برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

سیارکی با اندازه ۲.۵ برابر یک دایناسور به سمت زمین درحال حرکت است

در صورت برخورد سیارک با زمین چه اتفاقی رخ می‌دهد؟

سیارکی با اندازه ۲.۵ برابر یک دایناسور به سمت زمین درحال حرکت است ۱ ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ فضا کپی لینک
برخورد سیارک با زمین

دانشمندان سیارکی با نام 2022 PW را شناسایی کرده‌اند که در حال حرکت به سمت زمین است و احتمال برخورد سیارک با زمین وجود دارد.

بر أساس گزارش ناسا، سیارک 2022 PW تقریبا دو و نیم برابر حجم یک دایناسور است و احتمال می‌رود به‌زودی یا از کنار زمین بگذرد یا با زمین برخورد کند. این سیارک در حال حاضر به سمت ما حرکت می‌کند.

همانطور که مرکز مطالعات اجسام نزدیک به زمین (CNEOS) در آزمایشگاه رانش جت ناسا (JPL) اعلام کرده است، سیارک موردنظر روز سه شنبه ۲۵ مرداد ماه (۱۶ آگوست ۲۰۲۲) رویت شده که با سرعت ۷.۴۷ کیلومتر در ثانیه، معادل ۲۶۸۹۲ کیلومتربرساعت تقریبا حدود ۲۲ برابر سرعت صوت، در حال حرکت است.

با این حال، آنچه در مورد این سیارک در حال حرکت در نزدیکی زمین قابل توجه است، فاصله است.

طبق گزارش CNEOS ناسا، سیارک 2022 PW قرار است در فاصله تقریباً ۵۲۹ هزار کیلومتری از کنار زمین بگذرد و احتمال برخورد سیارک با زمین بسیار کم است.

برای در نظر گرفتن این موضوع، ماه به طور متوسط ​​در فاصله ۳۸۴ هزار کیلومتری به دور زمین می‌چرخد، بنابراین فاصله سیارک 2022 PW نسبت به ماه کمی دورتر از زمین خواهد بود.

طبق محاسبات CNEOS ناسا، قطر سیارک 2022 PW احتمالا ۵۱ متر است.

جالب است بدانید که این سیارک را به لحاظ حجمی با دایناسور سوروپود گردن‌دراز که با نام براکیوساروس شناخته می‌شود، مقایسه کرده‌اند و بر أساس گزارش دانشمندان این دایناسور ۲۲ متر طول داشته است.

آیا احتمالا برخورد سیارک 2022 PW با زمین وجود دارد؟

برخورد سیارک با زمین

درست است که سیارک‌ها یکی از خطرناک‌ترین بلایای طبیعی به شمار می‌روند و میزان تخریبی که می‌توانند به بار بیاورند تقریبا غیرقابل پیش‌بینی است و بشر هنوز ابزار دفاعی کاملا مناسبی در برابر آنها اختراع نکرده است.

بر اساس تحقیقات موسسه علوم دیویدسون، سیارکی با قطر بیش از ۱۴۰ متر در صورت برخورد با زمین حداقل هزار برابر بمب اتم انرژی آزاد می‌کند.

این موسسه همچنین توضیح می‌دهد که سیارکی با عرض ۳۰۰ متر می‌تواند کل قاره را نابود کند. یک سیارک بیش از یک کیلومتر عرض، مانند سیارک 138971 که اوایل مارس ۲۰۲۲ از کنار زمین عبور کرد، می‌تواند یک فاجعه جهانی به بار بیاورد.

اما اندازه سیارک 2022 PW خیلی بزرگ نیست، احتمالا در صورت برخورد آسیب زیادی وارد نخواهد کرد. به احتمال زیاد در هنگام ورود به اتمسفر یک انفجار بزرگ رخ می‌دهد، اما آسیب زیادی به زمین وارد نخواهد کرد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments