برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
قسمت ششم سریال X-Men 97
1%
  • 10/10

موشکافی قسمت ششم سریال X-Men 97

بازگشت چهره‌ای آشنا!!

موشکافی قسمت ششم سریال X-Men 97 ۱۲ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ مارول کپی لینک

از بازگشت چهره‌ای آشنا تا تولد دوباره یکی از قدرتمندترین اعضای مردان ایکس، قسمت ششم سریال X-Men 97 دارای ایستراگ و نکات زیادی است که در این مطلب مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

آنچه در قسمت‌های پیشین فصل اول سریال X-Men 97 گذشت؛ به‌دنبال گردهمایی جهش‌یافته‌های محبوب دنیای مارول و نجات سان اسپات از دست اعضای گروه دوست‌داران بشریت، مردان ایکس با حقیقتی شوکه‌کننده در رابطه با جین گری مواجه می‌شوند. سپس استورم حین محافظت از مگنیتو در دادگاه، قدرت‌های خود را از دست می‌دهد و یکی از دوستان صمیمی پروفسور ایکس به‌نام فورج سر راه او قرار می‌گیرد تا قدرت‌های استورم را بازیابی کند. در قسمت پنجم مگنیتو به‌همراه روگ و گمبیت راهی جزیره جنوشا می‌شوند تا در مراسم سالانه جهش‌یافته‌ها به‌نام هلفایر گالا (Hellfire Gala) شرکت کنند. متاسفانه جشن و پایکوبی جنوشا در کسری از ثانیه به حمام خون تبدیل و به مرگ مگنیتو و گمبیت منجر شد. حالا در قسمت ششم سریال X-Men 97، شاهد بازگشت غیرمنتظره پروفسور ایکس هستیم که به‌دنبال وقایع فصل پایانی سریال اصلی مرگ خود را جعل و به فضا سفر کرده است.

نگاهی به ایستراگ و نکات قسمت ششم سریال X-Men 97

جای خالی مگنیتو و گمبیت در تیتراژ آغازین

به‌طور غم‌انگیزی، جای خالی مگنیتو و گمبیت در تیتراژ آغازین سریال اتفاقات تلخ و شوکه‌کننده قسمت پنجم را یادآوری می‌کند. در طول حمله وحشیانه ابرسنتینال به جزیره جنوشا، هر دو جهش‌‌یافته محبوب گروه جان خود را در راه نجات همنوعانشان از دست دادند. به‌همین منظور، آنها جای خود در تیتراژ آغازین را به شخصیت نایت کراولر دادند. البته در نظر داشته باشید که در دنیای مارول چیزی به‌نام غیرممکن وجود ندارد و احتمالا نویسنده به‌کمک شخصیت‌هایی همچون کیبل یا بیشاپ، اتفاقات رخ داده در قسمت پنجم را به‌نوعی تغییر بدهد تا مگنیتو و گمبیت دوباره به زندگی بازگردند.

حضور افتخاری ابرشرور نگهبانان کهکشان

قسمت ششم سریال X-Men 97 با نبرد کری و شیار (دو نژاد فضایی در دنیای مارول) که در کمیک‌ها اهمیت ویژه‌ای دارد، آغاز می‌شود. برای کسانی که نمی‌دانند، رهبر گونه کری یعنی رونان (Ronan the Accuser) به‌خاطر همکاری با تکامل عالی، قرارداد صلح را زیر پا می‌گذارد و با امپراتوری شیار وارد جنگ می‌شود. مارول در کمیک‌ها مانور زیادی روی جنگ کری و شیار داده و از آنجایی که در این اقتباس تلوزیونی شاهد بازگشتش هستیم، ممکن است عواقب آن در پروژه‌های آتی دنیای سینمایی مارول نیز احساس شود.

حضور افتخاری یکی از قدرتمندترین گروه‌های کیهانی مارول

گارد شاهنشاهی شیار که در سکانس آغازین قسمت ششم دیدیم، یکی از قدرتمندترین گروه‌های کیهانی دنیای مارول به‌شمار می‌روند که در کمیک‌ها به‌کررات مقابل نگهبانان کهکشان قرار گرفته‌اند و حتی در فصل سوم سریال X-Men: The Animated Series نیز حضور داشتند. جالب است بدانید که یکی از اعضای این گروه جهش‌یافته‌ای به‌نام والکن (Vulcan) است که در اصل برادر اسکات سامرز یا همان سایکلاپس خودمان است.

پروفسور ایکس بازمی‌گردد

به‌دنبال وقایع سریال اصلی، چارلز اگزاویر در چندین قسمت ابتدایی X-Men 97 غایب بوده و این غیبت باعث شده تا شخصیت‌ها و بسیاری از مخاطبان مرگش را باور کرده باشند. اما حقیقت ماجرا چیز دیگری است، چراکه در قسمت ششم رسما شاهد بازگشت باشکوهش بودیم. اینطور که پیداست او قصد دارد با لیلاندرا، ملکه امپراتوری شیار ازدواج کند تا بین زمین و دیگر سیارات بیگانه صلح برقرار شود اما خواهر لیلاندرا از این موضوع راضی نیست و اگزاویر را به‌ چشم یک تهدید می‌بیند. به‌همین خاطر او برای پروفسور ایکس شرط می‌گذارد تا در ازای ازدواج با خواهرش، حافظه خود را پاک کند. چارلز که مثل همیشه مردم زمین را در اولویت قرار داده، شرط‌ او را می‌پذیرد اما وقتی به فاجعه رخ داده در جنوشا پی می‌برد، بی‌خیال صلح می‌شود و به زمین بازمی‌گردد.

استفاده از جادویی شبیه به جادوی دکتر استرنج

به‌دنبال وقایع چند قسمت پیشین، استورم همچنان مشغول رویارویی با ترس‌های خودش است و درست زمانیکه اهریمن جغدنما به او حمله می‌کند، فورج، دوست صمیمی پروفسور ایکس از جادویی استفاده می‌کند که شباهت زیادی به جادو دکتر استرنج دارد. با اینکه هنوز هیچ صبحتی درباره‌اش نشده، اما بسیاری معتقدند که فورج یکی از شاگردان قدیمی کامارتاج است و به‌کمک معلم دکتر استرنج (Ancient One) به جادو تسلط پیدا کرده است.

لباس کلاسیک و جذاب استورم

بعد از غلبه کردن به ترس‌های خود، استورم دوباره قدرت‌هایش را بدست آورده و به اصطلاج از خاکستر متولد می‌شود. از آنجایی که استورم دیدگاه جدیدی نسبت به زندگی پیدا کرده و در نبود قدرت‌هایش پخته‌تر شده است، صفحه جدیدی از دفتر زندگی را باز کرده و لباس مشکی کلاسیک کیمک‌ها را به تن می‌کند.

جان گرفتن یکی از بزرگترین خطوط داستانی کمیک‌ها

در سکانس پایانی قسمت ششم مشخص شد که بولیوار تراسک به‌خاطر دادن DNA خود به میستر سینیستر، مسبب اصلی فاجعه جنوشا بوده است. در ادامه صدای سینیستر را می‌شنویم که می‌گوید: “جنوشا تازه اول خط بوده و نقشه بزرگش از حالا شروع می‌شود”. نقشه سینیستر در کمیک‌ها به جنگی بزرگ و مهلک منجر می‌شود که در آن شخصیت تکامل عالی (ابرشرور قسمت پایانی سه‌گانه نگهبانان کهکشان) نیز نقش پررنگی دارد. در حال حاضر مشخص نیست که مارول تا چه حد به کمیک‌ها وفادار خواهد بود، اما با توجه به مقیاس بزرگ این خط داستانی، کاملا واضح است که قراره شاهد اتفاقی بزرگ‌تر از فاجعه جنوشا باشیم.

قسمت ششم سریال X-Men 97 هم اکنون از دیزنی پلاس قابل تماشا است.  مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

12 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments