تراشه‌ی M3 اپل هم حریف اسنپدراگون X الیت نشد

٪۲۲ کندتر از رقیب در بخش چند هسته‌ای

اسنپدراگون X الیت M3 اپل

اگرچه تراشه‌ی M3 اپل توانایی سخت‌افزاری زیادی دارد اما نتوانست در تست گیک‌بنچ در بخش چند هسته‌ای اسنپدراگون X الیت را پشت سر بگذارد.

اپل شب گذشته از تراشه‌های M3 و دو مدل پرو و مکس آن رونمایی کرد. این سه تراشه از لحاظ قدرت پردازشی و گرافیکی در مقایسه با نسل قبل یعنی سری M2 پیشرفت خوبی داشته‌اند اما اینطور که به نظر می‌رسد، اپل هنوز یک رقیب قدر دارد که نتوانسته به طور کامل آن را پشت سر بگذارد.

تست گیک‌بنچ 6.2 نشان داده که تراشه‌ی استاندارد اپل یعنی M3 که هشت هسته‌ای است، توانسته در بخش تک و چند هسته‌ای امتیازهای ۳۰۷۶ و ۱۱۸۶۳ را کسب کند که در نوع خود عالی هستند. در این حالت، تراشه‌ی M3 اپل توانسته در بخش تک هسته‌ای حدودا ۱۰٪ و ۳٪ از مدل ۲۳ واتی و ۸۰ واتی اسنپدراگون X الیت سریع‌تر ظاهر شود.

در بخش چند هسته‌ای، همانطور که گفته شد، امتیاز ۱۱۸۶۳ به دست آمده که هم مدل ۲۳ واتی و هم ۸۰ واتی به لطف ۱۲ هسته‌ای بودن توانستند امتیاز بهتری را کسب کنند، به این صورت که در مقایسه با M3 به ترتیب ۱۵٫۶٪ و ۲۲٪ سریع‌تر ظاهر شدند.

نتایج گیک‌بنچ نشان داده که تراشه‌ی M3 اپل با فرکانس عالی ۴٫۰۵ گیگاهرتز در حال انجام این تست بوده و حتی توانسته تا حد زیادی هم عملکرد خود را به صورت پایدار حفظ کند. این یعنی تراشه‌ی یادشده حداقل ۵۰۰ مگاهرتز سریع‌تر از M2 و M2 پرو و M2 مکس توانسته تست را به پایان برساند در حالی که این سه تراشه به سرعت نهایت ۳٫۵ گیگاهرتز دست پیدا کردند. اسنپدراگون X الیت اما با ۱۰ هسته توانست به فرکانس ۳٫۸ گیگاهرتز برسد اما دو هسته‌ی آن توانایی رسیدن به ۴٫۳ گیگاهرتز را هم دارند.

هنوز اطلاعات زیادی از M3 پرو و مکس در اختیار نداریم اما اگر نسل M2 را مبنای مقایسه قرار دهیم، باید بگوییم تراشه‌های جدید اپل احتمالا در بخش تک هسته‌ای تفاوت معناداری در مقایسه با اسنپدراگون X الیت نخواهند داشت. شما می‌توانید در زیر، نتیجه‌ی بنچمارک گیک‌بنچ M3 اپل را مشاهده کنید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا