برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

موضوع رده‎‌بندی سنی بازی‌های ویدیویی در ایران جدی می‌شود

بنیاد ملی گزارش می‌دهد

موضوع رده‎‌بندی سنی بازی‌های ویدیویی در ایران جدی می‌شود ۳ ۲۳ مهر ۱۳۹۹ اخبار بازی کپی لینک
رده‎‌بندی سنی ویدیو گیم در ایران

پیمایش اخیر بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، از نتایج پژوهش جالب این بنیاد پیرامون موضوع رده‌بندی سنی بازی‌های ویدیویی خبر می‌دهد.

طبق اطلاعات منتشر شده از سوی اداره‌ی ارتباطات و امور بین‌الملل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، گیمرهای ایرانی به تازگی به رده‌بندی سنی بازی‌های ویدیویی اهمیت بیشتری می‌دهند. از آن‌جایی که بحث رده‌بندی سن درمورد تمامی محصولات فرهنگی مثل فیلم، سریال و بازی در تمام کشورها اهمیت زیادی دارد تا میزان آسیب احتمالی را به حداقل برساند، بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای اخیرا پژوهشی در این مورد انجام داده است.

نظام رده‌بندی سن به گیمرها این اجازه را می‌دهد تا با علم بیشتری بازی مورد علاقه‌ی خود را انتخاب کنند و نسبت به محتوای آن آگاه باشند. این موضوع، اهمیت زیادی داشته و به همین دلیل مرکز تحقیقات بازی‌های دیجیتال (دایرِک) که زیرمجموعه‌ی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای به حساب می‌آید، روی آن تحقیق کرده است. طبق نتایج این تحقیق، در سال‌های اخیر ۳۲ میلیون بازیکن ایرانی بیشترین میزان توجه را نسبت به رده‌بندی سنی بازی‌ها از خود نشان داده‌اند.

اطلاعاتی که توسط مرکز تحقیقات بازی‌های دیجیتال به‌دست آمده، بر اساس میانگین سنی بازیکنان و میزان توجه آن‌ها به موضوع رده‌بندی سنی است. بخشی از نتایج این تحقیق، از اهمیت تصمیم و علم والدین خبر می‌دهد که چگونه و بر چه اساسی بازی‌ مورد نظر را برای فرزند خود خریداری می‌کنند.

گزارش اخیر بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای و مرکز تحقیقات بازی‌های دیجیتال، نشان می‌دهد که در سال‌های اخیر والدین و گیمرها نسبت به موضوع رده‌بندی سنی بازی‌های ویدیویی، حساسیت بیشتری پیدا کرده‌اند.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

3 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments