انیمه های اقتباسی از بازی
1%
  • 0/10

معرفی و بررسی بهترین انیمه های اقتباسی از بازی

بازی‌های ویدیویی در قالب انیمه

معرفی و بررسی بهترین انیمه های اقتباسی از بازی ۴ ۱۲ فروردین ۱۴۰۳ مقالات جانبی انیمه کپی لینک

تا به امروز، بازی‌های بسیاری بر اساس انیمه‌های هیجان انگیز و پرطرفدار ساخته‌ شده‌اند که از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار هستند؛ از طرفی، انیمه‌هایی نیز وجود دارند که بر اساس برخی از سرگرم کننده‌ترین بازی‌های جهان ساخته شده‌اند. بر همین اساس، ما نیز در ادامه این مطلب، به معرفی و بررسی بهترین انیمه های اقتباسی از بازی می‌پردازیم.

اقتباس از بازی‌های ویدیویی چیزی است که به ویژه طرفداران گیم و سینما، همواره از ساخت و تولید آن‌ها حمایت کرده‌اند؛ اما با این وجود، در بسیاری از موارد، چنین اقتباس‌هایی آنگونه که انتظار می‌رود به خوبی ساخته نمی‌شوند و به همین خاطر نیز، موفق به جذب طرفداران بسیاری هم نمی‌شوند؛ دلیل آن هم این است که به طور معمول، تبدیل بازی به فیلم یا سریال کار بسیار دشواری است؛ یکی از دلایلی که بازی‌های ویدیویی چنین محبوب و پرطرفدار هستند، تجربه‌‌هایی که در طول بازی به گیمرها ارائه می‌شوند. تبدیل همه این تجربه‌ها به یک خط داستانی، ممکن است گاهی از نظر بینندگان و گیمرها، به همان اندازه لذت بخش نباشد. اما اگر راهی برای تبدیل یک بازی به دیگر رسانه‌هایی تصویری وجود داشته باشد، این کار باید از طریق انیمه انجام شود. زیرا خطوط داستنی انیمه‌ها، خود همواره به گونه‌ای نوشته شده‌اند که پیش بینی اتفاقات آینده در آن برای بینندگان مشکل است و مضامینی را در خود جای داده است که مخاطبان را به فکر فرو می‌برند؛ علاوه بر همه این‌ها، کارکترهای داستان نیز همواره در دل خطر فرو می‌روند. در بازی‌های ویدیویی نیز به همین صورت است، اگر مایل به تجربه کردن مضامین پیچیده داخل بازی‌ها هستیم، باید قادر به ریسک باشم. بر همین اساس، ما نیز در ادامه این مطلب، به معرفی و بررسی بهترین انیمه های اقتباسی از بازی می‌پردازیم.

Devil May Cry: The Animated Series

با وجود قهرمان و شخصیت اصلی که با نام “دانته” (Dante) شناخته شده است، بازی‌های معروف و شناخته شده The Devil May Cry، می‌توانند به هر نوع رسانه تصویری دیگر تبدیل شوند. البته تا زمانی که صحنه‌های اکشن به خوبی بازی طراحی شوند و شیاطینی نیز وجود داشته باشند تا کارکتر اصلی بتواند آن‌ها را شکار کند. با این وجود، مشکلی که وجود دارد این است که نسخه‌های قدیمی‌تر این این بازی، از خط داستانی بسیار ساده‌ای برخورداند و به همین خاطر نیز، در تبدیلشان به انیمه، اتفاقات خاصی برای به تصویر کشیدن وجود ندارد. اما خوشبختانه، این سری انیمیشنی نه تنها روایت خود را بازگو کرد، بلکه در عین حال، همه نکات اصلی بازی را نیز در طی خط داستانی خود حفظ کرد و از هیچ یک از آن‌ها چشم پوشی نکرد و به همین خاطر نیز اکنون این انیمه، به یکی از بهترین انیمه های اقتباسی از بازی تبدیل شده است که تماشای آن به طور قطع، به خصوص به طرفداران بازی آن، پیشنهاد می‌شود. در طول داستان این انیمه، ما نه تنها دانته، “تریش” (Trish) و “لیدی” (Lady) را در صحنه‌های اکشن فراوانی می‌بینیم، بلکه در لحظات آرامی نیز می‌توانیم آن‌ها را به عنوان انسان‌هایی معمولی مشاهده کنیم.

Pokemon

افراد بسیاری بر این باورند که بازی‌های شناخته شده با نام “پوکمون” (Pokemon) پس از انیمه آن ساخته شده‌اند. در حالی که برخلاف باور مردم، انیمه پوکمون بر اساس بازی آن ساخته شده است! نسخه‌های سرخ و آبی بازی‌های پوکمون اصلی در سال هزار و نهصد و نود و شش، برای اولین بار، در سراسر دنیا عرضه شدند. هرچند سردرگمی مردم در رابطه با این مسئله قابل درک است زیرا که انیمه این بازی موفق به جذب طرفداران بسیاری شد و به صورت گسترده‌ای در سراسر جهان شناخته شد. در سال هزار و نهصد و نود و نه، نسخه زرد این بازی تولید و عرضه شد که در واقع، بازگویی نسخه‌های قبلی این بازی، اما با حفظ نکات داستانی اصلی برگرفته از انیمه بود و به همین خاطر نیز، این سردرگمی در میان طرفداران به وجود آمد که بازی پوکمون بر اساس انیمه آن ساخته شده است. جالب است بدانید که خط داستانی انیمه و بازی پوکمون همواره ارتباط بسیار نزدیکی با همدیگر داشته‌اند و به همین خاطر نیز، روز به روز، نه تنها به طرفداران انیمه آن، بلکه به طرفداران بازی آن نیز اضافه می‌شود، که البته این مسئله، با در نظر گرفتن قدیمی بودن آن، بسیار قابل تحسین است.

Danganronpa 3: The Dark End of Hope’s Peak High School

همه بازی‌های شناخته شده با نام Danganronpa دارای داستان‌های بسیار پیچیده و فوق العاده جالبی هستند که همه علاقه مندان به دنیای بازی‌های ویدیویی باید آن را تجربه کنند. نبرد امید و نا امیدی در هر یک از بخش‌های آن به صورت واضحی احساس می‌شود و حل پرونده‌های قتل نیز بسیار سرگرم کننده و لذت بخش هستند. یکی از بهترین انیمه های اقتباسی از بازی تمام دوران‌ها نیز، انیمه‌ای است که در سال دوهزار و سیزده، بر اساس اولین بازی این سری ساخته شد که Danganronpa: The Animation نام داشت. اقتباسی که از این بازی ویدیویی ساخته شد، محبوبیت بسیار زیادی در میان طرفداران به دست آورد و به صورت گسترده‌ای، در سراسر جهان شناخته شد. اما نکته جالب دیگری که در رابطه با این اقتباس انیمه‌ای وجود دارد این است که تولید کنندگان بازی‌های بعدی، پیرنگ بازی را با خط داستانی انیمه هماهنگ کردند و به این ترتیب، طرفداران برای پی بردن به داستان بازی Danganronpa 2: Goodbye Despair باید از قبل انیمه آن را تماشا کرده باشند. این مسئله برای Danganronpa 3 نیز صدق می‌کند. این دو در کنار هم موفق به جذب طرفداران بسیار زیادی شده‌اند.

Dragon Age: Absolution

بازی جذاب و بسیار هیجان انگیز شناخته شده با نام Dragon Age، دارای یک دنیای فوق العاده عظیم و گسترده‌ای است که می‌توان از هر کدام از بخش‌های مختلف آن، داستان‌های جالب متفاوتی ساخت. اما با این حال، مشکلی که در رابطه با این مسئله وجود دارد، چیزی است که در حال حاضر خود بازی را نیز تحت تاثیر قرار داده است و آن هم این است که قهرمانان داستان این بازی، توسط خود بازیکن‌ها ساخته می‌شوند. با در نظر گرفتن همه اتفاقاتی که در چند سال آینده در خط داستانی این بازی قرار می‌گیرند، نادیده گرفتن نتیجه کارهایی که بازیکنان، اکنون در طول بازی انجام می‌دهند، بسیار دشوار خواهد شد. در سال دوهزار و بیست و دو، انیمه‌ای با نام Dragon Age: Absolution ساخته شد که اکنون به عنوان یکی از بهترین انیمه های اقتباسی از بازی به شناخته شده است. این انیمه در طی خط داستانی خود، شخصیت‌ها و نام آن‌ها را به همان صورت حفظ کرده است و تمامی رویدادهای اصلی بازی را نیز در داستان خود جای داده است. به علاوه همه این‌ها، مفاهیم مهم بازی نیز به بهترین شکل ممکن، توضیح داده شده است.

School Days

انیمه برگرفته از بازی “روزهای مدرسه” (School Days) در ابتدا به عنوان انیمه‌ای در ژانر عاشقانه دبیرستانی شروع می‌شود اما در پایان ،به طور ناگهانی، یک چرخش داستانی پیدا می‌کند و با پایانی بسیار تکان دهنده و خشونت آمیز، بینندگان خود را شوکه می‌کند. بسیاری از بینندگان، پس از دیدن این انیمه معتقد بودند که نحوه‌ای که داستان توانست بینندگان خود را فریب دهد و با چنین پایانی آنها را غافلگیر کند، بسیار زیرکانه بوده است. بازی این انیمه نیز به دلیل پایان بندی وحشتناک خود، به صورت گسترده‌ای، در سراسر جهان شناخته شد. خط داستانی این انیمه، تنها عناصر اصلی بازی را در خود جای نداده بود؛ این انیمه از بسیار جهات از پیرنگ اصلی بازی، فراتر پیش رفت و شخصیت کارکترها را نیز به صورت بحث برانگیزی تغییر داد که با واکنش‌های متفاوتی از طرف طرفداران روبه‌رو شد. اگرچه همین مسئله، در معروف شدن انیمه نقش بسزایی ایفا کرد.

Nier: Automata Ver1.1a

اگر تا به حال، به هر نحوی اثار “یوکو تارو” (Yoko Taro) را دنبال کرده باشید، می‌دانید که سبک خلاقانه او، به بیان مختصر، منحصر به فرد است. فرنچایز Nier که اکنون به صورت گسترده‌ای در سراسر جهان شناخته شده است، بر اساس یکی از معمایی ترین پایان بندی‌های Drakengard اصلی ساخته شده است. این پایان بندی در رابطه با نوزادان فضایی غول پیکر است. همین ویژگی باعث شده است طرفداران، بارها و بارها به کارهای او بازگردنند، حتی اگر به طول کامل قادر به درک مضامین نهفته در آن نباشند. هیچ اقتباسی نیز بدون حضور خو او نمی‌تواند به کار موفقی تبدیل شود و به خوبی بازی آن ساخته شود. سازندگان انیمه Nier نیز، از این مسئله آگاه هستند و به این ترتیب، در طی روند ساخت این انیمه، از یوکو تارو به عنوان یکی از نویسنده‌های اصلی انیمه، کمک می‌گرفتند. به همین خاطر است که این انیمه نیز، اکنون به عنوان یکی از بهترین انیمه های اقتباسی از بازی شناخته می‌شود، زیرا با وجود آنکه عناصر اصلی بازی که از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار هستند، در داستان انیمه جای نگرفته است، اما با این حال، همچنان روح داستان به همان صورت به تصویر کشده شده است.

Higurashi When They Cry

خط داستانی Higurashi، چه در بازی و چه در انیمه آن، بسیار خونین است. به طور کلی، خط داستانی این بازی به این صورت است که رشته‌ای قتل در یک دهکده کوچک اتفاق می‌افتد. این کشتارها در نهایت به قتل عامی تبدیل می‌شوند که درصد بسیار زیادی از جمعیت روستا را از بین می‌برد.همانطور که در بازی پیش می‌روید، کارکترهای بازی لحظات خاصی از گذشته را به یاد می‌آورند که بر تصمیماتشان تاثیر می‌گذارد و این ترتیب، به بهترین شکل ممکن نشان داده می‌شود که هر یک از اقدامات بازیکنان، نتایج خاص خود را به همراه خواهد داشت. پیچیدگی طرح داستانی این بازی و ترسناک بودن تصاویر آن، باعث شد که تنها پس از گذشت مدت زمانی کوتاهی، در سراسر جهان، به صورت گسترده‌ای، شناخته شود و مورد استقبال افراد بسیاری قرار بگیرد. در خط داستانی انیمه اقتباسی از این بازی هیجان انگیز و جذاب، همه عناصر اصلی بازی حفظ شده‌اند. همچنین، از عنصر سفر در زمان نیز به بهترین شکل ممکن، برای بازگویی روایات و رویدادهای مختلف بازی استفاه شده است. از آنجایی که اقدامات کارکترها به تصمیمات بازیکن‌ها بستگی دارد، انیمه نیز در طول داستان خود، جدول زمانی متفاوتی با پایان بندی‌های خشونت آمیز مختلفی را به نمایش می‌گذارد.

Cyberpunk: Edgerunners

بازی‌ شناخته شده با نام Cyberpunk 2077، نقاط ضعف بسیار زیادی را در خود جای داده بود که به نظر می‌رسید محبوبیت خود را برای همیشه از دست داده باشد. سازندگان این بازی سعی در رفع مشکلات آن داشتند، اما در نهایت، نقاط ضعف آن باعث شده بود که این بازی همانند گذشته، قادر به جذب طرفداران بسیاری نباشد. زمانی که اعلامیه‌ای مبنی بر ساخت انیمه اقتباسی از این بازی منتشر شد، بسیاری از مردم، بار دیگر، به این بازی امیدوار شدند اما با این حال، همچنان نمی‌توانستند به طور کامل، به آن اعتماد داشته باشند. با این حال، درست پس از انتشار انیمه، همه چیز دچار تحول شد. بسیاری از طرفداران بر این باورند که انیمه شناخته شده با نام Edgerunners، بازی Cyberpunk را از تبدیل شدن به یک مجموعه فراموش شده، به تنهایی، نجات داد. درست است که عناصر بسیاری در محبوبیت دوباره این بازی تاثیرگذار بودند، اما انیمه آن به طور قطع، نقش بسزایی در این امر داشت. در طی خط داستانی انیمه Cyberpunk: Edgerunners، جهان بازی و خشونت پیرنگ آن، همه و همه، به بهترین شکل ممکن، جای گرفته‌اند.

Castlevania

داستان قبیله “بلمونت” (Belmont) در برابر نیروهای تاریکی، یک داستان کلاسیک و بسیار شناخته شده است که گیمرهای بسیار زیادی از سراسر جهان، با آن آشنایی دارند. بازی‌های Castelvania ژانر جدیدی را خلق کردند و در کنار حماسه متروید، Metroidvanias را تشکیل دادند که جنگ و اکتشاف، هسته اصلی خط داستانی آن‌ها بودند. در حال حاضر، انیمه‌ای که بر اساس این سری از بازی‌ها ساخته شده است، به عنوان یکی دیگر از بهترین انیمه های اقتباسی از بازی به شمار می‌رود که دیدن آن، به همه کسانی که تا به امروز نیز آن را مشاهده نکرده‌اند، به طور قطع پیشنهاد می‌شود زیرا که هر لحظه از آن، ارزش تماشا کردن را دارد. با وجود آنکه پیرنگ این بازی بسیار پیچیده بود، اما انیمه به بهترین شکل ممکن، همه عناصر اصلی بازی را در خط داستانی خود حفظ کرد. شخصیت‌های داستان انیمه نیز برگرفته از بازی آن بودند. به علاوه همه این‌ها، در طول داستان، به صورت مداوم، از طریق، اشیاء، مکان‌ها و هیولاها به بازی ارجاع می‌شد که تماشای انیمه را برای گیمرها بسیار لذت بخش‌تر نیز می‌کرد.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

4 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments