آشنایی با دوره خلافت عباسی در بازی Assassin’s Creed Mirage

تاریخچه شهر بغداد

خلافت عباسی در بازی Assassin's Creed Mirage

به لطف ویژگی جدید History of Baghdad، بازیکن‌ها می‌توانند اطلاعات مهمی از دوره خلافت عباسی در بازی Assassin’s Creed Mirage به دست بیاورند.

یکی از ویژگی‌های مهم سری اساسینز کرید، روایت واقعیت‌های تاریخی هر از یک دوره‌ها و سرزمین‌‎ها است. در طول سال‌های اخیر، تیم سازنده تلاش کرده تا با استفاده از حوادث تاریخی و شخصیت‌های واقعی، اطلاعات ارزشمندی از هر دوره را در اختیار بازیکن‌ها قرار دهد.

در نسخه‌های اخیر سری اساسینز کرید، این ویژگی با نام Discovery Tour شناخته می‌شود که وجود آن در بازی جدید مجموعه یعن میراژ در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. با این وجود، تیم سازنده قصد دارد تا در این بازی نیز اطلاعات مهمی از خلافت عباسی و فرهنگ آن دوره را با بازیکن‌ها به اشتراک بگذارد.

یوبیسافت به تازگی از ویژگی جدید بازی با نام History of Baghdad (تاریخچه بغداد) پرده برداشت که قرار است اطلاعات عمیقی درباره تاریخ، هنر، فرهنگ و اتفاقات دوره خلافت عباسی در قرن نهم ارائه دهد. این بخش در قالب کدکس درون بازی که مشابه پایگاه داده‌های انیموس در نسخه‌های قبلی مجموعه است، در دسترس بازیکن‌ها قرار می‌گیرد.

بر اساس اعلام یوبیسافت، بازیکن‌ها در اساسینز کرید میراژ می‌توانند از ۶۶ مکان تاریخی در نقشه جهان باز شهر  بغداد بازدید کنند. در پی این موضوع، پنج کتیبه با موضوع‌های تاریخی منحصر به فرد درباره تاریخ قرن نهم بغداد بازگشایی می‌شود که با مطالعه آن، می‌توانید اطلاعاتی درباره علم، هنر، اقتصاد، اعتقاد، سبک زندگی مردم، سبک زندگی دربار و خلافت عباسی به دست بیاورید.

ظاهرا ویژگی History of Baghdad توسط یک تیم متخصص در یوبیسافت به رهبری دکتر رافائل ویلند، متخصص تاریخ خاورمیانه، توسعه داده شده است. علاوه بر این، گفته شده که یوبیسافت برای نمایش دقیق‌تر این جزئیات، با برخی پژوهشگران و شرکت‌های تاریخ ‌شناسی همکاری می‌کند.

بازی اساسینز کرید میراژ در روز ۱۲ اکتبر امسال (۲۰ مهر ماه) برای کنسول‌های ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس، ایکس باکس سری اس، پلی استیشن 4 و پلی استیشن 5 و همچنین پلتفرم رایانه شخصی و آمازون لونا عرضه خواهد شد. برخلاف شماری از بازی‌های امروزی، این عنوان با قیمت ۵۰ دلار روانه بازار می‌شود.

5 1 رأی
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا