احتمال عرضه‌ی Baldur’s Gate 3 برای کنسول‌ها وجود دارد

آیا کاربران کنسول‌ها هم موفق به تجربه‌ی ساخته‌ی جدید لاریان می‌شوند؟

Baldur’s Gate 3 برای کنسول‌ها

روز گذشته، یکی از اعضای کلیدی Larian Studios رسما اعلام کرد که همچنان احتمال توسعه و عرضه‌ی بازی Baldur’s Gate 3 برای کنسول‌ها وجود دارد.

همان طور که می‌دانید چند ماهی است که ساخت سومین قسمت مجموعه Baldur’s Gate به تایید رسیده و برخلاف نسخه‌های قبلی، این بار استودیوی پرآوزه‌ی لاریان در حال توسعه‌ی این بازی است؛ استودیویی که با ساخت سری بازی Divinity ثابت کرده توانمندی‌های زیادی در ساخت عناوین نقش‌آفرینی دارد و از هم رو انتظار می‌رود تا بازی Baldur’s Gate 3 هم اثری کم‌نقص و تحسین‌‌برانگیز از آب دربیاید.

با این حال، تا به امروز فقط و فقط ساخت این بازی برای پلتفرم‌های رایانه‌های شخصی و گوگل استادیا به تایید رسیده است و اینطور که به نظر می‌رسد، خبری از نسخه‌های کنسولی این بازی نخواهد بود. به رغم این موضوع، روز گذشته وب سایت گیم اسپات مصاحبه‌ای را با کارگردان قسمت سوم Baldur’s Gate، یعنی Swen Vincke انجام داد و او هم از احتمال عرضه‌ی بازی Baldur’s Gate 3 برای کنسول‌ها خبر داد. Vincke در این رابطه گفت:

در حال حاضر تمرکز ما فقط روی نسخه‌های رایانه‌های شخصی و گوگل استادیا است. بنابراین ما قصد داریم که به شکل سرسختی رو توسعه‌ی پروژه‌ی خود به مقصد این دو پلتفرم کار کنیم و بعد از آن، ببینیم که چه اتفاقی می‌افتد.

مشابه چنین سناریویی، برای آخرین ساخته‌ی Larian Studios یعنی بازی Divinity: Original Sin II هم اتفاق افتاده بود؛ آن‌ها در ابتدا این بازی را برای پلتفرم PC عرضه کردند و بعدها هم به مرور، تصمیم به انتشار این بازی نقش‌آفرینی رو کنسول‌ها، اعم از پلی‌استیشن 4، ایکس‌باکس وان و حتی نینتندو سوییچ گرفتند.

بنابراین، انتظار می‌رود که بعد از مدت کوتاهی، شاهد انتشار برای Baldur’s Gate 3 برای کنسول‌ها هم باشیم. با توجه به این که هنوز هیچ تاریخ مشخصی برای انتشار این بازی وجود ندارد، هنوز معلوم نیست که در صورت تایید عرضه‌ی بازی Baldur’s Gate 3 برای کنسول‌ها، کدام نسل مقصد این عنوان نقش‌آفرینی خواهد بود.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا