.

Rocket League

پلتفرم‌ها: پلی استیشن ۴، ایکس باکس وان، رایانه شخصی، نینتندو سوییچ

اگر طرفدار فوتبالی پر هیجان هستید، بازی Rocket League‌ مخصوص شماست. این بازی رایگان بسیار جذاب، از اولین روز عرضه تا به امروز میلیون‌ها کاربر را به سوی خود جمع آوری کرده و اجازه دهید بگوییم مستحق این میزان توجه از سوی طرفداران است!

یادگیری بازی Rocket League آسان بوده و مسابقات آن بسیار سرگرم کننده هستند و زمانی که به تجربه آن پرداختید، دیگر نمی‌توانید از آن دست بکشید. سرعت مسابقات بسیار بالا بوده و حرکات نمایشی در آن اهمیتی ویژه دارند که هر ثانیه هیجان این بازی را بیشتر می‌کنند.

Among Us

پلتفرم‌ها: پلی استیشن ۴، پلی استیشن ۵، ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس/سری اس، رایانه شخصی، نینتندو سوییچ

بازی سرگرم کننده و رایگان Among Us گرچه محبوبیت دوران شیوع کووید-۱۹ را نداشته، اما روزانه توسط هزاران نفر تجربه می‌شود. مبارزه میان خائنین و دانشمندانی تلاشگر، سبب شده این عنوان دو بعدی برای بسیاری بهترین بازی ممکن باشد!

شما در این بازی به دو تیم تقسیم می‌شوید. تیم اول وظیفه رفع مشکلات فضاپیما را داشته و تیم دوم خائن‌هایی هستند که باید تمام اعضای فضاپیما را از بین ببرند! سرعت بازی بسیار بالا و هیجان آن به شدت زیاد است و تجربه آن با گروه دوستان می‌تواند شما را سال‌ها سرگرم کند!

Apex Legends

پلتفرم‌ها: پلی استیشن ۴، پلی استیشن ۵، ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس/سری اس، رایانه شخصی، نینتندو سوییچ

اگر در گذشته حتی یک بازی در سبک شوتر اول شخص تجربه کرده باشید، شیفته بازی رایگان Apex Legends خواهید شد. این بازی در سبک بتل رویال بوده و اکشن فوق العاده قدرتمند و روانی ارائه می‌دهد. یادگیری اساس این بازی ساده، اما استادی در آن سخت و زمان بر است!

اکشن پر سرعت این بازی طرفداران زیادی را راضی نگه داشته و وجود ویژگی‌های اختصاصی برای هر شخصیت باعث شده گیم پلی آن تنوع زیادی ارائه دهد. به شما پیشنهاد می‌کنیم این بازی را از همان ابتدا به صورت گروهی تجربه کنید تا لذت واقعی عنوان بتل رویالی کامل را بچشید.

بازی های کراس پلی سبب نزدیکی هر چه بیشتر گیمرها از پلتفرم‌های مختلف و البته گاهی اوقات افزایش تنش مبارزات میان آن‌ها شده است که ما هر دو اتفاق را نکاتی مثبت برای دنیای ویدیو گیم می‌دانیم. شما کدام یک از بهترین بازی های کراس پلی را تجربه کرده‌اید؟ در انتظار نظرات و تجربیات شما هستیم.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments