اپل در حال کار روی فناوری جدید برای افزایش شارژدهی باتری و سرعت شارژ است

اپل باتری

اینطور که از خبرها پیداست، ظاهرا اپل در حال کار روی فناوری جالبی است که باعث می‌شود سرعت شارژ و شارژدهی باتری افزایش پیدا کند.

اپل یکی از شرکت‌هایی است که به لطف بهینه‌سازی‌های استثنائی نرم‌افزاری و سخت‌افزاری موفق شده طول عمر باتری محصولاتش را در مقایسه با قبل به خصوص در مدل‌های پرو مکس افزایش دهد به گونه‌ای که حالا از گوشی‌های این شرکت می‌توان به عنوان یکی از بهترین‌ها در زمینه‌ی نگهداری شارژ یاد کرد.

اما اینطور که به نظر می‌رسد، شرکت آمریکایی تصمیم دارد یک فناوری جالب برای بهبود هرچه بیشتر این وضعیت ابداع کند. این فناوری طبق گزارش‌های اولیه‌ای که منتشر شده نه تنها به شارژدهی بیشتر باتری کمک خواهد کرد بلکه باعث افزایش سرعت شارژ هم خواهد شد؛ یعنی در واقع این امکان را به شرکت‌ها می‌دهد تا فناوری‌های شارژ سریع را به شکل بهتری روی گوشی‌های خود پیاده کنند.

به گفته‌ی ET News، اپل در حال کار روی ساخت متریال جدید برای کاتدهاست. ظاهرا قرار است از نیکل، کوبالت، منیزیم و آلومینیوم برای این منظور استفاده شود. بدین ترتیب دیگر خبری از مشکل باد کردن سیلیکون هنگام داغ شدن زیر فشار سنگین نخواهد بود.

علاوه بر این‌ها، ترکیبات جدید کاتدهای باتری سبب بهبود تراکم باتری و در نتیجه افزایش ظرفیت بالا با همان ابعاد خواهد شد و افزایش سرعت شارژ را هم به دنبال خواهد داشت. همچنین اپل قصد دارد از لوله‌های نانومتری کربنی به عنوان ماده‌ی رسانا در ساخت کاتدها استفاده کند که این امر بیش از پیش، عملکرد باتری را بهبود می‌بخشد.

در این گزارش همچنین آمده که نخستین دستگاه‌های مجهز به این فناوری که به احتمال زیاد باید آیفون‌ها باشند در سال ۲۰۲۵ راهی بازار خواهند شد که این یعنی اپل در ابعاد بسیار وسیعی در حال کار روی این فناوری است و نمی‌توان آن را نوپا دانست.دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

بالا