جیمز کامرون به اکران دنباله‌های Avatar در موعد مقرر امیدوار است

فعلا جای نگرانی برای تاخیر مجدد در اکران آواتار وجود ندارد

جیمز کامرون به اکران دنباله‌های Avatar در موعد مقرر امیدوار است امیر سلیمی ۰ ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ سینمای جهان
دنباله‌های Avatar

جیمز کامرون، در مصاحبه‌ی تازه خود از احتمال بالای اکران دنباله‌های فیلم Avatar در تاریخ‌های از پیش تعیین شده خبر می‌دهد.

پاندمیک کرونا با تعطیلی سینماها، بخشی عظیمی از صنعت سینما را به حالت تعلیق درآورده است. از همین رو، در حالی که هنوز نزدیک به یک سال و نیم تا زمان اکران دنباله فیلم Avatar باقی مانده است، عده‌ای از طرفداران از احتمال تاخیر در زمان اکران فیلم ابراز نگرانی کردند. حال جیمز کامرون، ضمن رفع این نگرانی‌ها از امیدواری خود برای اکران این دنباله در موعد مقرر گفته است؛ او در مصاحبه‌ی اخیر خود با مجله Empire اعلام کرد که مراحل پس‌تولید و ویرایش فیلم از راه دور در حال انجام است.

 

در نیمه‌ی پر لیوان به نظر می‌رسد نیوزیلند در کنترل ویروس بسیار موفق بوده و هدف آن‌ها ریشه‌کن کردن کرونا از طریق اعمال سخت‌گیرانه قوانین محدود‌کننده رفت‌و‌آمد است. بنابراین، درحالی که ممکن است فیلمبرداری چند ماهی به عقب بیافتد، سرانجام دوباره قادر به تصویربرداری خواهیم بود که خبر بسیار خوبی است. همه نیروهای ما در استودیوهای Lightstorm و Weta Digital تا آنجا که ممکن است کارها را از خانه پیش می‌برند. من هم می‌توانم کمی ویرایش انجام دهم، منتهی این کار برای من مناسب نیست.

همانطور که احتمالا از پیش می‌دانید، کامرون دو فیلم Avatar 2 و Avatar 3 را به طور همزمان فیلمبرداری کرده است. در حال که ضبط بخش‌های لایو اکشن برای سال آینده‌ی میلادی در کشور نیوزیلند برنامه‌ریزی شده بود، همه‌گیری ویروس کرونا مانع این امر شده است. کامرون توضیح می‌دهد:

[کرونا] نقش مهمی دارد. ما خواهان بازگشت دوباره به ادامه کار روی Avatar هستیم، اما در حال حاضر طبق قوانین و مقررات اضطراری ایالتی اجازه انجام آن را نداریم. بنابراین اکنون همه چیز در حالت آماده باش است. ما قصد داشتیم در نیوزیلند به فیلمبرداری بپردازیم که به تاخیر افتاد. پس تلاش می‌کنیم تا هرچه سریعتر به کار خود برگردیم.

در آخر، آواتار 2 برای اکران در ۲۶ آذر ۱۴۰۰ (مصادف با ۱۷ دسامبر سال ۲۰۲۱) برنامه ریزی شده است و پس از آن، هر یک سال در میان دنباله‌های بعدی اکران می‌شوند تا به همین ترتیب، آواتار 3 در تاریخ ۲۲ دسامبر ۲۰۲۳، آواتار 4 در تاریخ ۱۹ دسامبر ۲۰۲۵ و آوتار 5 در تاریخ ۱۷ دسامبر ۲۰۲۷ عرضه شوند. برنامه‌ریزی برای تولید و اکران فیلم‌های این مجموعه تاکنون بارها به دلایل مختلف دستخوش تغییر شده و حال همه‌گیری ویروس کرونا می‌تواند باعث تاخیر مجدد در عرضه این بلاک‌باستر محبوب شود.

اگر علاقه‌مند به کسب اطلاعات پیش‌تر در مورد داستان، بازیگران و سایر اطلاعات جامع از فیلم هستید، می‌توانید مقاله «هر آنچه باید از فیلم Avatar 2 بدانید» را مطالعه کنید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا