1%
  • 0/10

اپل این قابلیت جذاب را به آیفون‌ها بر نمی‌گرداند

تاچ آیدی به آیفون‌ها بر نمی‌گردد

اپل این قابلیت جذاب را به آیفون‌ها بر نمی‌گرداند ۰ ۰۲ آذر ۱۴۰۲ اخبار فناوری کپی لینک
اپل تاچ آیدی

اینطور که از خبرها پیداست، ظاهرا اپل نمی‌خواهد دیگر قابلیت جذاب تاچ آیدی یا همان اثر انگشت را به آیفون‌ها برگرداند.

اپل از بعد از آیفون SE 2022 دیگر از هیچ گوشی دیگری با حسگر اثر انگشت رونمایی نکرده و تمام گوشی‌های این شرکت را با فیس‌آیدی در بازار شاهد هستیم. حتی آیفون SE نسل بعد هم قرار است با فیس‌آیدی عرضه شود تا بدین ترتیب دیگر خبری از تاچ آیدی در هیچ یک از محصولات اپل نباشد.

اما حالا خبری منتشر شده مبنی بر اینکه این شرکت آمریکایی تمام ابزارهایی که برای تولید و فعال‌سازی تاچ‌آیدی نیاز بوده را غیرفعال کرده تا بدین ترتیب رسما دیگر خبری از این قابلیت در گوشی‌های این شرکت نباشد.

تمام گوشی‌های اپل ازین پس، نمایشگر تمام‌صفحه خواهند داشت و این یعنی به جای تاچ آیدی، فیس‌آیدی در آن‌ها استفاده خواهد. همچنین این احتمال هم وجود داشت که اپل در آینده حسگر اثر انگشت را زیر نمایشگر OLED گوشی‌هایش پنهان کند اما از شایعات پیداست که احتمالا سنسور تشخیص چهره قرار است در آینده زیر نمایشگر پنهان شود.

بعد از حذف تاچ آیدی از گوشی‌های اصلی اپل، خبرهای زیادی منتشر شده مبنی بر اینکه این شرکت می‌خواهد تاچ آیدی را در یکی از محصولاتش به کار بگیرد. اما حالا متوجه شده‌ایم که اینطور نیست و نه تنها محصولی با این قابلیت عرضه نخواهد شد بلکه اپل به طور کلی فعالیت خود را در این زمینه متوقف کرده است.

اگرچه خبرهای متعددی در رابطه با امکان تجهیز آیفون‌های آینده به سنسور تشخیص چهره و دوربین سلفی زیر نمایشگر منتشر شده اما فعلا اطلاعات دقیقی در این رابطه در اختیار نداریم و نمی‌دانیم کدام گوشی، نخستین آیفون با این قابلیت خواهد بود.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments