تولید سریال Altered Carbon از سوی نتفلیکس متوقف شد

ساخت این اثر هزینه‌های سرسام‌آوری را روی دست مدیران گذاشته بود

تولید سریال Altered Carbon

سرویس استریم نتفلیکس تصمیم گرفت تولید سریال Altered Carbon را پس از پخش تنها دو فصل متوقف کند. این اثر اقتباسی از یک رمان بود.

سرویس نتفلیکس در فوریه‌ی سال ۲۰۱۸ میلادی فصل نخست Altered Carbon را به اشتراک گذاشت که از ۱۰ قسمت تشکیل شده بود. از آن‌جایی که این اثر توانست نظر مثبت منتقدان و مخاطبان را به دست آورده و آمار خوبی هم در زمینه‌ی بازدید به ثبت برساند، مدیران سرویس آن را برای فصل دوم تمدید کردند. قسمت‌های جدید که تعدادشان ۸ عدد بود، فوریه‌ی سال جاری میلادی در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفتند. فصل دوم هم موفق شد بازخوردهای مثبتی را دریافت کند.

لیتا کلوگریدیس (Laeta Kalogridis) که سابقه‌ی کار روی فیلم‌های Alexander و Shutter Island را در پرونده‌ی خود دارد، سریال Altered Carbon را با اقتباس از رمانی به همین نام نوشته‌ی ریچارد کی. مورگان (Richard K. Morgan) تولید کرد. این اثر در ژانر سایبرپانک قرار داشته و داستانش طی ۲۰۰ سال آینده روایت می‌شود، زمانی که انسان‌ها به تکنولوژی مورد نیاز برای انتقال هوشیاری دست یافته‌اند. شخصیت اصلی داستان هم یک کهنه سرباز به نام تاکشی کواچ است که از سوی فردی ثروتمند به زندگی بازگردانده می‌شود تا معمای قتلش را حل کند. یوئل کینامان (Joel Kinnaman) در فصل اول و آنتونی مکی (Anthony Mackie) هم در فصل دوم نقش تاکشی را ایفا می‌کنند.

طبق گزارشی که اخیرا وب سایت Deadline به اشتراک گذاشته، تولید سریال Altered Carbon با گذشت تنها پنج ماه از انتشار فصل دوم متوقف شده است. با توجه به توضیحات ارائه شده، همه‌گیری ویروس کرونا هیچ ارتباطی با این موضوع نداشته و همه چیز به عملکرد سریال مربوط می‌شود. جدیدترین ساخته‌ی لیتا کلوگریدیس نیازمند ساخت دکورهای گران قیمت و همچنین استفاده از جلوه‌های ویژه‌ی بسیار زیاد بود تا بتواند فضای آینده‌نگرانه‌ی داستان را به تصویر بکشد. همین مسئله هم آن را به پرهزینه‌ترین سریال نتفلیکس تبدیل کرده بود. اگرچه نقدهای Altered Carbon مثبت بودند و حتی در جشنواره‌ها هم مورد توجه قرار گرفت اما میزان بازدیدها هیچ تناسبی با هزینه‌های تولید نداشتند. از همین رو، مدیران نتفلیکس تصمیم گرفتند تولیدش را متوقف کنند.

بدین ترتیب، Altered Carbon به جمع The Society ،I Am Not Okay With This و Patriot Act with Hasan Minhaj پیوسته که طی ماه‌های اخیر از سوی نتفلیکس متوقف شده‌اند. I Am Not Okay With This و The Society به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا و شرایطی که در پی آن به وجود آمده لغو شده‌اند اما دلیل توقف ساخت Patriot Act with Hasan Minhaj هنوز مشخص نیست. مدیران نتفلیکس به‌طور کلی عادت دارند در صورت نرسیدن به نتایج دلخواه با پخش فصل‌های ابتدایی، آن اثر را برای همیشه کنار بگذارند. همین هم باعث شده تعداد برنامه‌های لغو شده از ابتدای سال میلادی تاکنون به رقم ۱۵ برسد.

لغو The Society برای طرفداران اتفاق خوشایندی نبوده است. در نتیجه، با ارائه‌ی درخواست‌های مختلف خواهان تولید ادامه‌ی سریال شده‌اند. حال باید منتظر ماند و دید طرفداران Altered Carbon هم در مسیر مشابهی قدم می‌گذارند یا خیر.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا