خالق سری Assassin’s Creed انحصاری جدید PS5 را توسعه می‌دهد

استودیو Haven Entertainment تیم پشت پرده این بازی‌ست

انحصاری جید ریموند برای پلی استیشن

شکی نیست که گیمرها زمانی درباره بهترین فرنچایز‌های صحبت می‌کنند، نام Assassin’s Creed حتما میان می‌آید. حال یکی از کارگدانان این مجموعه بزرگ درحال توسعه عنوان انحصاری جدید پلی استیشن است.

اگر نام جید ریموند (Jade Raymond) به گوشتان خورده باشد، بدون شک از طرفداران دو سری محبوب Assassin’s Creed و Watch Dogs هستید. ریموند سال‌های بسیاری‌ست در صنعت بازی‌های ویدیویی دست داشته و درکنار این دو سری بازی خارق‌العاده، ما شاهد حضور او در تیم توسعه بازی‌هایی چون Far Cry، Metal Gear Solid، The Sims و Star Wars Battlefront بوده‌ایم. به‌راحتی می‌توان گفت او از کهنه کاران و موفق‌ترین اشخاص در این صنعت بوده و حالا درحال توسعه عنوانی جدید برای پلی استیشن در Haven Entertainment Studios است که سال گذشته در کانادا توسط او تاسیس شد. ما هنوز نمی‌دانیم او درحال توسعه چه بازی‌ست و تنها گفته شده این بازی انحصاری کنسول‌های پلی استیشن یا پلی استیشن ۵ خواهد بود.

ارائه اطلاعات بیشتر درباره این بازی در دست توسعه توسط ریموند به‌نحوی نشد است، بااین حال او تلاش کرد اطلاعاتی را طی مصاحبه اخیر با GamesIndustry با ما به اشتراک بگذارد و به‌گفته او این بازی از عنصر برون گرایی و توضیح دادن بهره برده و شباهت‌های کلیدی با سری بازی Assassin’s Creed خواهد داشت. ریموند در این بازی گفت:

مدت زمان کوتاهی‌ست که این دوره شروع شده، ما در دوره ابراز احساسات و نیازها به سر می‌بریم، خودمان کفش‌های NikeID را طراحی کرده و مطالعه نوشته‌های دوستان را به نویسندگان حرفه‌ای ترجیح می‌دهیم و من فکر می‌کنم چنین روندی با انتشار برنامه‌ای چون تیک‌تاک قوت گرفته است. این مسئله عنصری دیگر در قلب IP جدید ماست. این بازی به ساخت اهداف توسط کاربر ختم نشده، فراتر رفته و از برون گرایی و بروز احساسات بهره می‌برد. ما درحال ساخت IP جدیدی هستیم که با گذر زمان برای کاربران مهم‌تر، عمیق‌تر و معنادار شده و برای نسل‌ها باقی بماند، ولی ما چگونه IP با این عمق بسازیم، درحالی که طراح این بازی از ابتدا خود شخص کاربر است؟ از همان زمانی که ما Assassin’s Creed را ساختیم، به فکر ساخت عنوانی بودیم که طراحان خلاق مالک آن باشند. ما به این فکر کردیم که چارچوبی قدیمی در دوره زمانی خاص با حضور اساسین‌ها می‌سازیم و در آینده تیم‌های مختلف مالک بخش‌های خلاقانه آن می‌شوند.

حقیقت این است که ما به‌طور واضح نمی‌دانیم چه چیزی در انتظار ماست و بااین حال فکر می‌کنیم که یک طراحی مبهم پشت پرده این بازی‌ست. گرچه ریموند هیچگونه اطلاعات دقیقی را با ما درمیان نگذاشت، اشاره کرد که از همکاری مستقیم با پلی استیشن بسیار شگفت زده است. او در این باره گفت:

همه ما از کودکی طرفدار سونی بودیم. فعالیت روی یک بازی فرست پارتی برای پلی استیشن چیز خاصی‌ست. این کار رویای بسیاری از مردم است.

نبرد نسل نهم به‌طور رسمی شروع و بازی‌های بسیاری درحال انتشار برای کنسول‌های سونی و مایکروسافت هستند و ما انتظار داریم که اطلاعات بیشتری درباره بازی‌های نسل نهم در اختیار ما قرار گیرد. عنوان تحت توسعه تیم Haven Entertainment Studios به‌نظر عنوانی انقلابی در این صنعت خواهد بود، بااین حال باید تا انتشار اطلاعات بیشتر منتظر ماند. شما چه فکری می‌کنید؟ جید ریموند چه چیزی در سر دارد؟

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا