برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

مخالفت یوبیسافت با روایت تاریخ دقیق ژاپن فئودال در بازی Assassin’s Creed Shadows

رد پیشنهاد یک پیمانکار

مخالفت یوبیسافت با روایت تاریخ دقیق ژاپن فئودال در بازی Assassin’s Creed Shadows ۰ ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ اخبار بازی کپی لینک
روایت تاریخ ژاپن Assassin's Creed

گزارش‌ها نشان می‌دهد که شرکت یوبیسافت با روایت تاریخ دقیق دوره فئودال ژاپن در بازی Assassin’s Creed Shadows مخالفت کرده است.

همان‌طور که احتمالا اطلاع دارید، چند روز پیش بود که یوبیسافت با انتشار یک تریلر سینماتیک از بازی جدید سری اساسینز کرید تحت عنوان شدوز پرده برداشت؛ اثری که قرار است شما را به دوره فئودال ژاپن برده و ماجراجویی یک سامورایی سیاه‌پوست به نام یاسوکه و یک زن شینوبی را روایت کند.

در حالی که ویدیوی سینماتیک بازی بسیار هیجان‌انگیز بود، اما ساختار روایی بازی با حواشی زیادی روبه‌رو شده است. در واقع، اینکه یوبیسافت از شخصیت‌های افسانه‌ای ژاپن در این بازی استفاده نکرده و در عوض یکی از شخصیت‌های اصلی یک سامورایی سیاه‌پوست است، با انتقادهای شدیدی روبه‌رو شده است.

در همین راستا، به تازگی یکی از پیمانکارهای یوبیسافت با نام کاربری InfinitaleComic در شبکه ایکس (توییتر) توضیحاتی در رابطه با روایت داستان و گزینه‌های مختلف آن ارائه کرده است. بر اساس ادعای این منبع، به نظر می‌رسد که یوبیسافت ایده روایت تاریخ دقیق ژاپن فئودال در بازی Assassin’s Creed Shadows را به کلی رد کرده است.

این پیمانکار مدعی است به مدت یک دهه روی عناصر روایی دوران سنگوکو ژاپن فعالیت کرده است. به گفته او، داستان بازی روی شخصیت یاموچی تاکا و درگیری بر سر شمشیر عدن (Sword of Eden) تمرکز داشت. گویا این بازی قرار بود چگونگی برخورداری ناعادلانه از قدرت و استفاده اودا نوبوناگا از شمشیر عدن را به تصویر بکشد.

شمشیر عدن در ژاپن به Excalibur معروف بوده که پیش‌تر توسط چنگیز خان استفاده می‌شد. متاسفانه جزئیات بیشتری در این زمینه در دسترس نیست، اما ظاهرا این داستان شامل نام‌های بزرگی از تاریخ ژاپن بود. به گفته این پیمانکار، در حالی که ظاهرا یوبیسافت به طور مستقل این داستان را برای بازی جدید اساسینز کرید تایید کرده بود، لیکن بعدها این ایده به کلی رد شد.

لازم به ذکر است که بازی Assassin’s Creed Shadows در تاریخ ۱۵ نوامبر سال جاری (۲۵ آبان ماه پیش‌رو) برای کنسول‌های ایکس باکس سری ایکس، ایکس باکس سری اس و پلی استیشن 5 و همچنین پلتفرم رایانه شخصی منتشر خواهد شد. ناگفته نماند که در صورت پیش خرید نسخه گلد یا آلتیمیت بازی، به مدت سه روز زودتر از زمان مزبور می‌توانید به تجربه بازی بپردازید.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments