1%
  • 0/10

اندروید 15 با این تغییر زیباتر و کاربردی‌تر می‌شود

تغییر چشمگیر منوی کنترل صدا

اندروید 15 با این تغییر زیباتر و کاربردی‌تر می‌شود ۰ ۱۱ فروردین ۱۴۰۳ اخبار فناوری کپی لینک
اندروید 15

گوگل قرار است در اندروید 15 منوی کنترل صدا را به گونه‌ای تغییر دهد که کاربر بتواند کنترل بیشتری روی آن داشته باشد.

در سال 2021، گوگل از زبان طراحی Material You رونمایی کرد؛ یکی از بزرگ‌ترین تغییرات در زبان طراحی این شرکت که المان آن را در اندروید 12 شاهد بودیم. اگرچه زبان طراحی کنونی اندروید هم از زمان اندروید 12 تاکنون تغییر خاصی نداشته اما با این حال یک سری تغییرات کوچک ولی مهم را در آن شاهد بوده‌ایم.

در اندروید 15، ظاهر کلی سیستم‌عامل به احتمال زیاد دستخوش تغییرات چشمگیر نخواهد شد. اما طبق شایعات، گوگل ظاهرا قصد دارد منوی کنترل صدا را کمی تغییر دهد. به این صورت که کاربر بتواند کنترل بیشتر و کامل‌تری روی آن داشته باشد.

تغییر منوی کنترل صدا در اندروید 15

در اندروید 15، وقتی کلید کنترل صدا را فشار دهید و روی آیکون سه‌نقطه در زیر منوی مربوط به آن ضربه بزنید، منوی جدیدی باز می‌شود. این طراحی جدید 5 گزینه‌ی اسلایدی را به شما نشان می‌دهد که از بالا به پایین به ترتیب برای کنترل رسانه، صدای تماس، زنگ تماس صدای اعلانات و صدای آلارم هستند.

در قسمت پایینی این منو هم شما دو گزینه را می‌بینید. Done برای زمانی که بخواهید تغییرات را تأیید کنید. Settings برای زمانی که بخواهید به تنظیمات کلی صدا در اندروید دسترسی داشته باشید.

منوی کنونی کنترل صدا در اندروید 14
منوی کنونی کنترل صدا در اندروید 14

این منوی کنترل صدای جدید از اسلایدرهای ضخیم و بزرگی بهره می‌برد که به راحتی می‌توانید با آن‌ها تعامل برقرار کنید. همچنین با کلیک روی آیکون‌های هر بخش هم به سادگی و خیلی سریع می‌توانید آن‌ها را بی‌صدا کنید.

منوی کنترل صدا در اندروید 15
منوی کنترل صدا در اندروید 15

منوی جدید کنترل صدا در اندروید 15 همچنین قابل جمع شدن هم هست. فقط کافی است روی آیکون فلش‌مانند در کنار رسانه کلیک کنید. با این کار،‌ منوی یادشده جمع می‌شود و سپس با کلیک روی همان کلیک، گسترش پیدا می‌کند. همچنین شما می‌توانید هنگام تکان دادن اسلایدر برای افزایش یا کاهش صدا، شدت صدا را هم ببینید.

شایعات حاکی از آن است که امکان فعال کردن صدای فضایی، کنترل نویز و… در این منو وجود خواهد داشت. اما طبق تصاویری که در اختیار داریم، خبری از این گزینه‌ها نیست. این احتمال وجود دارد که با بزرگ‌تر شدن این منو، گوگل تصمیم بگیرد گزینه‌های بیشتری را به آن اضافه کند. اما چون فعلا همه چیز در مرحله‌ی آزمایشی قرار دارد، طبیعی است که اطلاعات کاملی از آن در اختیار نداشته باشیم.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments