#مهسا_امینی

داستان Battlefield 2021 احتمالا در دوران مدرن روایت می‌شود

سازندگان برای نسخه‌ی جدید از Battlefield 3 الهام گرفته‌اند

داستان Battlefield 2021 احتمالا در دوران مدرن روایت می‌شود سورنا رضایی ۰ ۲۲ خرداد ۱۳۹۹ اخبار بازی
داستان Battlefield 2021

اگر ادعای مطرح شده از سوی یک افشاگر مشهور و همچنین یک اینسایدر صحیح باشد، داستان Battlefield 2021 در دوران مدرن جریان دارد.

اگرچه جدیدترین نسخه از فرنچایز بتلفیلد هنوز به طور رسمی معرفی نشده اما الکترونیک آرتز اواخر سال گذشته‌ی میلادی اعلام کرد این بازی در سال ۲۰۲۱ برای کنسول‌های پلی‌استیشن 5 و ایکس‌باکس سری ایکس عرضه می‌شود. مسئول این شرکت در ادامه‌ی صحبت‌های خود گفت بتلفیلد جدید به گونه‌ای ساخته می‌شود که روی کنسول‌های نسل نهمی از تکنولوژی‌های نوآورانه بهره ببرد. این فرد همچنین توضیحاتی را درباره‌ی زمان انتشار این بازی اکشن اول شخص ارائه داد. طبق گفته‌های او، تعداد کاربرانی که در جریان سال ۲۰۲۰ میلادی کنسول‌های نسل جدید را تهیه می‌کنند چندان بالا نیست. از همین رو، تصمیم گرفته شد ۲۰۲۱ را به عنوان سال عرضه انتخاب کنند.

چندی پیش یکی از کاربران توییتر با نام Usman کلیپ کوتاهی را از Battlefield 3 به اشتراک گذاشت. او در بخش کپشن نوشت این بازی جلوتر از زمان خود بود و تجربه‌ی آن در شرایط کنونی حس نوستالژی را به گیمر منتقل می‌کند. این کاربر در ادامه‌ی توییت به عرضه‌ی Call of Duty: Modern Warfare 3 ،Call of Duty: Black Ops ،Call of Duty: Modern Warfare 2 و Call of Duty: Black Ops 2 طی چهار سال پشت سر هم اشاره کرد و گفت فرنچایز کال آو دیوتی آن زمان در اوج خود قرار داشت. مدتی کوتاهی بعد یک کاربر دیگر به نام Tom Henderson آن متن را ریتوییت کرد و خطاب به Usman نوشت تو سال آینده خوشحال خواهی بود. Tom Henderson سپس متن دیگری را به اشتراک گذاشت تا درباره‌ی جمله‌ی قبلی‌اش شفاف سازی کند. طبق گفته‌ی او، اعضای استودیوی از حال و هوای Battlefield 3 برای ساخت نسخه‌ی بعدی الهام گرفته‌اند. به بیان دیگر، داستان Battlefield 2021 در دوران مدرن جریان دارد.

به دو دلیل، احتمال صحیح بودن ادعای Tom Henderson بالا است: دلیل اول به سابقه‌ی او در افشای اطلاعات پیرامون بازی‌های مختلف مربوط می‌شود. او سال گذشته گفته بود جدیدترین نسخه از سری بازی‌های کال آو دیوتی با نام Modern Warfare عرضه می‌شود؛ دلیل دوم، توییتی است که جف گروب (Jeff Grubb) خبرنگار و اینسایدر فعال در حوزه‌ی بازی‌های ویدیویی چندی پیش به اشتراک گذاشت. او هم ادعا کرد Battlefield 2021 حال و هوایی مدرن دارد. توجه داشته باشید که شرکت الکترونیک آرتز یا استودیوی بازیسازی دایس هنوز به این ادعا واکنشی نشان نداده است. در نتیجه، فعلا نباید نسبت به صحت آن‌ها مطمئن بود.

جدیدترین نسخه از سری بازی‌های بتلفیلد Battlefield V نام داشت که یک عنوان پرحاشیه محسوب می‌شود. عده‌ای از کاربران به محض انتشار تریلر معرفی، نسبت به عدم تطابق آن با تاریخ انتقاد کردند. آن‌ها عقیده داشتند زن‌ها برخلاف آنچه در ویدیو نشان داده می‌شود هرگز در میدان‌های نبرد حاضر نشدند. حاشیه‌ها پس از انتشار بازی ادامه یافت. کارشناسان و همچنین کاربران معتقد بودند سازندگان محتوای کافی‌ای را برای جدیدترین نسخه‌ی بتلفیلد تدارک ندیده‌اند. استودیوی دایس سعی کرد با انتشار محتوای جدید به صورت منظم ایرادات را رفع کند اما تلاش‌هایش کافی نبود؛ زیرا این بازی اول شخص آنطور که الکترونیک آرتز انتظار داشت نفروخت. طبق آمارهای رسمی، شانزدهمین بتلفیلد تا پایان سال ۲۰۱۸ میلادی ۷ میلیون و ۳۰۰ هزار نسخه فروخت که کمتر از پیش‌بینی‌های ناشرش بود.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا