برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
انیمه های شبیه به مرد اره ای
1%
  • 0/10

معرفی و بررسی بهترین انیمه های شبیه به مرد اره ای

مبارزه با شیاطین قدرتمند

معرفی و بررسی بهترین انیمه های شبیه به مرد اره ای ۸ ۱۸ فروردین ۱۴۰۳ مقالات جانبی انیمه کپی لینک

یکی از پرطرفدارترین و محبوبترین پروژه‌های استودیو ماپا که به موفقیت روز افزون آن کمک بزرگی کرده است، انیمه مرد اره‌ای (Chainsaw Man) است که به صورت گسترده‌ای شناخته شده است. بر همین اساس، ما نیز در ادامه این مطلب، به معرفی و بررسی بهترین انیمه های شبیه به مرد اره ای می‌پردازیم.

یکی از پرطرفدارترین و محبوبترین پروژه‌های استودیو ماپا (MAPPA) که به موفقیت روز افزون آن کمک بزرگی کرده است، انیمه مرد اره‌ای است که تنها پس از مدت زمان کوتاهی، به صورت گسترده‌ای در سراسر جهان شناخته شد. داستان این انیمه در رابطه با پسر جوانی به نام دنجی (Denji) است. او پس از آنکه پدرش را از دست می‌دهد، مجبور به پرداخت بدهی قابل توجهی می‌شود. این مبلغ هنگفت باید به به سازمان  (Yakuza) پرداخت شود. در این داستان، کارکتر دنجی یک حیوان خانگی شیطانی به نام پوچیتا (Pochita) دارد. او از این حیوان خانگی وفادار خود به عنوان ابزاری برای کشتن شیاطین استفاده می‌کند تا بتواند بدهی خود را به آن سازمان پرداخت کند. با پیش رفتن داستان، پوچیتا جان خود را در راه نجات جان دنجی از دست می‌دهد. این مسئله در نهایت باعث می‌شود که دنجی نیز پس از آن، توانایی تبدیل کردن خود به شیطان را داشته باشد؛ شیطانی که صورتش به شکل یک اره برقی در می‌آید. با در نظر گرفتن میزان محبوبیت این انیمه، ما نیز در ادامه این مطلب، به معرفی و بررسی بهترین انیمه های شبیه به مرد اره ای می‌پردازیم.

Hell’s Paradise

در بهار سال دوهزار و بیست و سه تعداد کمی از انیمه‌هایی که منتشر شد با استقبال جهانی روبه‌رو شد. انیمه “بهشت جهنی” (Hell’s Paradise) که یکی از انیمه های شبیه به مرد اره ای به شمار می‌رود، بر اساس یک مانگا در ژانر شونن ساخته شده است که در رابطه با گروهی از مجرمان است که به اعدام محکوم شده‌اند. این افراد به یه یک جزیره مرموز فرستاده می‌شوند که مملو از هیولاها و گیاهان ترسناک است، تا اکسیر زنگی را پیدا کنند. هر محکومی که بتواند این اکسیر را پیدا کند، در نهایت تبرئه و آزاد می‌شود. در کنار این محکومان، جلادانی نیز فرستاده می‌شوند تا جان هرکسی را که برخلاف قوانین عمل کرد، بلافاصله بگیرند. گابیمارو (Gabimaru) یکی از این مجرمان است که در مبارزه از توانایی‌های ترسناکی بهره برده است. او می‌خواهد به هر قیمتی آن اکسیر را پیدا کند زیرا دلیلی برای زنده ماندن دارد و آن هم همسرش است. در این انیمه همانند مرد اره‌ای، صحنه‌های اکشن فراوانی از مبارزات وجود دارد که در آن کارکترهای زیادی با خشن‌ترین روش‌های ممکن به قتل می‌رسند.

Devilman Crybaby

شیاطین بدون در اختیار داشتن بدن یک میزبان زنده نمی‌توانند شکل بگیرند. با این حال، اگر اراده یک فرد به اندازه‌ای قوی باشد، می‌تواند بر شیاطین غلبه کند و قدرت آنها را از آن خود کند و در نهایت خود نیز، تبدیل به شیطان شود. آکیرا فودو (Akira Fudou) همیشه یک فرد مهربان و ضعیف و بی ادعا بوده است. بنابراین زمانی که دوست دوران کودکی‌اش از او برای کشف شیاطین کمک می‌خواهد، بدون تردید می‌پذیرد. جایی که آکیرا به خاطر دوستش در آن حضور پیدا می‌کند، مکانی است که شیاطین با خونریزی کسانی که در آنجا حضور دارند، سعی در تسخیر روحشان دارند و بدن آنها را به شکل هیولاهای عجیب و غریب در می‌آورند. آکیرا که در تلاش برای نجات جان بهترین دوستش است، ناخواسته با شیطان آمون (Amon) ادغام شده و خود به یک شیطان تبدیل می‌شود. حال او قدرت شکست دادن شیاطین دیگر را در دست دارد. این انیمه نیز به طور قطع، یکی دیگر از بهترین انیمه های شبیه به مرد اره ای به شمار می‌رود که هر لحظه از آن، ارزش تماشا کردن را دارد.

Another

انیمه دوازده قسمتی “دیگری” (Another) به قدری هیجان انگیز است که شما نیز بدون شک همه قسمت‌های آن را تنها در یک روز تماشا می‌کنید. انیمه Another به گونه‌ای است که شما تا آخرین لحظه هم به کارکترهای مختلف داستان شک می‌کنید و البته حدس‌های زیادی هم می‌زنید اما نمی‌توانید به طور قطع پی ببرید که مسئول همه آن جنایات فجیع چه کسی می‌تواند باشد؛ در نهایت هم متوجه می‌شوید که هیچکدام از حدس‌های شما درست نبوده‌اند. داستان این انیمه در رابطه با دانش آموزی به نام میساکی (Misaki) است. او جزو شاگردان ممتاز کلاس به شمار می‌رفت. گیرایی و جذابیت این کارکتر، باعث محبوبیتش در بین همکلاسی‌هایش شده بود. در ادامه داستان، او به طور ناگهانی جان خود را از دست می‌دهد. اما با این حال، همکلاسی‌هایش تصمیم می‌گیرند که تا زمان فارغ التحصیلیشان طوری رفتار کنند که انگار او هنوز زنده است. پس از مدتی، پسری به نام ساکاکیبارا کویچی (Sakakibara Koichi) به آن کلاس منتقل می‌شود. او آرام آرام متوجه جو ترسناک و عجیبی می‌شود که در آن کلاس وجود دارد.

Castelvania

داستان قبیله “بلمونت” (Belmont) در برابر نیروهای تاریکی، یک داستان کلاسیک و بسیار شناخته شده است که گیمرهای بسیار زیادی از سراسر جهان، با آن آشنایی دارند. بازی‌های Castelvania ژانر جدیدی را خلق کردند و در کنار حماسه متروید، Metroidvanias را تشکیل دادند که جنگ و اکتشاف، هسته اصلی خط داستانی آن‌ها بودند. در حال حاضر، انیمه‌ای که بر اساس این سری از بازی‌ها ساخته شده است، به عنوان یکی دیگر بهترین انیمه های اقتباسی از بازی به شمار می‌رود که دیدن آن، به همه کسانی که تا به امروز نیز آن را مشاهده نکرده‌اند، به طور قطع پیشنهاد می‌شود زیرا که هر لحظه از آن، ارزش تماشا کردن را دارد. با وجود آنکه پیرنگ این بازی بسیار پیچیده بود، اما انیمه به بهترین شکل ممکن، همه عناصر اصلی بازی را در خط داستانی خود حفظ کرد. شخصیت‌های داستان انیمه نیز برگرفته از بازی آن بودند. به علاوه همه این‌ها، در طول داستان، به صورت مداوم، از طریق، اشیاء، مکان‌ها و هیولاها به بازی ارجاع می‌شود که تماشای انیمه را، به ویژه برای گیمرها، بسیار لذت بخش‌تر نیز کرده است.

Claymore

یکی دیگر از بهترین انیمه های شبیه به مرد اره ای، انیمه جذاب و دیدنی “کلیمور” می‌باشد. در انیمه Claymore، موجوداتی وجود دارند که در داستان با نام یوما (Yoma) شناخته شده‌اند. این هیولاها به گونه‌ای هستند که از بین بردنشان عملی ناممکن به نظر می‌رسد. اما در عین حال، هدف قهرمان و شخصیت اصلی داستان، این است که همه تلاش خود را انجام دهد تا برای محافظت از بشریت، این هیولاها را، به هر نحوی، از بین ببرد. در ادامه داستان این انیمه، جنگجویانی که نیمه انسان و نیمه یوما هستند و با عنوان Claymore شناخته می‌شوند، در مقابل یوماها قرار می‌گیرند. در ابتدا ممکن است روند پیش رفتن داستان کمی ضعیف به نظر برسد اما در ادامه آن، عمق مضامینی که در داستان نهفته است را به خوبی می‌توانید احساس کنید. کارکتر شناخته شده با نام “کلر ” (Clare)، قهرمان و شخصیت اصلی داستان انیمه Claymore است. این کارکتر یک جنگجوی توانا و با مهارت است که برای محافظت از اطرافیان خود، از انجام هیچ کاری دریغ نمی‌کند. در ظاهر، او تنها یک قاتل سرد است که یوماها و یا شیاطین را به سادگی، قتل عام می‌کند. اما او در واقع، تنها یک انسان معمولی همانند همه افرادی است که هر روز نجات می‌دهد.

Jujutsu Kaisen

انیمه جوجوتسو کایسن (Jujutsu Kaisen) که در سال دوهزار و بیست برای اولین بار منتشر شد، در مدت زمان کوتاهی به شهرت زیادی رسید و محبوبیت زیادی در بین دوستداران انیمه کسب کرد. این انیمه نیز به طور قطع، یکی دیگر از بهترین انیمه های شبیه به مرد اره ای به شمار می‌رود. داستان انیمه جوجوتسو کایسن در رابطه با یک پسر جوان است که نوعی نفرین خاص در بدنش حبس شده است. در این داستان، موجودات ماوراطبیعه و هیولاها، از منفی ‌نگری و بدخواهی انسان‌ها به وجود می‌آیند که با انرژی‌های نفرین شده نهفته در وجودشان، قصد نابودی بشریت و تمام جهان را دارند. انیمه جوجوتسو کایسن از ویژگی‌های خاصی برخوردار است که آن را از دیگر انیمه‌ها متمایز می‌کند. این انیمه دارای یک محیط منحصر به فرد با انیمیشنی فوق العاده زیبا و داستانی جذاب و عجیب است که در عین حال، اتفاقات و دیالوگ‌های خنده دار بسیاری را نیز در خود جای داده است. جلوه‌های بصری زیبایی که در انیمه جوجوتسو کایسن بکار گرفته شده است، یکی از مهمترین دلایلی بود که باعث شد در مدت زمان کوتاهی، طرفداران بسیار زیادی را در سراسر جهان به خود جذب کند.

Parasyte -The Maxim-

خون و خونریزی چیزی است که انیمه Parasyte: The Maxim را شبیه به انیمه افسانه‌ای Chainsaw Man می‌کند و باعث شده است که این انیمه نیز در لیست بهترین انیمه های شبیه به مرد اره ای قرار بگیرد. اما در عین حال، داستان این انیمه محبوب و پرطرفدار متمرکز بر موجوداتی فضایی که در داستان با نام انگل (Parasyte) شناخته شده‌اند، است که قصد از بین بردن همه انسان‌ها و گرفتن کنترل مغزهایشان را دارند تا بتوانند زمین را به کلی فتح کنند. داستان اینگونه شروع می‌شود که یک دانش آموز دبیرستانی به نام شینیچی ایزومی (Shinichi Izumi) به صورت تصادفی، اجازه می‌دهد یک انگل وارد بدنش بشود؛ اما این انگل به جای به دست گرفتن کنترل مغز او، وارد دستش می‌شود. پس از این اتفاق، زندگی او به کلی دچار تحول می‌شود. خط داستانی این انیمه شگفت انگیز به گونه‌ای است که شما را به هیچ عنوان خسته نمی‌کند و باعث می‌شود بینندگان بخواهند تا دقیقه آخر آن را ببینند تا بتوانند پی ببرند که در نهایت چه اتفاقی خواهد افتاد. به علاوه همه این‌ها، رابطه‌ای که شخصیت اصلی داستان با انگل داخل بدنش شکل می‌دهد بسیار جالب و دیدنی است.

Dororo

به طور قطع، شما نیز بعد از دیدن هیاکیمارو (Hyakkimaru)، شخصیت و قهرمان اصلی انیمه دورورو (Dororo) عاشق او خواهید شد. به علاوه برای این قهرمان و کارکتر اصلی، به خاطر داشتن پدری وحشتناک هم بسیار ناراحت خواهید شد. پدر خودخواه هیاکیمارو پسر خود را برای اینکه بتواند به پول و ثروت فراوان دست پیدا کند، قربانی کرد. او برای رسیدن به این هدف با شیاطین معامله‌ای انجام داد که در نتیجه‌ آن، هیاکیمارو، بدون داشتن چند عضو بدن، اندام‌های داخلی و همچنین اعضای صورت به دنیا آمد که در نهایت به همین خاطر هم پدرش او را رها کرد تا بمیرد. او به گونه‌ای می‌تواند زنده بماند اما اکنون مجبور است در مقابل شیاطین قرار بگیرد و با آنها مبارزه کند تا بتواند چیزهایی را که متعلق به خودش است، پس بگیرد. این انیمه در قالب بیست و چهار قسمت منتشر شده است و در لیست بهترین انیمه‌ های شبیه به مرد اره ای قرار می‌گیرد که دیدن آن به همه کسانی که تا به امروز آن را مشاهده نکرده‌اند، به طور قطع، پیشنهاد می‌شود.

Tokyo Ghoul

انیمه‌ی جذاب و دیدنی توکیو غول (Tokyo Ghoul)، در رابطه با جهانی است که توسط غول‌های آدم خوار مورد حمله قرار می‌گیرد. نکته ترسناکی که در رابطه با این موجودات وجود دارد این است که آن‌ها نیز همانند انسان‌ها، از توانایی تعقل برخوردارند. این انیمه، روایت پسری به نام کن کانکی (Ken Kaneki) را بیان می‌کند که قصد دارد به یک قرار ملاقات عاشقانه برود. در طی این قرار، کن کانکی به صورت غیر منتظره‌ای پی می‌برد دختری که دوستش دارد، در واقع، یک غول است.  با پیش رفتن داستان، این کارکتر با قصد تغذیه از گوشت بدن کن، باعث تبدیل شدن او به یک نیمه غول و نیمه انسان می‌شود. خط داستانی این انیمه به قدری جذاب و خارق العاده است که مدت کوتاهی پس از انتشار اولین قسمت‌های خود، به یکی از پربیننده‌ترین انیمه‌ها در سراسر جهان تبدیل شد. داستان این انیمه حول محور کن می‌چرخد؛ کسی که تلاش می‌کند در جایی قرار بگیرد که به او تعلق ندارد. شب ملاقات هیجان انگیز او با دختری که دوستش داشت، به وحشتناکترین اتفاق زندگی او بدل می‌شود زیرا که این اتفاق، زندگی او را به کلی زیر و رو می‌کند.

Elfen Lied

انیمه جذاب و فوق العاده دیدنی شناخته شده با نام “Elfen Lied”، در خط داستانی خود، یکی از تاریک ترین شخصیت‌ های دختر در انیمه‌ های ساخته شده تمام دوران‌ها را به نمایش می‌گذارد. پس از سال‌ها آزمایش که توسط دولت انجام می‌شود، یک انسان خردمند جهش یافته موفق به فرار از آزمایشگاه‌های دولت می‌شود. او به دلیل خشم شدیدی که در درون خود احساس می‌کند، تعداد زیادی از افرادی را که بر سر راهش قرار گرفته‌اند، با استفاده از توانایی‌هایش، یکی یکی می‌کشد. ترسناک بودن این انیمه از جایی شروع می‌شود که موقعیت‌هایی برای کارکتر اصلی به وجود می‌آید که به ندرت در انیمه‌های دیگر نشان داده می‌شود. تضادهای شخصیتی که در قهرمان و شخصیت اصلی داستان دیده می‌شود، برای برخی از بینندگان ممکن است ناخوشایند باشد. کارکتر لوسی که از اختلال شخصیت دوگانه رنج می‌برد، می‌تواند جنبه بسیار تاریکی از خود را به نمایش بگذارد که در آن از شخصیتی بسیار خطرناک برخوردار است و همانند یک ماشین سلاخی عمل می‌کند.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

8 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments