میزان فروش Batman: Arkham City در سال نخست عرضه بیش از ۱۲ میلیون نسخه بوده است

درآمد ۶۰۰ میلیون دلاری تنها در ۱۲ ماه

میزان فروش Batman: Arkham City در سال نخست عرضه بیش از ۱۲ میلیون نسخه بوده است سورنا رضایی ۰ ۰۶ مرداد ۱۳۹۹ اخبار بازی
میزان فروش Batman: Arkham City

طبق اطلاعاتی که در صفحه‌ی لینکدین یک کارشناس بازاریابی قرار دارد، میزان فروش Batman: Arkham City در سال نخست عرضه بیش از ۱۲ میلیون نسخه بوده است.

در پی موفقیت‌های Batman: Arkham Asylum، استودیوی راکستدی کار روی دنباله‌ی این بازی را آغاز کرد که سرانجام در سال ۲۰۱۱ و تحت عنوان Batman: Arkham City راهی بازارهای جهانی شد. داستان یک سال پس از اتفاقات Arkham Asylum جریان دارد. شهردار گاتهام یکی از مناطق فقیرنشین را به تاسیساتی بزرگ تبدیل کرده و تمامی جنایتکاران را به آنجا انتقال می‌دهد. افراد حاضر در تاسیسات اجازه‌ی انجام هر کاری به جز تلاش برای فرار را دارند. بروس وین که مخالف چنین شرایطی در زندان است، سعی می‌کند جلوی شهردار بایستد اما نهایتا دستگیر شده و به تاسیسات منتقل می‌شود؛ اتفاقی که باقی داستان را زمینه‌چینی می‌کند.

جدیدترین محصول راکستدی به واسطه‌ی داستان، شخصیت‌پردازی، طراحی محیط، موسیقی متن و سیستم مبارزات بی‌نقص خود تحسین منتقدان و مخاطبان را برانگیخت و جوایز مختلفی از جمله بهترین بازی سال، بهترین بازی اکشن، بهترین بازی ماجراجویی را دریافت کرد. حتی عده‌ای از کارشناسان Batman: Arkham City را یکی از بهترین محصولات صنعت ویدیو در سراسر جهان می‌دانند. با در نظر گرفتن این موارد، از عملکرد این بازی در زمینه‌ی فروش نباید غافل‌گیر شد. طبق اطلاعاتی که مایکل الکایند (Michael Elkind) یک کارشناس بازاریابی در صفحه‌ی لینکدین خود به اشتراک گذاشته، میزان فروش Arkham City در سال نخست عرضه ۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نسخه بوده است. الکایند که برای مدتی به عنوان استراتژیست در بخش سرگرمی‌های تعاملی برادران وارنر کار می‌کرد نوشت این بازی در ۱۲ ماه نخست انتشار موفق شد بیش از ۶۰۰ میلیون دلار درآمد کسب کند.

آخرین گزارشی که از میزان فروش Batman: Arkham City پیش از این منتشر شده بود به فوریه‌ی سال ۲۰۱۲ میلادی مربوط می‌شود. وب سایت Gamespot آن زمان با انتشار مطلبی مدعی شده بود این بازی اکشن و ماجراجویی در چهار ماه نخست عرضه به فروشی معادل ۶ میلیون نسخه دست یافته است. در ضمن، دنباله‌ی Arkham City تحت عنوان Batman: Arkham Knight در سال ۲۰۱۵ میلادی عرضه شد. این بازی هم موفق شد بازخوردهای مثبتی را دریافت کرده و به فروشی چشمگیر دست یابد. طبق اطلاعات موجود، Arkham Knight طی چهار ماه نخست عرضه بیش از ۵ میلیون نسخه فروش داشته تا از لحاظ سرعت فروش در فرنچایز Batman: Arkham رکورددار باشد. داستان این نسخه مدتی پس از Arkham City روایت شده و حول محور تلاش‌های مترسک و یک دشمن جدید به نام آرکام نایت برای نابودی بتمن می‌چرخد.

اگرچه از انتشار آخرین بازی ویدیویی ساخته شده بر اساس بتمن حدودا پنج سال می‌گذرد و طرفداران هم تمایل شدید خود را برای معرفی یک محصول جدید نشان داده‌اند اما بخش سرگرمی‌های تعاملی برادران وارنر تاکنون اقدامی انجام نداده است. طبق شایعه‌ها، یک بازی جدید با محوریت شوالیه‌ی تاریکی هم اکنون مراحل ساخت را پشت سر می‌گذارد تا برای معرفی در اواخر تابستان سال جاری میلادی آماده شود.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا