#مهسا_امینی

استودیوی آمازون اقتباس تلویزیونی The Star Chamber را می‌سازد

اینبار یک بازیگر زن نقش اصلی را بر عهده خواهد داشت

اقتباس تلویزیونی The Star Chamber

استودیوی آمازون قصد دارد با همکاری فاکس 21 تی‌وی، اقتباس تلویزیونی The Star Chamber را تولید کند. این اثر درباره‌ی چند قاضی است که سعی دارند عدالت را به صورت مستقل از دولت برقرار کنند.

پیتر هایمز (Peter Hyams) که احتمالا با ساخت 2010: The Year We Make Contact (دنباله‌ای برای فیلم تحسین شده‌ی 2001: A Space Odyssey) شناخته می‌شود، در سال ۱۹۸۳ فیلم The Star Chamber را روانه‌ی سینماها کرد. این اثر حول محور یک قاضی ایده‌آلگرا به نام استیو هاردین می‌چرخد که در شهر نیویورک مشغول به کار است. پس از اینکه محدودیت‌های قانونی دست او را برای محاکمه‌ی سه مجرم می‌بندد، از شرایط موجود خسته شده و از طریق یک قاضی قدیمی به دادگاهی مخفی تحت عنوان تالار ستاره می‌پیوندد.

تالار ستاره به دادگاهی گفته می‌شود که از دادرسان و اعضای شورای سلطنتی شاهان تشکیل می‌شد تا بتواند متممی برای دادگاه‌های انگلستان بین قرن ۱۵ و ۱۷ میلادی باشد. هدف از تشکیل آن، اجرای قانون در شرایط خاص بود؛ زیرا احتمال فساد و اعمال نفوذ وجود داشت. تعدادی قاضی که شرایطی مانند استیو هاردین داشتند، تصمیم گرفتند نسخه‌ی مدرن این دادگاه را ایجاد کنند. آن‌ها اهمیتی به رویه‌ی معمول در دادگاه‌های امروزی نداده و خودشان به دنبال جمع‌آوری مدرک می‌روند. در صورتی که فرد گناهکار شناخته شود و سیستم قضایی هم توانایی محاکمه‌ی او را نداشته باشد، خودشان یک قاتل استخدام می‌کنند تا عدالت را به اجرا در بیاورد.

از شناخته شده‌ترین بازیگران حاضر در The Star Chamber می‌توان به مایکل داگلاس (Michael Douglas)، هال هولبروک (Hal Holbrook)، یافت کوتو (Yaphet Kotto)، شارون گلس (Sharon Gless) و جیمز بی. سیکینگ (James B. Sikking) اشاره کرد. دهمین فیلم پیتر هایمز در مقام کارگردان بازخوردهای مثبتی را از سوی منتقدان دریافت کرد اما به دلایل مختلف در باکس آفیس به یک شکست تبدیل شد. برای ساخت این اثر درام و جنایی ۸ میلیون دلار هزینه شده بود اما تنها ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار دلار فروخت.

حال و با گذشت ۳۷ سال از اکران The Star Chamber، استودیوی آمازون قصد دارد با همکاری فاکس 21 تی‌وی و وندتا پروداکشنز، اقتباس تلویزیونی آن را بسازد. این پروژه، بخشی از قراردادی است که در گذشته میان وندتا پروداکشنز و فاکس 21 تی‌وی امضا شده بود. شلدون ترنر (Sheldon Turner)، جنیفر کلین (Jennifer Klein) و آیلین مایزل (Ileen Maisel) هم قرار است به عنوان شورانر یا تهیه‌کننده‌ی اجرایی روی روند ساخت نظارت داشته باشند. مایزل یکی از عوامل تولید فیلم The Star Chamber بوده است. در ضمن، ترنر وظیفه‌ی آماده‌سازی فیلمنامه را هم بر عهده دارد. در کارنامه‌ی حرفه‌ای او آثار مختلفی از جمله Up in the Air و X-Men: First Class دیده می‌شود.

برخلاف فیلم، شخصیت اصلی اقتباس تلویزیونی The Star Chamber یک قاضی زن خواهد بود که در دادگاه استیناف سن فرانسیسکو مشغول به کار است. او طی اتفاقاتی تصمیم می‌گیرد گروهی مخفی و متشکل از چند قاضی تشکیل داده تا در شرایطی که سیستم قضایی قادر نیست، عدالت واقعی را به اجرا در بیاورد. شخصیت اصلی در همین حین باید بین تعهداتش به قانون، دین و خانواده تعادلی ایجاد کند. جزئیات دیگری از این سریال تلویزیونی منتشر نشده و نمی‌دانیم چه زمانی پخش می‌شود یا چه بازیگرانی در آن به نقش‌آفرینی خواهند پرداخت.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا