1%
  • 0/10

آیا تاریخ انتشار فیلم آواتار 3 تغییر می‌کند؟

پاسخ کارگردان به نگرانی طرفداران

آیا تاریخ انتشار فیلم آواتار 3 تغییر می‌کند؟ ۰ ۰۸ آذر ۱۴۰۲ سینمای جهان کپی لینک
تاریخ انتشار فیلم آواتار 3

جیمز کامرون در بخشی از مصاحبه اخیر خود با رسانه TV New Zealand به نگرانی طرفداران درباره تغییر تاریخ انتشار فیلم آواتار 3 واکنش نشان داده است.

جیمز کامرون (James Cameron) توانست با Avatar تحسین‌ها را برانگیخته و عنوان پرفروش‌ترین فیلم در تاریخ سینما را از آن خود کند؛ فیلمی که نزدیک به ۳ میلیارد دلار فروش داشت. با وجود ثبت چنین موفقیت‌هایی، ساخت دنباله نزدیک به دو دهه به طول انجامید. دلایل متعددی در رخ دادن این اتفاق موثر بودند که دلیل اول، انتظار برای پیشرفت بیشتر تکنولوژی بود. به هر حال، مجموعه آواتار شدیداً به جلوه‌های ویژه متکی است. دلیل دوم هم به روند آماده سازی فیلمنامه‌ها ربط داشت.

قسمت دوم آواتار Avatar: The Way of Water نام داشته و در باکس آفیس جهانی بیش از ۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار فروخت. این اثر درباره جیک و نیتیری است که به روسای قبیله خود تبدیل شده و در کنار تلاش برای تربیت فرزندانشان، به مبارزه علیه انسان‌ها ادامه می‌دهند. با پیچیده شدن اوضاع، آن‌ها مجبور می‌شوند قبیله را ترک کرده و به قبیله‌ای پناه ببرند که در نزدیکی ساحل سکونت دارد.

جیمز کامرون اخیراً پای مصاحبه با رسانه TV New Zealand نشسته و درباره احتمال تغییر تاریخ انتشار فیلم آواتار 3 صحبت کرده است. او در این بخش از گفتگو به طرفداران اطمینان خاطر داده هیچ تغییری در برنامه ریزی‌ها رخ نداده و اثر مورد نظر بدون تاخیر روی پرده نقره‌ای می‌آید. کامرون همچنین گفت دو سالی از ورود قسمت سوم آواتار به فاز پس تولید می‌گذرد.

فیلمبرداری قسمت دوم و سوم آواتار به منظور کاهش هزینه‌ها بصورت همزمان صورت گرفت. تیم‌های مختلف از جمله تدوین و جلوه‌های ویژه سپس تمرکز خود را روی Avatar 2 قرار داده و حالا هم روی Avatar 3 کار می‌کنند. در حال حاضر اطلاعات چندانی از فیلم پیش رو در دسترس نبوده و تنها می‌دانیم روی قبیله‌ای تمرکز دارد که در نزدیکی آتش فشان ساکن است.

فیلم آواتار 3 از تاریخ ۲۸ آذر سال ۱۴۰۴ (مصادف با ۱۹ دسامبر سال ۲۰۲۵ میلادی) اکران خواهد شد. در ضمن، جیمز کامرون گفته بود Avatar: The Seed Bearer یکی از گزینه‌ها برای نام قسمت سوم است.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments