رکوردهای فیلم باربی

نگاهی به رکوردهای فیلم باربی در باکس آفیس

رکوردشکنی باربی

نگاهی به رکوردهای فیلم باربی در باکس آفیس پارسا خلیلی ۰ ۱۵ مرداد ۱۴۰۲ سینما

به‌دنبال فروش بی‌نظیرش در هفته دوم اکران، تصمیم داریم نگاهی به تمامی رکوردهای فیلم باربی در باکس آفیس داشته باشیم.

فیلم پرسروصدای باربی به کارگردانی گرتا گرویگ (Greta Gerwig) یکی از مورد انتظارترین آثاری بود که همزمان با اوپنهایمر کریستوفر نولان (Christopher Nolan) اکران شد و رقابتی جذاب را در گیشه آغاز کرد. طبق آخرین آمار منتشر شده باربی موفق شد در افتتاحیه آخر هفته خود به فروش داخلی ۱۵۵ میلیون دلاری و فروش جهانی ۸۰۰ میلیون دلار دست پیدا کند.

جدیدترین اثر مارگو (Margot Robbie) رابی همچنین با شکست دادن Guardians of the Galaxy Vol. 3 و The Super Mario Bros. Movie در حال حاضر دومین فیلم پرفروش سال ۲۰۲۳ است که طبق پیش‌بینی‌ها پتانسیل دستیابی به فروش یک میلیارد دلاری را نیز دارد. در ادامه مطلب می‌توانید تمامی رکوردهای فیلم باربی در باکس آفیس تابستان ۲۰۲۳ را مشاهده کنید.

بررسی تمامی رکوردهای فیلم باربی در باکس آفیس تابستان ۲۰۲۳

۱. بزرگترین افتتاحیه سال ۲۰۲۳

شاه باکس آفیس سال ۲۰۲۳، یعنی فیلم The Super Mario Bros. Movie که افتتاحیه ۱۴۶.۳ میلیون دلاری داشت به‌تازگی توسط باربی مغلوب شده است.

۲. بزرگترین افتتاحیه توسط یک کارگردان زن

جدیدترین فیلم گرتا گرویگ توانست فیلم انفرادی Captain Marvel به کارگردانی مشترک آنا بودن (Anna Boden) را به‌عنوان پرفروش‌ترین آخر هفته افتتاحیه فیلمی به کارگردانی یک زن شکست دهد. پیش از این، پتی جنکینز (Patty Jenkins) رکورد افتتاحیه فیلم Wonder Woman را با رقم ۱۰۳.۳ میلیون دلاری در اختیار داشت.

۳. بزرگترین افتتاحیه برای یک غیردنباله

علاوه‌بر این، باربی بزرگترین آخر هفته افتتاحیه برای یک فیلم غیردنباله به‌شمار می‌رود.

۴. رکورد جدید جهانی مارگو رابی و رایان گاسلینگ

مارگو رابی و رایان گاسلینگ (Ryan Gosling) هرگز فیلم مشترکی که فروش افتتاحیه بالایی داشته باشد نداشتند. بالاترین رکورد قبلی مارگو رابی برای فیلم Suicide Squad با افتتاحیه ۱۳۳.۷ میلیون دلار بود. بالاترین رکورد رایان گاسلینگ نیز برمی‌گردد به فیلم Blade Runner 2049 با افتتاحیه ۳۲.۸ میلیون دلاری.

۵. بزرگترین افتتاحیه برای یک فیلم با محوریت اسباب بازی

باربی بزرگترین آخر هفته افتتاحیه را برای فیلمی با محوریت اسباب بازی به‌دست آورد. قبلا این رکورد دست انیمیشن Toy Story 4 با افتتاحیه ۱۲۰.۹ میلیون دلاری بود.

۶. چهارمین آخر هفته بزرگ تاریخ سینما

باکمک اوپنهایمر کریستوفر نولان، باربی با مجموع فروش ۳۰۱.۴ میلیون دلاری، رسما چهارمین آخر هفته بزرگ داخلی در تاریخ سینمای هالیوود را از آن خود کرده است. در واقع این چهارمین بار در تاریخ است که مجموع باکس آفیس یک فیلم به بیش از ۳۰۰ میلیون دلار می‌رسد. با اضافه کردن به درآمد بین‌المللی، باربی فروش بی‌نظیر ۳۳۷ میلیون دلاری در سراسر جهان به‌دست آورده که تقریبا دوبرابر مجموع افتتاحیه اوپنهایمر (۱۷۴.۲ میلیون دلار) است.

۷. بزرگترین دوشنبه اول در باکس آفیس برای برادران وارنر

باربی در اولین دوشنبه خود به شکستن رکوردهای باکس آفیس ادامه داد و به پرفروش‌ترین فیلم برادر وارنر در اولین دوشنبه باکس آفیس با رقم ۲۶.۲ میلیون دلار تبدیل شد. جالب اینجاست که این رکورد قبلا دست شوالیه تاریکی کریستوفر نولان بود که پس از تعدیل تورم، فروش ۲۴.۶ میلیون دلاری را تجربه کرد.

۸. بزرگترین دوشنبه اول برای یک فیلم غیرکریسمسی

در ادامه رکورد بزرگترین دوشنبه اول در باکس آفیس، می‌رسیم به رکورد پرفروش‌ترین فیلم غیرکریسمسی که قبلا در تصاحب Avengers: Endgame با رقم ۳۶.۹ میلیون دلاری بود. اگر فیلم‌های کریسمسی را در نظر بگیریم، باربی در جایگاه نهم قرار می‌گیرد. از طرف دیگر فیلم Black Panther با رقم ۴۰.۲ میلیون دلار در بالاترین اکران خانگی در روز دوشنبه را دارد و به دنبال آن Star Wars The Force Awakens با رقم ۴۰.۱ میلیون دلار و Spider-Man: No Way Home با رقم ۳۷.۱ میلیون دلار قرار دارند.

۹. بزرگترین جمعه دوم پس از همه‌گیری کرونا

باربی با فروش داخلی ۲۹ میلیون دلاری در دومین جمعه اکران خود به رکورد جدیدی دست پیدا کرد که قبلا در تصاحب Top Gun: Maverick با رقم ۲۵ میلیون دلار بود.

۱۰. بزرگترین هفته افتتاحیه برای یکی از فیلم‌های برادران وارنر

باربی هفته افتتاحیه خود را با فروش بی‌سابقه ۵۷۸.۵ میلیون دلاری به پایان رساند و به بزرگترین هفته افتتاحیه یکی از فیلم‌های برادران وارنر تبدیل شد (بدون نرخ تورم).

۱۱. بزرگترین آخر هفته دوم در باکس آفیس داخلی

باربی در آخر هفته دوم اکران، چیزی حدود ۹۳ میلیون دلار دیگر به باکس آفیس داخلی خود اضافه کرد و مجموع فروش در پایان دومین آخر هفته اکران را به رقم ۳۵۱.۴ میلیون دلار رساند. در مقایسه با فیلم‌های اکران شده قبل از همه‌گیری کرونا، باربی توانست از پشت سر گذاشتن فیلم‌هایی مانند Star Wars: The Force Awakens  (۱۴۹ میلیون دلار)، Avengers: Endgame (۱۴۷ میلیون دلار) و Avengers: Infinity War  (۱۱۴ میلیون دلار) در رتبه هفتم قرار بگیرد.

۱۲. بزرگترین دوشنبه دوم در تاریخ باکس آفیس

باربی با فروش ۱۵ میلیون دلاری در دومین دوشنبه اکران خود نه‌تنها از فیلم Top Gun: Maverick (۱۲.۴ میلیون دلار) گذشت، بلکه رکورد پرفروش‌ترین فیلم در دومین دوشنبه اکران را نیز بدست آورد. اگر هفته‌های تعطیل را در نظر بگیرید، دوشنبه دوم باربی پس از فیلم‌هایی مانند Avatar 2 (۳۲.۳ میلیون دلار)، Star Wars: Rogue One (۳۲.۱ میلیون دلار) و Star Wars: The Force Awakens (۳۱.۴ میلیون دلار) در رتبه یازدهم قرار دارد.

۱۳. پرفروش‌ترین فیلم به کارگردانی یک زن

باربی در روز سه شنبه، ۱ آگوست (۱۰ مرداد ماه) به پرفروش‌ترین فیلمی تبدیل شد که توسط یک زن کارگردانی شده است. جالب است بدانید که این رکورد قبلا در تصاحب Wonder Woman به کارگردانی پتی جنکینز بود.

آیا دنباله باربی ساخته خواهد شد؟ با توجه به استقبال مخاطبان و همچنین نزدیک شدن فیلم به فروش یک میلیارد دلاری، احمقانه و غیرمنطقی است که برادران وارنر درجهت ساخت دنباله آن به کارگردانی گرویگ و هنرنمایی رابی و گاسلینگ تلاش نکند. اکران فیلم باربی همچنان در سینماهای سراسر جهان ادامه دارد.

5 1 رأی
امتیاز مطلب


نظرات

اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا