سازنده بازی Days Gone در حال ساخت یک بازی AAA برای PS5 است

بازی جدید استودیو Bend با مفهومی کاملا جدید و عالی از راه می‌رسد

سازنده بازی Days Gone در حال ساخت یک بازی AAA برای PS5 است نیما خدارحمی ۰ ۲۷ شهریور ۱۴۰۰ اخبار بازی
بازی جدید استودیو Bend

عنوان Days Gone درکنار امتیازهای پایین منتقدین، توانست نظر مثبت بسیاری از کاربران دنیای بازی‌های ویدیویی و به‌خصوص طرفداران پلی استیشن را جلب کند و حال استودیو توسعه دهنده این بازی درحال توسعه IP کاملا جدید است.

امسال سال بزرگی برای استودیوهای وابسته به سونی و پلی استیشن بوده و برنامه بسیاری از آن‌ها مشخص است، ولی یکی از استودیوهایی که در سایه‌ها به سر برده و خبر خاصی از آن نیست، استودیو Bend است که پس از توسعه بازی Days Gone در سال ۲۰۱۹، درحال توسعه عنوانی کاملا جدید است. درحالی که می‌دانیم بازی بعدی آن‌ها بازی Days Gone 2 و احتمالا نسخه‌ای جدید از Syphon Filter نخواهد بود، هرمن هلست (Hermen Hulst) رئیس استودیوهای پلی استیشن اعلام کرده که استودیو Bend درحال توسعه عنوانی با مفهوم جدید و عالی‌ست.

هرمن هولست در پاسخ به توییت جدید استودیو Bend که به دنبال جذب نیروی تازه است، چنین چیزی را بیان کرد. گرچه اطلاعات منتشر شده توسط استودیو Bend برای جذب نیرو هیچ اطلاعاتی را درباره بازی بعدی آن‌ها فاش نمی‌کند، بااین حال خبر از عنوانی AAA برای پلی استیشن ۵ می‌دهند. توضیحات ارائه شده برای بخش انیماتور استودیو، نیاز به انیمیشن سازی پیچیده، قابل باور و انسانی را بیان می‌کند و در سوی دیگر آن‌ها نیازمند شخصی متخصص در ساخت شیدرهایی با فیزیک واقعی هستند. اینگونه به‌نظر می‌رسد که استودیو Bend در مسیر ساخت عنوانی واقعیت محور با شخصیت‌های انسانی‌ست.

در ادامه لیست منتشر شده این استودیو و در بخش برنامه نویسی ارشد شبکه، آن‌ها نیازمند شخصی با دانش در شبکه و آشنا با طراحی و معماری موتورهای بازی‌ها آنلاین چند نفره، سرویس‌های پلتفرم پلی استیشن نتورک، مدیریت حقوق دیجیتال یا DRM، پچ کردن و تجارت دیجیتال هستند. این توضیحات به‌طور مستقیم به وجود عناصر بخش آنلاین چند نفره در بازی جدید استودیو Bend اشاره دارد و این درحالی‌ست که دیگر وظایف مرتبط با این بخش چیز دیگری را نشان می‌دهند.

استودیو Bend پیش‌تر توسعه IP جدید را تایید کرد و اشاره داشتند که بازی Days Gone 2 در دست توسعه نیست. در حقیقت آن‌ها اعلام کردند که سرنوشت این بازی به دلیل نمرات پایین Days Gone در متاکریتیک نامشخص بوده و به‌نظر شرکت سونی را به تخصیص نیرو و سرمایه برای نسخه دوم آن ترغیب نکرده است. تیم توسعه دهنده Bend از اواسط سال ۲۰۱۹ به دنبال جذب نیروی تازه نفس بوده و تا پیش از پایان همان سال بخشی از رویه تولید بازی جدید را نیز طی کرده‌اند.

همانطور که پیش‌تر اشاره شد، رئیس استودیوهای پلی استیشن به‌طور کامل از بازی درحال توسعه استودیو Bend اطلاع داشته، بااین حال به عبارت «مفهوم جدید و عالی» بسنده کرده است. پیش‌تر نیز طی ماه سپتامبر اطلاعاتی منتشر شد که به توسعه بازی Men in Black توسط تیم Bend با همکاری استودیو EB Games اشاره کرده و صفحه پیش خرید آن نیز در برخی وبسایت‌ها منتشر شده بود که به سرعت از فضای مجازی پاک شد. در ابتدا امتیاز کمیک‌های Men in Black در اختیار Malibu Comics بود که حال مارول صاخب امتیاز آن بوده و IP فیلم Men in Black در اختیار سونی‌ست.

بدون شک پرسش‌های بسیاری مغز شما و البته ما را درگیر کرده و از سوی دیگر روشی برای دستیابی به عمق این اطلاعات نداشته و باید منتظر سونی یا استودیو Bend باشیم تا اطلاعات بیشتری را انتشار دهند. شما چه فکری می‌کنید؟ به‌نظر شما ساخت IP جدید از ساخت نسخه دوم سری Days Gone بهتر است؟ منتظر نظرات شما هستیم.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا