بازیگر The Falcon and The Winter Soldier از عدم تنوع نژادی در محصولات مارول می‌گوید

آنتونی مکی، Black Panther را اثری «نژادپرستانه» خواند

بازیگر The Falcon and The Winter Soldier

آنتونی مکی بازیگر The Falcon and The Winter Soldier در جریان مصاحبه‌ی اخیر خود از استودیوی مارول به خاطر عدم تنوع نژادی انتقاد کرد.

وقتی به لیست بازیگران دنیای سینمایی مارول نگاهی می‌اندازیم، با نام‌های مختلفی برخورد می‌کنیم که آنتونی مکی (Anthony Mackie) یکی از آن‌ها است. این بازیگر و تهیه‌کننده‌ی آمریکایی نقش سم ویلسون/فالکون را بر عهده داشته و نخستین بار در Captain America: The Winter Soldier حضور یافت. مکی طی سال‌های بعد در تعداد قابل‌توجهی از فیلم‌های سینمایی مارول حضور پیدا کرد که Avengers: Endgame مهم‌ترینشان محسوب می‌شود. در این فیلم دیدیم که کاپیتان آمریکا سپر مخصوص خود را به سم داده و از او می‌خواهد راهش را ادامه دهد. در ضمن، مارول در حال حاضر روی سریال The Falcon and The Winter Soldier کار می‌کند که فالکون و سرباز زمستان شخصیت‌های اصلی‌اش هستند.

آنتونی مکی چندی پیش در برنامه‌ی آنلاین Actors on Actor محصول وب سایت Variety حضور پیدا کرد و گفتگویی را با داوید دیگز (Daveed Diggs) انجام داد. او در بخشی از مصاحبه به تنوع نژادی در صنعت فیلم و سریال پرداخت و گفت استودیوی مارول در این زمینه با مشکلات فراوانی در پشت دوربین روبرو است:

تاکنون در ۷ فیلم مارول به نقش‌آفرینی پرداخته‌ام و باید بگویم در همه‌ی آن‌ها تهیه‌کنندگان، کارگردانان، بدلکاران، طراحان لباس، دستیاران تولید، به‌طور کلی تمامی دست‌اندرکاران سفیدپوست بوده‌اند؛ موضوعی که واقعا مرا آزار می‌دهد.

بازیگر The Falcon and The Winter Soldier در ادامه‌ی صحبت‌های خود به فیلم سینمایی Black Panther اشاره کرد و آن را اثری «نژادپرستانه» خواند؛ زیرا اکثر دست‌اندرکاران آن افراد سیاهپوست بودند:

استفاده از دست‌اندرکاران سیاهپوست در پروژه‌ای که اکثر بازیگرانش سیاهپوست هستند، نژادپرستانه‌تر از هر چیز دیگری است. اگر شما دست‌اندرکاران سیاهپوست را فقط برای پروژه‌هایی که بازیگران سیاهپوست دارند استخدام کنید، این پیام را انتقال می‌دهید که دست‌اندرکاران سیاهپوست برای کار روی پروژه‌هایی با بازیگران سفیدپوست مناسب نبوده و به اندازه‌ی کافی خوب نیستند.

مدیران استودیوی مارول بدون شک قصد داشتند با استخدام دست‌اندرکاران سیاهپوست برای Black Panther گامی بلند در راستای بهبود وضعیت سینما در بحث تنوع نژادی بردارند اما تمامی جنبه‌های تصمیم‌شان را نسنجیدند. برای اثبات این ادعا می‌توان به اقدامات کوین فایگی (Kevin Feige) مدیر استودیوی مارول طی سال‌های گذشته اشاره کرد. او تمام تلاش خود را به کار گرفته است تا تنوع نژادی بیشتری را چه در پشت دوربین و چه در جلوی دوربین شاهد باشیم. در ضمن، تسا تامپسون (Tessa Thompson) یکی دیگر از بازیگران دنیای سینمایی مارول چندی پیش نامه‌ای سرگشاده را امضا کرد و از شرکت‌های فعال در حوزه‌ی فیلم و سریال خواست با محصولات خود سعی در توجیه فساد موجود در نیروهای پلیس نداشته باشند.

دنیای سینمایی مارول قرار بود با اکران Black Widow در اوایل اردیبهشت وارد فاز چهارم شود اما این اتفاق به خاطر ویروس کرونا به تعویق افتاد. اولین اقتباس سینمایی ناتاشا رومانوف در حال حاضر برای اکران از اواسط آبان ماه برنامه‌ریزی شده است. پس از آن هم شاهد آمدن The Eternals و Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings به سینماها خواهیم بود.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا