آیفون ۱۶ پرو دوربین تله‌فوتو بهتری خواهد داشت

آیفون ۱۶ پرو دوربین تله‌فوتو

اگرچه اپل یک سال دیگر از آیفون ۱۶ رونمایی می‌کند اما حالا خبری منتشر شده مبنی بر اینکه آیفون ۱۶ پرو دوربین تله‌فوتو مقاوم‌تری خواهد داشت.

گوشی‌های سری آیفون ۱۵ در مقایسه با نسل گذشته تغییرات خوب زیادی داشته‌اند؛ اما آیفون ۱۵ پرو مکس آغازکننده‌ی یک ترند جدید در این بین بود؛ دوربین تله‌فوتو. در حالی که همیشه دو مدل پرو و پرو مکس از لحاظ اندازه‌ی صفحه و ظرفیت باتری با هم متفاوت بودند، اما امسال آیفون ۱۵ پرو مکس از قابلیتی بهره می‌برد که در آیفون ۱۵ پرو دیده نمی‌شود؛ دوربین تله‌فوتو با زوم ۵ برابری اپتیکال در حالی که مدل پرو همچنان از همان دوربین تله‌فوتو با زوم ۳ برابری اپتیکال بهره می‌برد.

البته گفته می‌شود اپل می‌خواهد سال آینده آیفون ۱۶ پرو را با دوربین تله‌فوتو بهتر راهی بازار کند. البته برای اینکه این اتفاق رخ دهد، اپل باید شیشه‌ی به کار رفته در ساخت لنز این دوربین را تغییر دهد تا باعث افزایش وزن و ضخامت آیفون ۱۶ پرو نشود. در همین راستا شرکت آمریکایی تصمیم گرفته از شیشه‌ی قالب‌گیری شده استفاده کند که هم باریک‌تر است و هم روشن‌تر. در نتیجه در بزرگ‌نمایی برابر، مثلا ۳ برابری، کیفیت به مراتب بهتری را ارائه می‌دهد. این یعنی به احتمال زیاد، دوربین ۱۲۰ میلی‌متری آیفون ۱۵ پرو مکس را در آیفون ۱۶ پرو هم شاهد خواهیم بود تا تفاوتی که بین دو مدل پرو و پرو مکس امسال وجود دارد، سال بعد از بین برود.

از آن جایی که ساخت شیشه‌ی قالب‌گیری شده برای دوربین تله‌فوتو آیفون ۱۶ پرو فرایند سخت و پیچیده‌ای است، گفته می‌شود اپل از همین حالا فرایند ساخت آیفون‌های بعدی را آغاز کرده است تا اگر هم با مشکل مواجه شد، بتواند در زمان معین که احتمالا باز هم سپتامبر است، از گوشی‌های نسل بعدی خود رونمایی کند. گزارشات حاکی از آن است که اپل سفارش‌های زیادی را به زنجیره‌های تأمین خود ارسال کرده که نشان می‌دهد این شرکت اصلا قصد ندارد در فرایند ساخت آیفون‌های جدید مشکلی به وجود بیاید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا