1%
  • 0/10

احتمال ممنوعیت واردات آیفون به کشور در جلسه هیات دولت مطرح شد

صرف نیم میلیارد دلار برای واردات یک گوشی لوکس در سال ۹۸

احتمال ممنوعیت واردات آیفون به کشور در جلسه هیات دولت مطرح شد ۰ ۰۲ شهریور ۱۳۹۹ موبایل کپی لینک
ممنوعیت واردات آیفون

به مناسبت هفته دولت، امروز جلسه‌ی هیات دولت به شکل آنلاین و با حضور رهبر انقلاب برگزار شد و در این جلسه رهبر انقلاب به موضوع ممنوعیت واردات آيفون به داخل کشور پرداختند.

در این نشست، رهبر انقلاب به مساله تولید اشاره کردند و فرمودند: تولید کلید اصلی برای اشتغال، معیشت، کاهش تورم و ایجاد ارزش پول ملی است.

رهبر انقلاب فرمودند:

مساله‌ تولید کلید اصلی است برای اشتغال، برای معیشت، برای کاهش تورم، برای ایجاد ارزش پول ملی. تولید واقعاً مادر همه‌ اینها است؛ هرچه می‌توانیم در مورد تولید بایستی کار کنیم.

موانع تولید را برطرف کنید؛ بسیاری از این موانع در درون کشور است، مانند: مسئاله‌ی واردات بی‌رویه، مشکلات قطعات، ناهماهنگی‌ها در بخش‌های پایین دستی و مسله مجوزها

ایشان فرمودند:

گاهی این واردات، واردات لوکس است یعنی هیچ نیازی به آن نیست.

وی افزودند:

شنیدم که برای واردات یک نوع گوشی لوکس آمریکایی در سال ۹۸ حدود نیم میلیارد دلار مصرف شده است. البته بخش خصوصی این کار را می‌کند، منتها دولت بایستی جلوی این را بگیرد.

پس از اتفاقاتی که بهار امسال در پی انتشار خبر ممنوعیت واردات گوشی‌های بالای ۳۰۰ یورو افتاد، حالا به نظر می‌رسد که موضوع ممنوعیت واردات آیفون به کشور شکل جدی‌تری به خود بگیرد و احتمالا به زودی شاهد جلوگیری از واردات این گوشی به کشور خواهیم بود. 
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments