پردازنده M۳ مکس اپل سال آینده با هسته‌های بیشتر عرضه می‌شود

غول پردازشی اپل با توان پردازشی خیره‌کننده در راه است

M۳ اپل

تراشه‌ی M۳ اپل به احتمال زیاد در سال ۲۰۲۴ و با قدرت پردازشی و گرافیکی فوق‌العاده بالا رونمایی و در محصولات این شرکت به کار گرفته خواهد شد.

طبق گزارشی که به تازگی منتشر شده، ظاهرا تراشه‌ی مورد انتظار M۳ مکس اپل قرار است با ۴ هسته‌ی پردازشی و ۲ هسته‌ی گرافیکی بیشتر در مقایسه با M۲ مکس راهی بازار شود. این یعنی ۱۶ هسته‌ی پردازشی و ۴۰ هسته‌ی گرافیکی. مدل استاندارد این پردازنده هم ظاهرا ۸ هسته‌ی پردازشی و ۱۰ هسته‌ی گرافیکی خواهد داشت در حالی که برای مدل پرو، ۱۲ هسته‌ی پردازشی و ۱۸ هسته‌ی گرافیکی در نظر گرفته خواهد شد تا بدین ترتیب فقط مدل مکس ارتقا داشته باشد.

پردازنده‌ی M۳ مکس اپل علاوه بر مشخصات یادشده، 48 گیگابایت حافظه‌ی رم اشتراکی خواهد داشت تا بدین ترتیب به شکل قابل توجهی از M۲ مکس در انجام کارهای نرم‌افزاری سریع‌تر باشد. از بین ۱۶ هسته‌ای هم که برای این تراشه در نظر گرفته شده، ۱۲ تای آن فوق‌العاده قدرتمند و سریع و ۴ تای آن کم‌مصرف با فرکانس پایین‌تر هستند.

سه پردازنده‌ی جدید اپل از سری M۳ قرار است به عنوان قلب تپنده‌ی مک‌بوک‌ها و کامپیوترهای مک در سال ۲۰۲۴ راهی بازار شوند. اما اینطور که به نظر می‌رسد، مک‌بوک پرو ۲۰۲۴ نخستین محصولی خواهد بود که از یکی از این تراشه‌ها بهره‌مند خواهد شد. این اتفاق هم به احتمال زیاد باید در اکتبر سال ۲۰۲۴ رخ دهد.

البته اپل در حال حاضر تست یک دستگاه مک بوک پرو با تراشه‌ی M۳ مکس را آغاز کرده که این یعنی به احتمال زیاد طی هفته‌های آتی باید نتایج بنچمارک مربوط به آن هم منتشر شود. با انتشار نتایج مربوط به بنچمارک می‌توانیم به دید بهتر و کامل‌تری از توان پردازشی و گرافیکی واقعی تراشه‌ی مورد انتظار اپل دست پیدا کنیم. بنابراین برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به تراشه‌های اپل باید فعلا منتظر بمانیم.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا