تائید انتشار بازی Days Gone برای رایانه‌های شخصی

Sony عناوین بیشتری برای رایانه‌های شخصی عرضه می‌کند

تائید انتشار بازی Days Gone برای رایانه‌های شخصی عرفان بدری ۰ ۰۶ اسفند ۱۳۹۹ اخبار بازی
Days Gone برای رایانه‌های شخصی

طبق اعلام رسمی Sony، در بهار سال میلادی جاری شاهد انتشار بازی Days Gone برای رایانه‌های شخصی خواهیم بود، البته این عنوان جهان‌باز ساخته‌ی استودیوی Bend تنها اثر انحصاری PlayStation نیست که راهی پلتفرمی جدید می‌شود، چون که در آینده Sony چند عنوان دیگر را نیز به رایانه‌های شخصی می‌آورد.

تصمیم Sony برای عرضه‌ی بازی‌های انحصاری PlayStation بر روی رایانه‌های شخصی، تصمیم بسیار عجیب و ناگهانی‌ای بود. این شرکت ژاپنی اولین بار در سال گذشته‌ی میلادی عنوان Horizon Zero Dawn را برای رایانه‌های شخصی منتشر کرد، در آن زمان به نظر می‌رسید که سیاست‌ها و استراتژی‌های Sony دچار یک سری تغییرات شده است، اما تا مدتی خبر از عرضه‌ی انحصاری دیگری برای رایانه های شخصی نبود.

اکنون جیم رایان، مدیر عامل PlayStation، در مصاحبه‌ای جدید با وب‌سایت GQ به صورت رسمی اعلام کرده است که در بهار سال میلادی جاری آخرین ساخته‌ی استودیوی Bend یعنی Days Gone برای رایانه‌های شخصی منتشر خواهد شد. البته این عنوان تنها بازی‌ای نیست که از انحصار پلتفرم‌های PlayStation خارج می‌شود، چون که Sony برنامه دارد چند اثر انحصاری دیگر را نیز به رایانه‌های شخصی بیاورد.

در گذشته گزارشاتی مبنی بر عرضه‌ی بازی‌هایی از جمله Bloodborne و God of War برای رایانه‌های شخصی منتشر شده بود و همچنین به نظر می‌رسد این پلتفرم می‌تواند جایگاه مناسبی برای عنوانی مثل Dreams باشد، هر چند هنوز هیچ چیزی به صورت رسمی تائید نشده، اما با این تصمیم می‌توان گفت که احتمال به وقوع پیوستن این اتفاق بسیار بیشتر از قبل شده است.

سوالی که اکنون برای خیلی‌ها مطرح می‌شود این است که دقیقا چه عوامل منجر به تغییر در استراتژی‌های Sony شدند که این شرکت تصمیم گرفته تا برخی از بهترین بازی‌های انحصاری خود را برای رایانه های شخصی منتشر کند؟ جیم رایان، از این تصمیم به عنوان یک تصمیم درست نام می‌برد و می‌گوید انگیزه‌ی آن‌ها از آن کار این بوده که بتوانند ساخته‌های خود را به دست مخاطبان بیشتری برسانند. این تصمیم همچنین بر روی اقتصاد توسعه‌ی بازی‌ها تاثیر مثبتی می‌گذارد.

رایان در این رابطه گفت:

من فکر می‌کنم که بعضی از چیزها تغییر کرده‌اند. ما اکنون در اوایل سال ۲۰۲۱ هستیم و بازی‌هایی که توسط استودیوهای توسعه‌دهنده‌مان در حال ساخت هستند، شکل بهتری نسبت به قبل دارند. ما در طول چرخه‌ی حیات PS4، به خصوص در نیمه‌ی دوم آن، بازی‌های فوق‌العاده عالی‌ای را ارائه داریم که اکنون فرصتی وجود دارد تا آن عناوین عالی در دسترس جامعه‌ی گسترده‌تری از مخاطبان قرار بگیرند. علاوه بر آن مدیریت اقتصادی توسعه‌ی بازی‌ها همیشه ساده نیستند و این تصمیم می‌تواند در این زمینه تاثیر مثبتی داشته باشد. هر چقدر که بازی‌ها در زمینه‌های مختلفی پیشرفت می‌کند، هزینه‌ی ساخت بازی‌ها در هر نسل هم بیشتر می‌شود. همچنین لازم به ذکر است که در دسترس قرار دادن بازی‌ها برای بازیکنان غیر کنسولی، اکنون بسیار ساده‌تر از قبل شده است. بنابراین این تصمیمی که ما می‌گیریم، یک تصمیم کاملا درست است.

همان طور که گفته شد بازی Days Gone در بهار سال جاری میلادی برای رایانه‌های شخصی منتشر خواهد شد. این عنوان هم‌اکنون برای کنسول PS4 در دسترس است و دارندگان PS5 هم می‌توانند با استفاده از قابلیت پشتیبانی از نسل قبل آن را تجربه کنند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا