#مهسا_امینی

تریلر جدیدی از فیلم Artemis Fowl شرکت والت دیزنی منتشر شد

همراه با پوستر جدید

شرکت Walt Disney به تازگی تریلر جدیدی از فیلم سینمایی Artemis Fowl منتشر کرده است.

سال ۲۰۰۱ میلادی بود که اولین مجموعه‌ی کتاب‌های فانتزی Artemis Fowl به نویسندگی اوئن کالفر، منتشر شد. در همان سال نوشته‌های او شدیدا مورد استقبال علاقه‌مندان به داستان‌های فانتری تخیلی و منتقدین قرار گرفت از جمله، مجله‌ی تایم که می‌گوید؛ «آرتمیس فاول کتابی خنده‌دار و بامزه بوده و ترکیب هوشمندانه‌ای از زمان، جادو، تبهکاری و جنایت است.» همچنین نیویرک تایمز هم در این خصوص نوشت که «کالفر به‌طور وحشتناک و فجیعی عالی کار کرده‌است». شهرت این کتاب به اینجا ختم نمی‌شود؛ در همان سال شرکت Miramax در تلاش بود که از روی این کتاب چند فیلم سینمایی دنباله‌دار تولید کند و طی قراردادی با Lawrence Guterman، کارگردان فیلم‌هایی چون Cats & Dogs و Son of the Mask، او را به عنوان کاگردان فیلم انتخاب کرده بود.

طبق گزارش‌ها، Miramax به مدت 10 سال تلاش کرد تا این فیلم را تولید کند ولی به دلیل پیچیدگی‌هایی که در توسعه‌ی فیلم رخ داده بود، این اثر به طور کلی لغو شد. Walt Disney Pictures در جولای سال ۲۰۱۳ میلادی تایید کرد که فیلمی از روی اتفاقات کتاب اول و دوم Artemis Fowl ساخته خواهد شد. در همان زمان با افرادی چون مایکل گلدنبرگ، رابرت دنیرو و جین رزنتال قرار دادی امضا شد تا فیلمنامه‌ی این اثر سینمایی را بنویسند اما بعد از چند سال خبری از والت دیزنی نشد و به نظر می‌رسد که این فیلم هم مانند قبلی، دچار بحران‌هایی در روند توسعه شد.

سایت Variety در سال ۲۰۱۵ میلادی بیان کرد که توسعه‌ی فیلم Artemis Fowl به کارگردانی کنت برانا و فیلمنامه نویسی Conor McPherson ساخته خواهد شد. حال بعد از ۵ سال از این خبر بالاخره یک تریلر کامل به همراه یک پوستر از این اثر سینمایی انتشار یافت.

پوستر جدید فیلم

همانطور که گفته شد، Artemis Fowl یک اثر فانتزی و ماجراجویی بوده و داستان فیلم در مورد یک پسر بچه‌ی ۱۲ ساله به نام آرتمیس فاول است. او در کتاب‌‎ها به عنوان مغز متفکر و هدایت کننده‎‌ی گروهی از تبهکاران موجودات ماورایی به حساب می‌آید. در این اثر سینمایی، پدر آرتمیس توسط فرد عجیبی گروگان گرفته شده است. حال در این بین، آرتمیس به راز‌هایی پی می‌برد و متوجه می‌شود که پدرش تنها یک میلیادر و کلکسیونر نبوده و در اصل او طی این مدت در حال محافظت از یک شی بسیار مهم بود که آینده‌ی بشریت به این شی بستگی دارد.

از بازیگران فیلم Artemis Fowl می‌توانیم به حضور فردیا شاو در نقش آرتمیس فاول دوم یا همان پسر ۱۲ ساله‌ای که پیش‌تر توضیح دادیم، لارا مک‌‎دونل در نقش یک فری ۸۰ ساله به نام Holly Short، جاش گد در نقش یک دورف به نام Mulch Diggums که برای آرتمیس فاول اول خدمت می‌کند، نانسو آنوزی در نقش محافظ آرتمیس فاول به نام باتلر و کالین فارل در نقش آرتمیس فاول اول اشاره کنیم. همچنین بازیگرانی دیگری چون جودی دنچ، هانگ چائو و میراندا ریسون هم در این فیلم سینمایی حضور خواهند داشت.

فیلم Artemis Fowl در تاریخ ۹ خرداد ۱۳۹۹ (۲۹ می ۲۰۲۰ میلادی) اکران خواهد شد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا