سازندگان Astro Bot در حال ساخت یک بازی موبایل هستند

بازی موبایل سازندگان Astro Bot

شواهد امر گویای این موضوع است که سازندگان Astro Bot در حال حاضر به دنبال ساخت یک بازی جدید موبایل با همکاری یک استودیو خارجی هستند.

چند سالی است که به لطف پیشرفت‌های چشمگیر صنعت تکنولوژی، بازار بازی‌های موبایل حسابی داغ شده و میلیون‌ها و چه بسا میلیاردها نفر در اقصی نقاط جهان با گوشی‌های همراه خود به تجربه بازی‌های مختلفی می‌پردازند. به همین خاطر، شرکت‌های بزرگ ناشر از جمله اکتیویژن و یوبیسافت طی چند سال اخیر روی بخش توسعه بازی‌های موبایل سرمایه‌گذاری هنگفتی کرده‌اند.

بخش سرگرمی‌های تعاملی شرکت سونی نیز از این غافله عقب نمانده و پیش‌تر اعلام کرده بود که به طور جدی به بازار بازی‌های موبایل وارد می‌شود و فعالیت‌های خود در این حوزه را گسترش می‌دهد. در همین راستا، به نظر می‌رسد که ژاپنی‌ها در سکوت خبری و به دور از رسانه‌ها، با همکاری شرکا و استودیوهای زیرمجموعه خود ساخت بازی‌های موبایل را آغاز کرده‌اند.

به بیان دقیق‌تر،  استودیوی تیم آسوبی، سازنده بازی‌های Astro Bot Rescue Mission و Astro’s Playroom، مدتی پیش فهرست فرصت‌های شغلی جدید خود را منتشر کرد که در آن از یک تولیدکننده بازی‌های موبایل دعوت به عمل می‌آورد. در بخش توضیحات این آگهی استخدام نوشته شده که فرد متقضی باید در حوزه تولید‌ بازی‌های موبایل تجربه کافی را داشته باشد تا پروسه توسعه یک بازی جدید را از ابتدا تا انتها با همکاری یک استودیوی خارجی مدیریت کند.

نکته مهم این است که ظاهرا تیم آسوبی هنوز شریک خود برای توسعه این بازی موبایل را انتخاب نکرده و در آگهی استخدام خود به صراحت اشاره شده که آن‌ها به دنبال یک همکار مناسب برای پروژه نیز هستند. البته، با توجه به توضیحات این فرصت شغلی، به نظر می‌رسد که آن‌ها هنوز به طور جدی روند ساخت بازی را شروع نکرده‌اند و همچنان به دنبال تکمیل نیرو و ایده‌پردازی برای پروژه هستند.

دقت داشته باشید که تیم آسوبی و بخش سرگرمی‌های تعاملی شرکت سونی هنوز از این پروژه پرده برنداشتند. با این حال، ممکن است که این استودیو ساخت یک بازی موبایل از سری Astro را در دستور کار خود قرار داده است. البته، شرکت سونی واکنشی از خود در قبال این موضوع نشان نداده و طبق معمول باید منتظر انتشار خبرهای موثق از سوی شرکت ناشر یا تیم سازنده بمانیم.

در خلال این گفته‌ها، لازم به ذکر است که تیم آسوبی در حال حاضر روی توسعه یک بازی کاملا جدید و انحصاری برای کنسول پلی استیشن 5 فعالیت می‌کند که طبق ادعای آن‌ها، این بازی قرار است بلندپروازانه‌ترین و جاه‌طلبانه‌ترین بازی ساخته شده توسط تیم آسوبی باشد. متاسفانه این عنوان هنوز توسط استودیوی مزبور معرفی نشده و ماهیت آن در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

تیم آسوبی درباره این پروژه گفته بود:

ما یک عضو جدید برای خانواده پلی استیشن هستیم که در توکیو ژاپن مستقر شده‌ایم. هدف ما خلق بازی‌های متنوع برای تمامی رده‌های سنی در پلتفرم پلی استیشن است. ما عناوینی از جمله Astro Bot Rescue Mission و Astro’s Playroom را برای پلی استیشن توسعه داده‌ایم و در حال حاضر سخت در تلاش هستیم تا بزرگ‌ترین و جاه‌طلبانه‌ترین بازی تاریخ خود تولید کنیم.

اگر اخبار بازی‌ها را در رسانه سرگرمی دنبال کرده باشید، احتمالا اطلاع دارید که شرکت سونی در اوایل سال جاری میلادی استودیوی بانجی، خالق سری هیلو و دستینی، را خریداری کرد. به گفته ژاپنی‌ها، هدف اصلی از این معامله، ورود سونی به بازار بازی‌های موبایل بود. البته، جدا از این هدف، کمپانی مزبور قصد دارد تا طی چند سال آینده چیزی در حدود ۱۰ بازی سرویس محور نیز با همکاری استودیوهای زیرمجموعه خود از جمله بانجی منتشر کند که متاسفانه جزئیات بیشتری درباره این عناوین در دسترس نیست.

در پایان این خبر، دیدگاه شما در رابطه با ساخت بازی موبایل توسط سازندگان Astro Bot چیست؟ به نظر شما، آیا شاهد انتشار سری آسترو برای پلتفرم موبایل خواهیم بود؟ شما چه انتظارهایی از بازی بعدی تیم آسوبی دارید؟ فراموش نکنید که نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه سرگرمی به اشتراک بگذارید.

4.5 2 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا