بهترین بازی های رایانه شخصی
1%
  • 0/10

نگاهی به بهترین بازی های رایانه شخصی از لحاظ گرافیک

بازی‌های ویدیویی را زیباتر از همیشه تجربه کنید!

نگاهی به بهترین بازی های رایانه شخصی از لحاظ گرافیک ۲ ۱۰ آذر ۱۴۰۲ ترین‌ها (بازی) کپی لینک

ورود به نسل نهم ما را با رویی جدید از جلوه‌های بصری آشنا کرد و در این امر رایانه شخصی بهتر از هر پلتفرم دیگری عمل کرده است. به همین بهانه قصد داریم نگاهی به بهترین بازی های رایانه شخصی از نظر جلوه‌های دیداری داشته باشیم.

رایانه شخصی یا پی سی، منعطف‌ترین پلتفرم برای بازی‌های رایانه‌ای است که البته همین منعطف بودن باعث شده شما برای لذت بردن از پتانسیل کامل هر بازی نیازمند سرمایه گذاری زیاد و حجم قابل توجهی از پول برای دریافت این حجم از پتانسیل است.

این منعطف بودن از سویی به توسعه دهندگان اجازه داده که نسخه رایانه شخصی بازی خود را به بهترین شکل ممکن توسعه داده و ما شاهد نسخه‌ای کاملا متفاوت در نسخه رایانه شخصی بازی‌ها نسبت به کنسول‌ها باشیم. این موضوع بیش از هر چیز در بخش جلوه‌های دیداری نمود داشته و همین موضوع بهانه‌ای عالی برای ماست تا نگاهی به بهترین بازی های رایانه شخصی از نظر جلوه‌های دیداری داشته باشیم.

بازی Dead Island 2

بازی Dead Island 2 سال‌های بسیار طولانی در جهنم توسعه بود و به حدی رسید که بسیاری به این باور رسیدند که این بازی هرگز به مرحله انتشار نخواهد رسید. با این حال این بازی پس از سال‌ها مراحل توسعه را پشت سر گذاشت و به مرحله انتشار که رسید، بسیاری را با کیفیت فوق العاده خود غافلگیر کرد. این بازی در کنار گیم پلی و داستان دوست داشتنی، جلوه‌های دیداری فوق العاده‌ای داشته و یکی از بهترین بازی‌های زامبی در بخش افکت‌ها و تکسچرها شناخته می‌شود. حقیقت این بوده که بازی Dead Island 2 به خصوص در بخش فضاسازی شهر خود از جمله بهترین بازی‌ها طی سال‌های اخیر است.

بازی Spider-Man: Miles Morales

استودیو اینسامنیاک از سال ۲۰۱۸ تا به امروز با سری بازی Spider-Man در همه بخش غوغا به پا کرده و نسخه سال ۲۰۲۰ آن‌ها که با نام Spider-Man: Miles Morales به انتشار رسید از این قائده مستثنی نیست. سفر مایلز در نیویورک سفری بی نظیر با جلوه‌های بصری خارق العاده است. موضوعی که این بازی را بیش از پیش برای ما جذاب کرده، بهینه سازی این بازی بوده که باعث شده با وجود جلوه‌های بصری عالی، در سیستم‌های با سخت افزار نسبتا پایین نیز به راحتی اجرا شود. با این حال شما برای دریافت ویژگی ری تریسینگ و رزولوشن بالا، نیازمند سخت افزار قدرتمند هستید. به تازگی بازی Marvel’s Spider-Man 2‌ در پلی استیشن ۵ منتشر شده و طبق تجربه باید شاهد انتشار آن طی سال‌های آتی در رایانه شخصی باشیم. ما اطمینان داریم که کیفیت و بهینه سازی این بازی باعث شده ما آن را در میان بهترین بازی های رایانه شخصی از نظر جلوه‌های دیداری قرار دهیم.

بازی Forza Horizon 5

بازی Forza Horizon 5‌ از همه نظر عنوانی بی نظیر است. این بازی در کنار چشم نواز بودن، ساعات طولانی سرگرم کننده‌ای را در اختیار شما قرار می‌دهد. کشور مکزیک در بازی فورتزا هورایزن ۵ یکی از بهترین فضاسازی‌ها را طی سال‌های اخیر در اختیار ما قرار داده است. جنگل‌های انبوه، مسیرهای کوهستانی و آتش فشان‌های فعال هر لحظه شما را عاشق خود می‌کنند. علاوه بر آن، ما انتظار داشتیم در این بازی ماشین‌ها با جزئیات کامل عرضه شوند و اجازه دهید بگوییم که این بازی در این بخش بهتر از هر بخش دیگر عمل کرده و ماشین‌های درون این بازی به خصوص در زمان قرار گیری در فضاهای بی نظیر کشور مکزیک مانند نقاشی‌هایی هنرمندانه جلوه می‌دهند. فورتزا هواریزن ۵ از لحاظ جزئیات بی نظیر بوده و نسخه رایانه شخصی آن با انبوهی از گزینه‌های گرافیکی ارائه شده که به شما اجازه می‌دهد این بازی را با ظاهر دلخواه خود اجرا کنید و همین موضوع آن را تبدیل به یکی از بهترین بازی های رایانه شخصی از نظر جلوه‌های دیداری کرده است.

بازی Resident Evil Village

بازی Resident Evil Village نشان دهنده قدرت واقعی موتور گرافیکی RE است. قدرت این موتور گرافیکی باعث شده تیم کپکام به زیباترین شکل ممکن بازی‌های خود را به دنیای حقیقی ما نزدیک کند. داستان بازی Resident Evil Village شما را به تعداد زیادی مکان‌های مختلف برده که از جمله آن‌ها می‌توان به عمارت زیبای بانو دیمیترسکو (Lady Dimitrescu)، خانه بنوینتو (House Beneviento) و بسیاری مکان‌های دیگر اشاره داشت که هر کدام با جزئیات‌تر از مکان پیشین شما را در خود غرق می‌کند. دیگر موضوع جذاب این بازی، بهینه سازی بی نظیر بوده که به شما اجازه داده با سیستم نسبتا ضعیف بتوانید این بازی را با کیفیت قابل قبول اجرا کنید.

بازی God of War

داستان کریتوس (Kratos) در سال ۲۰۱۸ جانی تازه از همه سو به سری خدای جنگ بخشید. بازی God of War سال ۲۰۱۸ از نظر فضاسازی هر کسی را دیوانه خود می‌کند و شما حتی اگر علاقه‌ای به توجه به داستان این بازی نداشته باشید نیز می‌توانید از فضاسازی بازی که با جلوه‌های دیداری بی نظیر ترکیب شده، برای ساعات طولانی لذت ببرید. جهان‌های مختلف بازی خدای جنگ هر کدام حس و حالی متفاوت در اختیار شما قرار داده و در کنار آن مبارزات این بازی به دلیل جزئیات بی نظیر شما را به طور مداوم هیجان زده می‌کنند. این بازی در کنسول‌های پلی استیشن خارق العاده بوده، اما کیفیت بالای حقیقی این بازی را می‌توانید در رایانه شخصی تجربه کنید.

بازی A Plague Tale: Requiem

به عنوانی در فهرست خود می‌رسیم که متاسفانه کمتر کسی به آن توجه کرده، با این حال طبق نظر بسیاری از منتقدین جز بهترین بازی‌های تاریخ ویدیو چه از نظر داستانی سرایی، چه از نظر جلوه‌های بصری و چه از نظر گیم پلی است! نسخه ابتدایی سری A Plague Tale که با نام Innocence ارائه شد یک شاهکار بود، اما بازی Requiem همه چیز را چندین و چند پله ارتقا داد. بخشی از پیشرفت این بازی را مدیون جلوه‌های دیداری بی نظیر است. روستاهای زیبای کشور زیبای فرانسه مملو از جزئیات ریز و درشت خیره کننده بوده و شخصیت‌های این بازی نیز به زیباترین شکل ممکن طراحی شده‌اند. این بازی در رایانه شخصی پتانسیل بسیار زیادی داشته، با این حال در امر بهینه سازی چندان موفق ظاهر نشده و شما برای تجربه پتانسیل کامل این بازی نیازمند رایانه شخصی قدرتمند هستید. اجازه دهید از همین لحظه به شما بگوییم که تجربه این بازی باعث شده شما هر ثانیه بازی خود را متوقف کرده، به حالت Photo Mode رفته و در ثانیه حیرت زده شوید!

بازی Immortals of Aveum

بازی Immortals of Aveum‌ در بخش گیم پلی شاید چندان شما را به خود جذب نکند، اما زمانی که صحبت از جلوه‌های دیداری می‌شود، بازی Immortals of Aveum غوغا به پا می‌کند. این بازی با کمک موتور گرافیکی قدرتمند آنریل انجین ۵ (Unreal Engine 5) توسعه یافته و این موتور گرافیکی باعث شده ما جزئیاتی بی نظیر را در فضاهایی چشمگیر دریافت کنیم. تجربه این بازی در رایانه شخصی قدرت ارائه یکی از بهترین‌ بازی‌های سال‌های اخیر از نظر جلوه‌های دیداری را دارد! لازم به ذکر است که بازی Immortals of Aveum یکی از مورد انتظارترین بازی‌های سال ۲۰۲۳ بود که خوشبختانه توانست نظر منتقدین و البته کاربران را نیز به خوبی به خصوص در بخش جلوه‌های دیداری به خود جلب کند.

نسخه نسل نهمی بازی The Witcher 3: Wild Hunt

بازی The Witcher 3: Wild Hunt‌ اولین مرتبه توسط تیم لهستانی دوست داشتنی سی دی پراجکت رد (CD Projekt Red) در سال ۲۰۱۵ به انتشار رسید و در حالی که در ابتدا با بسیاری مشکلات دست و پنجه نرم می‌کرد، با انتشار به روزرسانی‌های پیاپی به کیفیتی مطلوب رسید. بازی The Witcher 3: Wild Hunt چه از لحاظ گیم پلی، چه از لحاظ داستان و چه از لحاظ داستانی قابل ستایش است. اما ما قدرت حقیقی این بازی و البته توسعه دهندگان آن را در به روزرسانی نسل نهمی این بازی تماشا کردیم. این به روزرسانی باعث شد این بازی جانی تازه به خود بگیرد. افزودن قابلیت ری تریسینگ و بسیاری ویژگی‌های دیگر باعث شد این بازی بار دیگر مانند سال ۲۰۱۵ تبدیل به یکی از بهترین بازی‌ها از لحاظ جلوه‌های بصری به خصوص در رایانه شخصی شود.

بازی Control: Ultimate Edition

بازی Control داستانی خیره کننده داشته که طی آن جسی فیدن (Jesse Faden) شخصیت اصلی این بازی برادر خود را گم کرده و در راهروهای خوفناک سازمان کنترل (Federal Bureau of Control) به دنبال برادر خود می‌گردد. این بازی با استفاده از موتور گرافیکی بی نظیر نورث لایت (Northlight) استودیو فنلاندی رمدی (Remedy) توسعه یافته و به واقع از لحاظ افکت‌های تصویری و جزئیات تکسچرها یک شاهکار است. در نسخه آلتیمیت ادیشن این بازی البته در کنار رفع بسیاری مشکلات اولیه، برخی قابلیت‌های دیداری مهم از جمله قابلیت ری تریسینگ به این بازی افزوده شد که تجربه آن به خصوص در رایانه‌‌های شخصی پر قدرت را تبدیل به تجربه‌ای فراموش نشدنی و زیبا کرد.

بازی The Callisto Protocol

بازی The Callisto Protocol متاسفانه از لحاظ داستانی و گیم پلی چندان موفق ظاهر نشد و نتوانست به تمام وعده‌های خود عمل کند، اما باید گفت از لحاظ جلوه‌های دیداری حتی بهتر از انتظارات و وعده‌های توسعه دهندگان عمل کرد و باعث شد تبدیل به یکی از بهترین بازی‌های سال‌های اخیر از نظر جلوه‌های دیداری شود. زندان بلک آیرن (Black Iron Prison) در هر گوشه از خود چیزی برای ترساندن شما با بهترین کیفیت ممکن داشت و از ابتدا تا انتهای بازی به خوبی حس ترس را با کیفیتی بی نظیر ارائه می‌دهد. این بازی به خوبی از ویژگی‌های چون ری تریسینگ و نور پردازی حرفه‌ای بهره برده و باعث شد با چنین قدرتی ظاهر شود. این بازی خوشبختانه از لحاظ بهینه سازی نیز عالی بوده و می‌تواند در رایانه‌های شخصی با سخت افزار نه چندان قوی نیز عملکردی خیره کننده داشته باشد. با این حال شما برای تجربه این بازی با کیفیتی به مراتب بهتر نسبت به کنسول‌های نسل نهمی، نیازمند سخت افزاری قدرتمند هستید.

بازی Dead Space

بازی Dead Space که اولین مرتبه در سال ۲۰۰۸ به انتشار رسید، به لطف تیم موتیو (EA Motive) در سال ۲۰۲۳ جانی تازه به خود گرفت و حقیقت این بوده که عمده پیشرفت این بازی را در بخش جلوه‌های دیداری آن شاهد بودیم. سفینه فضایی ایشیمورا (USG Ishimura) با راهروهای تنگ، تاریک، ترسناک و البته با جزئیات خود در کنار مدل سازی بی نظیر شخصیت‌های بازی و نور پردازی نسل جدید، همه چیز که طرفداران این بازی نیاز داشتند را در اختیار آن‌ها قرار داد. این بازی عملکردی به شدت عالی از نظر جلوه‌های دیداری در کنسول‌ها و رایانه شخصی داشته، با این وجود ویژگی‌های بیشتر برای تنظیم در نسخه رایانه شخصی این بازی باعث شده ما این بازی را در فهرست بهترین بازی های رایانه شخصی از نظر جلوه‌های دیداری قرار دهیم.

بازی Alan Wake 2

داستان بازی Alan Wake 2 عجیب، اما دوست داشتنی بود که ادامه زندگی ترسناک نویسنده محبوب ما را به تصویر کشید. تیم رمدی مانند عملکرد خود در بازی Control، عملکردی خیره کننده در بازی Alan Wake 2 نیز داشت که باعث می‌شد ما تهدیدهای دنیای آلن را واقعی‌تر از همیشه احساس کنیم. جزئیات به زیبایی هر چه تمام‌تر در این بازی طراحی شده و لحظه‌ای از غافلگیر کردن شما غافل نمی‌شود. به باور ما رایانه شخصی بهترین پلتفرم برای تجربه این بازی، به دلیل داشتن برخی قابلیت‌های اختصاصی از جمله ری تریسینگ با کیفیت و قابلیت نور پردازی پیشرفته‌تر است. البته نباید فراموش کرد که این بازی در حالی که در امر بهینه سازی به شدت عالی عمل کرده، برای اجرا با بهترین کیفیت نیازمند سخت افزاری فضایی است!

بازی Gears 5: Hivebusters

بازی Gears 5: Hivebusters در حالی که با موتور گرافیکی آنریل انجین ۴ طراحی و توسعه یافته، از لحاظ جلوه‌های دیداری شما را مجذوب خود می‌کند. محیط بازی به شکل غیر قابل باوری عالی تهیه شده و با استفاده از رایانه‌های شخصی با سخت افزار قدرتمند، عملکردی بی نظیر و غیر قابل فراموش شدنی را در اختیار شما قرار می‌دهد. بازی Gears 5: Hivebusters بدون شک یکی از بهترین بازی‌های فرست پارتی مایکروسافت طی سال‌های اخیر بوده و به شما پیشنهاد می‌کنیم هرگز آن را از دست ندهید.

بازی Red Dead Redemption 2

استودیو راکستار استاد ساخت جهان‌های زیباست و ما این موضوع را به بهترین شکل ممکن در بازی Red Dead Redemption 2 دیدیم. داستان گروه داچ با حضور آرتور (Arthur Morgan) به عنوان شخصیت اصلی بازی در دنیای رو به رشد آمریکا، تجربه‌ای فراموش نشدنی را در اختیار ما قرار داد. در بخش جلوه‌های دیداری نیز ما تا به امروز و با گذشت ۵ سال از انتشار این بازی هنوز مجذوب آن هستیم. این بازی در کنسول‌ها عملکردی خارق العاده داشته، اما اگر قصد دارید این بازی را با نرخ فریم بالای ۳۰ تجربه کنید، باید به تجربه آن در رایانه شخصی بپردازید.

بازی Cyberpunk 2077: Phantom Liberty

بازی Cyberpunk 2077 آغاز فوق العاده بدی داشت، اما این بازی طی زمان و به خصوص با بسته الحاقی Phantom Liberty به شکل کامل رستگار شد! بازی Cyberpunk 2077 از لحاظ ایده پردازی عنوانی شاهکار بود، اما عملکرد فوق العاده بدی داشت که توسعه دهندگان در استودیو سی دی پراجکت رد به خوبی آن را احیا کردند. همه چیز چه در بخش گیم پلی، چه در بخش داستان و چه در بخش جلوه‌های دیداری در بسته الحاقی Cyberpunk 2077: Phantom Liberty بی نظیر بوده و در رایانه‌های شخصی قدرتمند به لطف قابلیت ری تریسینگ تجربه‌ای عالی را ارائه می‌دهد.

خوشبختانه سال‌های اخیر به لطف پیشرفت تکنولوژی و به خصوص پردازنده‌های گرافیکی، ما شاهد بازی‌هایی بی نظیر هستیم که هر کدام برای خود عنوانی شاهکار است. اما به نظر شما بهترین بازی های رایانه شخصی از نظر جلوه‌های دیداری کدام بازی‌ها هستند؟ نظرات و تجربیات خود از بازی‌های فهرست را با ما در میان بگذارید.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments