فصل چهارم Apex Legends دو هفته‌ی دیگر آغاز خواهد شد

بازگشت نقشه‌ی Kings Canyon، اضافه شدن قهرمان و سلاح و تغییرات در حالت Ranked

فصل چهارم Apex Legends

استودیوی Respawn Entertainment در استریم اخیر خود، اولین اطلاعات از فصل چهارم عنوان Apex Legends را به اشتراک گذاشت.

فصل سوم Apex Legends با عنوان Meltdown که هم‌اکنون در جریان است، این روزها موارد جدید و جالبی را به خود می‌بیند؛ رویداد دو هفته‌ای Grand Soiree که هر ۴۸ ساعت یک بار، یک حالت آرکید را در دسترس قرار می‌دهد و تغییراتی که در نقشه‌ی کنونی بازی World’s Edge ایجاد می‌کند. در دو سه روز اخیر بازیکنان سفینه‌هایی را در آسمان بازی مشاهده کرده‌اند که ظاهرا مقدمه‌ای برای تغییرات بزرگ در فصل چهارم است. استودیوی ریسپاون هم با همین مقدمه در لایواستریم تازه‌ی خود، برای اولین بار از جزئیات مهم فصل چهارم سخن گفت.

فصل چهارم Apex Legends در تاریخ چهارم فوریه ۲۰۲۰ (۱۵ بهمن ۱۳۹۸) مصادف با اولین سالگرد انتشار بازی آغاز خواهد شد و Assimilation نام خواهد داشت. به جز سفینه‌هایی که اشاره شد، یک سری بنر در نقشه مشاهده می‌شود که نام شرکت Hammond Robotics روی آن‌ها به چشم می‌خورد؛ شرکتی که برای علاقه‌مندان به فرنچایز Titanfall نامی کاملا آشناست؛ این کمپانی تولید تکنولوژی برای نیروهای IMC را به عهده داشت. این علامت‌ها به تغییراتی در نقشه اشاره دارند که در فصل بعدی رقم خواهند خورد و احتمالا در آن مناطق (به طور خاص در Fuel Depot و Thermal Station) ساختمان‌های جدیدی بنا خواهند شد. حضور فعال Hammond Robotics به همین‌جا محدود نمی‌شود چرا که این شرکت اسپانسر قهرمان یا لجند جدید بازی هم خواهد بود.

این لجند جدید Forge نام دارد که در گذشته مبارز MMA بوده است و حالا تحت حمایت Hammond Robotics به بازی‌های Apex می‌پیوندد. ریسپاون جزئیات دقیقی از گیم‌پلی و قابلیت‌های او ارائه نداد و نویسنده‌ی بازی صرفا عنوان کرد که فورج نقطه‌ی مقابل Crypto است اما طبق ادعای برخی منابع، این لجند در دسته‌ی Offensive قرار می‌گیرد و قابلیت‌هایش بر پایه‌ی مبارزات Melee خواهد بود. یکی دیگر از موارد جدید فصل چهارم، اضافه شدن سلاحی به نام Sentinel است. این سلاح در دسته‌ی سلاح‌های تک‌تیراندازی قرار می‌گیرد و دو حالت شلیک خواهد داشت؛ می‌توانید با شارژ کردن یک شلیک قدرتمند داشته باشید یا شلیک‌های ضعیف‌ اما با سرعت بالا به سوی دشمنان روانه می‌کند.

یکی از تغییرات بزرگ این فصل در حالت Ranked اتفاق می‌افتد. این حالت در فصل چهارم به دو بخش تقسیم خواهد شد که نیمه‌ی اول آن در نقشه‌ی World’s Edge و نیمه‌ی دوم در نقشه‌ی Kings Canyon جریان خواهد داشت تا بدین ترتیب شاهد بازگشت نقشه‌ی اولیه بازی به صورت ثابت باشیم. تغییر دیگر در دریافت Assist ها است که فرصت دریافتش از ۵ به ۷.۵ ثانیه افزایش خواهد یافت. همچنین دریافت Assist دیگر محدود به وارد کردن آسیب نیست و با اسکن کردن دشمنان (قابلیت Crypto و Bloodhound)، پیدا کردن محل دشمن با هولوگرام Mirage، گرفتن دشمن با قلاب Pathfinder و تله‌ی EMP کریپتو هم می‌توان آن را کسب کرد.

تغییر مهم دیگر اضافه شدن یک سطح رنک جدید با نام Master است. این سطح قبل از Apex Predator قرار می‌گیرد و در عوض، سطح Apex Predator تنها شامل ۵۰۰ بازیکن برتر دنیا روی هر پلتفرم خواهد شد. بدین ترتیب سطح رنک AP دیگر نامحدود نیست و به طور کل تنها ۱۵۰۰ نفر در دنیا می‌توانند آن را داشته باشند. در ابتدای شروع فصل چهارم هم تمام رنک‌ها به اندازه‌ی ۱.۵ سطح نسبت به پایان فصل سوم پایین خواهد آمد. برای مثال اگر فصل سوم را در سطح Gold I به پایان برسانید، فصل چهارم را در سطح Silver III آغاز خواهید کرد یا اگر در Platinum III فصل را تمام کنید، فصل بعدی را در سطح Silver I شروع می‌کنید. این ریست شدن رنک‌ها، در میانه‌ی این فصل و تعویض نقشه هم رخ خواهد داد.

پاداش بازیکنان برای تجربه‌ی فصل سوم، یک آویز سلاح خواهد بود که رنگش بر اساس رنک نهاییتان تعیین می‌شود. البته بازیکنان رنک Diamond و Apex Predator به ترتیب آویز یخی و آتشفشانی دریافت خواهند کرد. سازندگان اعلام کردند در صورتی که روز چهارم فوریه یعنی روز آغاز فصل چهارم و همچنین اولین سالگرد انتشار بازی وارد ایپکس لجندز شوید، یک آویز مخصوص دریافت خواهید کرد.

عنوان Apex Legends در فصل اول در حد انتظار عمل نکرد، اما استودیوی ریسپاون به مرور زمان پشتیبانی از این بازی را جدی‌تر گرفت و حالا اطلاعات منتشر شده از فصل چهارم نوید لحظاتی جذاب‌تر را می‌دهد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا