اپل واچ قادر به تشخیص نامنظم ضربان قلب است

تشخیص مشکل قلبی با ساعت اپل

اپل واچ

اپل واچ قادر است ضربان نامنظم قلب را که به آن فیبریلاسیون دهلیزی گفته می‌شود، تشخیص داده و به بیمار در این باره هشدار دهد.

اپل برای تحقیق درباره ساعت‌های هوشمندش با محققان دانشگاه استنفورد همکاری تازه‌ای را آغاز کرده است. این محققان پس از بررسی ساعت اپل اعلام کردند که اپل واچ قادر است نوعی نامنظمی ضربان قلب را به نام فیبریلاسیون دهلیزی را تشخیص دهد.

افراد مبتلا به این بیماری احتمال سکته قلبی، لخته شدن خون و نارسایی قلبی را دارند.

به این ترتیب به نظر می‌رسد که پیشرفت بزرگی در این زمینه صورت گرفته که در نتیجه همکاری داروسازان، پزشکان و محققان این مهم به دست آمده است.

در این بررسی ۴۰۰ هزار نفر مورد آزمایش قرار گرفتند و مدل‌های ۱، ۲ و ۳ اپل واچ از سال ۲۰۱۷ مورد بررسی قرار گرفته است.

از میان افراد مورد بررسی، فقط  ۵ درصد اعلام کردند که دچار بی‌نظمی در ضربان قلب‌شان هستند که از این میان مشخص شد ۳۴ درصد از این افراد واقعا دچار بیماری فیبریلاسیون دهلیزی هستند.

در زمان بررسی، ۷۶ درصد از افراد که دریافت کردند دچار بی‌نظمی ضربان قلب هستند، بلافاصله با پزشک تماس گرفته و مشکل پیش آمده را گزارش دادند.

به این ترتیب به نظر می‌رسد ترکیب تکنولوژی با موضوع سلامتی می‌تواند در روند سلامت افراد موثر باشد.

این مطالعات نشان داد که ساعت هوشمند اپل بسیار دقیق به مشکل نامنظمی ضربان قلب پرداخته و این نتیجه حاصل همکاری تنگاتنگ شرکت‌های فناوری با مراکز بهداشتی، سلامتی و داروخانه‌هاست. 

البته این موضوع شروعی در زمینه نفوذ فناوری به سلامت بوده و انتظار می‌رود همه تولیدکنندگان در این مورد با مراکز بهداشتی و سلامتی همکاری کنند تا به لطف ارایه چنین تکنولوژی‌هایی هر روز شاهد استفاده بیشتر مردم و در نتیجه جلوگیری از بروز برخی بیماری‌ها باشیم و با تشخیص به موقع بتوانیم از حاد شدن برخی بیماری‌ها جلوگیری کنیم.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا