رازهای بازی Alan Wake

رازهای بازی Alan Wake که باید در نسخه دوم برملا شوند

استودیو رمدی پاسخ‌های زیادی به ما بدهکار است!

دنیای متصل رمدی، مملو از پرسش‌ها و اسرار بی پاسخ است که انتظار داریم با انتشار بازی Alan Wake 2 برای تعداد زیادی از آن‌ها پاسخ دریافت کنیم. اما رازهای بازی Alan Wake چه چیزهایی هستند که ما را سال‌ها یا ماه‌ها به خود درگیر کرده‌اند؟

کمتر از دو هفته تا انتشار بازی Alan Wake 2 باقی مانده و طبیعت پیچیده این سری بازی مهم باعث شده ما پرسش‌های بسیاری درباره گذشته و آینده آن داشته باشیم. بازی Alan Wake در حدود ۱۳ سال پیش به انتشار رسید و مخاطبین زیادی را با داستان عجیب خود برای سال‌ها درگیر کرد و همین موضوع باعث شد نظرات زیادی درباره این بازی به وجود آمده و در عین حال افراد زیادی به تجربه دوباره این عنوان بنشینند.

حال انتظار می‌رود که پرسش‌های انبوهی که سال‌ها جامعه گیمرها را به خود درگیر کرده، تا حد قابل توجهی در بازی Alan Wake 2 پاسخ داده شوند. حال قصد داریم نگاهی به برخی از مهم‌ترین پرسش‌های خود از بازی‌های Alan Wake و Alan Wake 2 داشته باشیم.

آیا آلن از تاریکی فرار می‌کند؟

مکان تاریک یا حضور تاریک (Dark Place/Presence) شخصیت منفی اصلی دنیای آلن بوده و تلاش برای شکست و فرار از آن مهم‌ترین هدف آلن است. در پایان بازی Alan Wake، ما آخرین جمله‌ای که از زبان آلن شنیدیم جمله «این یک دریاچه نیست… اقیانوس است.» بود و این یعنی تهدیدی به مراتب بزرگ‌تر در انتظار آلن است.

آلن در حالی که توانست این نیروی عجیب را عقب براند، هنوز درگیر آن بوده و این نیرو هنوز تلاش دارد از آلن سوء استفاده کند. این احتمال وجود داشته که آلن از تاریکی فرار کند، اما با توجه به طبیعت سبک بازی‌های ترس و بقا، نباید از پایان خوش داستان آلن اطمینان کامل داشت!

آلیس ویک کجاست؟

تسخیر همسر آلن یعنی آلیس (Alice)، اتفاق بزرگی بود که سبب آغاز مبارزه میان آلن و تاریکی شد. گروگان گرفتن آلیس سبب شد آلن به درخواست‌های تاریکی پاسخ دهد و در نهایت آلن برای نجات آلیس، خود را به تاریکی سپرد. پس از آن آلن هیچ راهی برای دست یافتن به آلیس نداشته است.

در بازی Control ما شاهد مطلبی بودیم که اشاره به مصاحبه آلیس با ماموران FBC درباره تجربیات خود داشت. اما حقیقت این است که با وجود حضور دو بازی Control و Alan Wake‌ در جهانی یکسان، این احتمال وجود داشته که داستان‌های تعریف شده در بازی Control برای آلن و آلیس، به طور مستقیم در سری Alan Wake‌ تعریف نشوند. اما نباید از احتمال ملاقات دوباره آلن و آلیس نا امید شد!

ساگا اندرسون چگونه با داستان آلن همسو می‌شود؟

مدتی پیش ساگا اندرسون (Saga Anderson) به عنوان دومین شخصیت قابل بازی در بازی Alan Wake 2 معرفی شد. ساگا در حقیقت یک مامور اف بی آی (FBI) بوده که وظیفه یافتن اطلاعات درباره آلن ویک، دلیل گم شدن او و البته بررسی آثاری که او بر برایت فال گذاشته است را بر عهده دارد. علاوه بر آن، این احتمال وجود داشته که ساگا ارتباطی مستقیم با برادران اندرسون داشته باشد که در بازی Alan Wake با آن‌ها آشنا شدیم و به آلن در مسیرش کمک کردند.

ما اطلاعات کمی از ساگا در اختیار داریم، اما همین اطلاعات قصد دارند به نحوی ما را متوجه کنند که ساگا در حقیقت هم دست آان است. به عبارت دیگر شاید ساگا همان آلن در دنیای عادی باشد! برخی از نظریه پردازان باور دارند که ساگا شخصیتی کاملا ساختگی توسط شخص آلن بوده و آلن قصد دارد با استفاده از او به دنیای عادی خود باز گردد!

آیا شاهد حضور مستر اسکرچ در Alan Wake 2 خواهیم بود؟

در پایان داستان بازی Alan Wake بود که ما برای اولین بار با مستر اسکرچ (Mr. Scratch) آشنا شدیم. پس از آن، مستر اسکرچ در دو بسته الحاقی The Signal and The Writer و Alan Wake’s American Nightmare حضور داشت. مستر اسکرچ همزاد آلن بوده که تمام بدی‌ها و ناخالصی‌های شخصیت آلن را به او نشان می‌دهد.

آلن در بسته الحاقی Alan Wake’s American Nightmare به طور موقت این همزاد را از خود دور کرد. اما بازگشت مستر اسکرچ دور از انتظار نبوده و ما گمان داریم باید شاهد حضور او در بازی Alan Wake 2 برای آزار و اذیت هر چه بیشتر آلن یا حتی ساگا اندرسون باشیم!

بازی Alan Wake 2‌ چه تاثیری بر جهان متصل رمدی دارد؟

استودیو رمدی (Remedy Entertainment) سال‌های زیادی بوده که قصد دارد با انتشار هر بازی جدید، داستان‌های بیشتر و اسرار بیشتری به جهان متصل خود یا همان Remedy Connected Universe بیافزاید. آلن ویک در بسته الحاقی AWE بازی Control بار دیگر حضور یافته و اشارات زیادی به این شخصیت در بازی Quantum Break شده است.

در نتیجه با توجه به تمام این اتفاقات و این اشخاص حاضر در دنیای رمدی، توسعه دهندگان خود را به پیشرفت هر چه بیشتر این جهان مقید ساخته‌اند. حال به باور ما بازی Alan Wake 2 که نسخه ابتدایی آن به نحوی پایه گذار جهان متصل رمدی بود، اسرار زیادی را برای ما فاش خواهد کرد، با این حال نباید تعجب کرد اگر داستان این بازی پرسش‌های بیشتری را برای ما رو کرده که پاسخ آن‌ها را در بازی‌هایی دیگر دریافت کنیم!

بازی Alan Wake 2 در تاریخ ۲۷ اکتبر سال ۲۰۲۳، برابر با ۵ آبان ماه سال ۱۴۰۲ برای کنسول‌های نسل نهمی پلی استیشن ۵ و ایکس باکس سری ایکس/سری اس و البته رایانه شخصی به انتشار می‌رسد. نظر شما درباره رازهای بازی Alan Wake چیست؟ شما چه پرسش‌های بی پاسخی از این بازی دارید؟ در انتظار نظرات و پرسش‌های شما هستیم.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


نظرات

اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا