یکی از بنیان‌گذاران ریسپاون از این استودیو جدا شد!

خداحافظی تهیه‌کننده‌ی بازی Apex Legends و Titanfall با الکترونیک آرتز

تهیه‌کننده‌ی بازی Apex Legends

آقای درو مک‌کوی (Drew McCoy)، تهیه‌کننده‌ی بازی Apex Legends و مجموعه‌ی Titanfall چندی پیش طی پیامی در شبکه‌ی اجتماعی توییتر رسما اعلام کرد که پس از ده سال همکاری و ساخت بازی‌های مختلف، سرانجام استودیوی ریسپاون انترتینمنت (Respawn Entertainment) را برای همیشه ترک می‌کند.

در آستانه‌ی شروع نسل بعدی کنسول‌ها، نه تنها تغییرات زیادی در استودیوهای بازی‌سازی کوچک و بزرگ رخ داده، بلکه برخی از مدیران دو شرکت مایکروسافت و سونی نیز از سمت‌های خود کناره‌گیری کرده‌اند. این روند هنوز به پایان نرسیده و با گذشت زمان همچنان شاهد جابه‌جایی تعدادی از توسعه‌دهندگان معروف هستیم و برخی‌ها خود را برای شروع طوفانی نسل جدید صنعت بازی‌های ویدیویی آماده می‌کنند. در همین راستا، در حالی که چند وقتی از جدایی آقای وینس زامپلا (Vince Zampella)، مدیر اجرایی و یکی از بنیان‌گذاران ریسپاون انترتینمنت از این استودیو و پیوستن آن به شعبه‌ی لس آنجلس استودیوی دایس (DICE) می‌گذرد، حال در تازه‌ترین خبرها، آقای درو مک‌کوی (Drew McCoy)، تهیه‌کننده‌ی بازی‌های Titanfall و Apex Legends، پس از ده سال همکاری با ریسپاون، در نهایت تصمیم به ترک این استودیو گرفته است.

آقای درو مک‌کوی درباره‌ی جدایی خود از استودیوی ریسپاون انترتینمنت می‌گوید:

امروز، روز شروع یک ماجراجویی جدید برای من است. بنده به مدت ده سال با استودیوی ریسپاون انترتینمنت همکاری کرده‌ام که در طول این مدت، با همراهی بسیاری از افراد فوق‌العاده و حرفه‌ای، عناوین ویدیویی جذابی ساخته و تقدیم بازیکنان کرده‌ایم. بدون هیچ شک و تردیدی، دل من برای این استودیو و اعضای آن تنگ خواهد شد. من روزانه  تمامی موفقیت‌ها، شکست‌ها و فعالیت‌های خود در طول این دوره را مرور خواهم کرد.

تهیه‌کننده‌ی بازی Apex Legends در ادامه‌ی صحبت‌های خود ضمن قدردانی از استقبال خوب بازیکنان از آثار ریسپاون انترتینمنت، رسما اعلام کرد که جدایی او از این استودیو به معنی جدایی او از کل صنعت بازی‌های ویدیویی نیست و درو مک‌کوی به‌زودی به جمع یکی از استودیوهای بازی‌سازی می‌پیوندد. با این وجود، متاسفانه تا به امروز اطلاعاتی در خصوص آینده‌ی شغلی او در دست نیست و ظاهرا مک‌کوی هنوز تصمیمی در این زمینه اتخاذ نکرده است. او در این خصوص توضیح می‌دهد:

از تمامی بازیکنانی که تا به امروز عناوین ما را تجربه‌کرده‌اند، صمیمانه تشکر می‌کنم. هرچند که در حال حاضر مشخص نیست من به کدام استودیوی بازی‌سازی ملحق خواهم شد، اما مطمئنا نمی‌توانم برای مدت طولانی از صنعت بازی‌های ویدیویی دور بمانم.

تهیه‌کننده‌ی بازی Apex Legends

با توجه به این اظهارات، هنوز مشخص نیست که درو مک‌کوی پس از ترک ریسپاون، مشابه ده سال گذشته قصد تاسیس استودیوی جدیدی دارد و یا شاهد همکاری او با یکی از استودیوهای بازی‌ساز مطرح دنیا خواهیم بود. در هر حال، زمان زیادی به عرضه‌ی کنسول‌های ایکس‌باکس سری ایکس و پلی‌استیشن ۵ باقی نمانده و هیچ شکی نیست که تعداد زیادی از استودیوها به منظور ساخت بازی‌های نسل آینده به دنبال جذب او هستند.

شایان ذکر است که درو مک‌کوی پیش‌تر در استودیوی اینفینیتی وارد (Infinity Ward) به همراه وینس زامپلا و جیسون وست (Jason West) در ساخت بازی Call of Duty 4 فعالیت کرده است. بعد از انتشار این عنوان، او در سال 2010 میلادی با همکاری افراد مذکور استودیوی جدیدی به نام ریسپاون انترتینمنت تاسیس کرد و به عنوان تهیه‌کننده ارشد روی ساخت بازی Titanfall مشغول به کار شد. به دنبال موفقیت چشمگیر بازی از دید منتقدین، نسخه‌ی دوم این مجموعه نیز به تهیه کنندگی درو مک‌کوی از راه رسید و در آخر این بازی‌ساز باتجربه با همراهی شماری از اعضای ریسپاون، اثر Apex Legends را به صورت رایگان تقدیم بازیکنان کرد. شواهد امر گویای این موضوع است که او نه تنها تهیه‌کنندگی این بازی بتل رویال را برعهده داشته، بلکه در خلاقیت و نوآوری و همچنین برنامه‌ریزی‌های این عنوان نیز نظارت داشته است.

در این میان، بد نیست اشاره کنیم که پیش از این جدایی، خانم کریستینا سانچز (Christina Sanchez) در اواخر سال گذشته‌ی میلادی، استودیوی ریسپاون انترتینمنت را به مقصد سانتا مونیکا (Santa Monica)، خالق سری God of War، ترک کرد. در هر حال، این دو بازی‌ساز، استودیوی مذکور را پس از موفقیت‌های چشمگیر و باورنکردنی بازی Apex Legends ترک کرده‌اند؛ استودیویی که اخیرا با عرضه‌ی بازی Star Wars Jedi: Fallen Order حسابی غوغا به پا کرده و از حیث فروش، رکوردهای جدیدی را به ثبت رسانده است. همچنین، به نظر می‌رسد که برخی از اعضا در حال حاضر مشغول توسعه‌ی نسخه‌ی واقعیت مجازی بازی Medal of Honor هستند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا