#مهسا_امینی

فصل اول Fortnite Chapter 3 چه سلاح‌ها و آیتم‌های جدیدی را شامل می‌شود؟

فصل جدید هم اکنون در دسترس قرار دارد

فصل اول Fortnite Chapter 3

همان‌طور که انتظار می‌رفت، فصل اول Fortnite Chapter 3 از مدتی قبل آغاز شده و سلاح‌ها و آیتم‌های جدید متعددی را در خود جای داده است.

چپتر دوم فورتنایت با گذشت حدودا دو سال اخیرا به انتها رسید و جای خود را به Chapter 3 Season 1 داده است. همان‌طور که منابع غیررسمی مدعی شده بودند، به جای اینکه شاهد تغییرات گسترده‌ای در بخش‌های مختلف نقشه باشیم، یک جزیره کاملا جدید معرفی شده است. در ضمن، اپیک گیمز تاکید دارد فصل جدید یک نقشه شروع فوق العاده برای کاربران جدید و یک نقطه بازگشت عالی برای کاربرانی است که مدت‌ها پای تجربه این بازی بتل رویال ننشسته‌اند.

فصل اول Fortnite Chapter 3 سلاح‌ها و آیتم‌های جدیدی را معرفی کرده تا گشت و گذار کاربران در جزیره آرتیمس لذت بخش‌تر و هیجان‌انگیزتر باشد. در ادامه به صورت خلاصه‌وار با آن‌ها آشنا می‌شویم:

سلاح‌های جدید فصل اول Fortnite Chapter 3

 • Ranger Assault Rifle: این سلاح می‌تواند برای هدف‌های نه چندان دور کشنده باشد و به هدف‌های قرار گرفته در فاصله دور هم صدمه قابل‌توجهی وارد می‌کند.
 • MK-Seven Assault Rifle: این سلاح توسط The Seven طراحی شده و نه تنها برای شلیک هدف‌های نه چندان دور و دور مناسب است، بلکه نرخ آتش بالایی دارد. این سلاح همچنین یک اسکوپ منحصربفرد دارد. افرادی که به دنبال مدل بهتر MK-Seven Assault Rifle هستند، باید به ملاقات فاندیشن بروند.
 • Striker Pump Shotgun: مانند شاتگان‌های مرسوم بوده و ساچمه‌های زیادی را به سمت دشمن شلیک می‌کند. در نتیجه، می‌تواند صدمه قابل‌توجهی را بزند.
 •  Auto Shotgun: سلاح  Auto Shotgun شاید مانند Striker Pump Shotgun قدرتمند نباشد اما نرخ آتش بیشتری داشته و هر بار بارگذاری شامل دو گلوله می‌شود.
 • Sidearm Pistol: سلاحی قابل‌اعتماد که دقت بالایی داشته و صدمه زیادی به دشمن وارد میکند. به هیچ وجه آن را دست کم نگیرید.
 • Stinger SMG: این سلاح به دشمنانی که در فاصله نه چندان دور قرار دارند، صدمه زیادی وارد می‌کند. Stinger SMG همچنین برای تخریب محیط مناسب است.
 • Hunter Bolt-Action Sniper: این سلاح صدمه بسیار زیادی به دشمنان می‌زند. همچنین هر خشابش سه گلوله را در خود جای می‌دهد. بدین ترتیب، نگران هدفگیری اشتباه با اولین گلوله نباشید.

اگرچه مدت زیادی از آغاز فصل اول Fortine Chapter 3 نمی‌گذرد، گروهی از کاربران معتقد هستند MK-Seven Assault Rifle بیش از حد قدرتمند بوده و باید معادل‌تر یا اصطلاحا نرف شود. آن‌ها همچنین تاکید دارند شاتگان‌های جدید در مقایسه با شاتگان‌های قدیمی ضعیف‌تر بوده و اثرگذاری کمتری دارند. باید منتظر ماند و دید اپیک گیمز تغییرات مورد نظر کاربران را اعمال می‌کند یا خیر.

فصل اول Fortnite Chapter 3

آیتم‌های جدید فصل اول Fortnite Chapter 3

 • Med-Mist: یک اسپری التیام‌بخش بوده که می‌توان حین دویدن از آن استفاده کرد. Med-Mist روی هم‌تیمی‌هایی که در فاصله نزدیک قرار دارند هم تاثیر می‌گذارد.
 • Guzzle Juice: یک آیتم التیام‌بخش بوده که استفاده از زمان زیادی می‌برد اما نوار سلامتی را به صورت کامل پر می‌کند.
 • Vault:  آیتم‌هایی هستند که در نقشه وجود داشته و باز کردن آن‌ها نیازمند دو کاربر بوده و به هیچ وجه به تنهایی باز نمی‌شود.
 • Web-Shooter: مهم نیست از چه لباسی استفاده می‌کنید، با استفاده از وب شوتر می‌توانید حس و حال مرد عنکبوتی بودن را تجربه کنید. دسترسی به این آیتم تنها به واسطه بتل پس امکانپذیر است.

موارد جدیدی که به فورتنایت اضافه شده، به همین موارد خلاصه نمی‌شود. آرتمیس یک نقشه متنوع بوده و انواع زیست بوم‌های مختلف را در خود جای داده است. در بخش غربی نقشه مناطقی مانند Greasy Grove و Lumberyard را می‌بینیم که پوشیده از برف هستند. در بخش شرقی، زیست بومی استوایی را شاهد هستیم که شامل درخت نخل و ساحل دریا می‌شود. بخش جنوبی نقشه آب و هوای گرم‌تری نسبت به شرق داشته و به همین دلیل، یک کویر در آنجا واقع شده است. در ضمن، تورنادو و رعد و برق به سیستم آب و هوای بازی اضافه شده و تاثیر مستقیمی روی گیم پلی می‌گذارند.

در انتها، لازم به ذکر است فورتنایت هم اکنون برای کنسول‌های نسل هشتمی، نسل نهمی، رایانه‌های شخصی و سیستم عامل اندروید و iOS در دسترس قرار دارد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا