برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

شایعه جذاب؛ نمایشگر آیفون تاشو می‌تواند خودش را ترمیم کند

از پنل پشتی خودترمیم شونده تا نمایشگر تاشو!

شایعه جذاب؛ نمایشگر آیفون تاشو می‌تواند خودش را ترمیم کند ۰ ۰۴ خرداد ۱۴۰۳ اخبار فناوری کپی لینک
نمایشگر آیفون تاشو

شاید عجیب و تخیلی به نظر برسد اما اپل در نظر دارد با استفاده از یک فناوری پیشرفته، نمایشگر خود ترمیم شونده را برای آیفون تاشو در نظر بگیرد.

شنیده بودیم پنل پشتی یک گوشی در صورت خرابی می‌تواند خودش را ترمیم کند، اما نمایشگر خیر! ولی ظاهرا اپل قصد دارد این رویا را با آیفون تاشو به حقیقت تبدیل کند. پتنتی که این شرکت آمریکایی اخیرا به ثبت رسانده آیفون تاشو را با نمایشگر خاصی نشان می‌دهد که می‌تواند خودش را ترمیم کند.

البته اپل این پتنت را به احتمال زیاد در اولین محصول تاشوی خود اجرایی نخواهد کرد. ولی ایده‌ی بسیار جذابی است که در آینده‌ی نزدیک می‌تواند سرنوشت گوشی‌های تاشو را به صورت کلی تغییر دهد. چون در حال حاضر بزرگ‌ترین ضعف این محصولات نمایشگر منعطف آن‌هاست که مقاومت زیادی ندارد.

آیفون تاشو با نمایشگر خودترمیم شونده

در این پتنت، دستگاهی را شاهد هستیم که هم می‌تواند لپ‌تاپ باشد و هم تبلت یا یک گوشی؛ حتی مانیتور یا یک دستگاه پوشیدنی. چون فناوری خودترمیم‌شونده در آن مهم است، نه اندازه‌ی دستگاه. این تحقق این فناوری را مدیون یک ماده‌ی خاص هستیم که قادر است آسیب‌های جزئی نظیر خط و خش و فرورفتگی را ترمیم کند.

این نخستین باری نیست که فناوری خودترمیم‌شوندگی را در دنیای تکنولوژی می‌بینیم. LG که در حال حاضر فعالیتی در تولید گوشی ندارد، G Flex و G Flex 2 را در سال 2010 با پنل پشتی خودترمیم‌شونده راهی بازار کرد. پنل این گوشی‌ها قادر بود خط و خش‌های جزئی را پوشش دهد.

اینکه آیفون تاشو با نمایشگر خودترمیم‌شونده چگونه در برابر آسیب‌ها و خط و خش خودش را ترمیم می‌کند مشخص نیست. چون پلاستیکی بودن صفحه باعث می‌شود این فرایند خیلی سخت صورت بگیرد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments