شرکت اکتیویژن علیه یک وب‌سایت فروش چیت Warzone واکنش جدی نشان داد

چیترها مراقب باشید!

شرکت اکتیویژن علیه یک وب‌سایت فروش چیت Warzone

فروش چیت Warzone برای این بازی، موردی است که مدت‌هاست توسط کاربران بسیاری از سرتاسر جهان خریداری می‌شود. با این حال، اخیرا شرکت اکتیویژن (Activision) یک واکنش رسمی و جدی به یکی از این سایت‌ها که بیشتر از همه به فروش کدهای تقلب مشغول بوده نشان داده و از آن شکایت کرده است!

بازی Call of Duty: Warzone در سال ۲۰۲۰ و پس از عنوان ریبوت Modern Warfare عرضه شد. در واقع زمان انتشار این بازی و رایگان بودن آن باعث شده بود تا وارزون به حدی دیده شود که حتی سازندگان آن نیز انتظار نداشتند! عنوان ریبوت Modern Warfare به شدت به خاطر داشتن گیم پلی بی‌نظیر و همچنین داستان فوق‌العاده، محبوب شد؛ سپس بعد از گذشت چند ماه بازی Call of Duty: Warzone در دوران پاندمی ویروس کرونا منتشر شد. دقیقا در زمانی که مردم در خانه نشسته بودند و بازی‌های ویدیویی یکی از بهترین تفریحات برای گذراندن زمان بود.

با این حال تعداد کاربران این بازی روز به روز بیشتر شد و با ارائه فصل‌های مختلف، ادامه داستان، سبک متفاوت و همچنین دنباله‌دار شدن پاندمی ویروس کرونا، وارزون به یکی از بزرگ‌ترین عناوین سبک بتل رویال تبدیل شد. اما می‌دانید وقتی که یک بازی خیلی بزرگ می‌شود چه مشکلی برای آن پیش می‌آید؟ تعداد متقلبان یا به اصطلاح چیترهای آن به شدت افزایش پیدا خواهند کرد! چراکه این بازی جایی برای چندین میلیون بازیکن آنلاین است که برنده شدن در آن با چیت خیلی راحت‌تر و بهتر خواهد بود؛ بخصوص اینکه در سیستم رنکینگ شما را جلوتر از دیگران خواهد انداخت.

از همان ماه‌های اول عرضه تا به امروز، گزارش‌های مختلفی از چیت زدن بازیکنان در عنوان Warzone را شاهد بودیم و ریون سافتور (Raven Software) نیز همیشه تلاش کرده تا جلوی این افراد را بگیرد و اکانت آن‌ها را بن کند. با این وجود، نکته قابل توجه اینجاست که وقتی سازندگان فرد متقلب را از در بیرون می‌کنند، از پنجره وارد می‌شود! به نحوی که هربار هزاران چیتر حذف می‌شوند و همچنان آن‌ها در بازی حضور دارند و رقابت در بازی‌ها را ناعادلانه می‌کنند. این در حالی است که با شروع فصلی جدید و نقشه‌ای متفاوت تحت عنوان Warzone Pacific، قرار شد تا سیستم آنتی چیت Racochet که ابتدا روی Vangaurd تست شده بود، اینبار روی Warzone هم پیاده‌سازی شود تا جلوی چیترها بهتر از قبل گرفته شود.

شکایت اکتیویژن از فروشندگان چیت Warzone

در واقع این آنتی چیت جدید Warzone عملکرد خوبی را از خود نشان داد و توانست خیلی کارآمد نشان دهد؛ طوری که با اولین موج حمله آن، حدود ۴۸ هزار اکانت متقلب بن شد تا بازی عادلانه باشد. با این وجود اکتیویژن برای پایان دادن به این داستان چیت و تقلب، اخیرا سعی کرده تا با شکایت از یکی از وب‌سایت‌های فروشنده، این مسئله را ریشه‌کن کند! نام این سایت EngineOwning است و چنان که پیداست، جدیدترین چیت Warzone از جمله Aim Assist، Wallhack و … را برای کاربران به فروش می‌رساند.

این شکایت به تازگی توسط اکتیویژن به ثبت رسیده و احتمالا در آینده حتی بیشتر و جدی‌تر هم خواهد شد؛ چراکه این سایت اخیرا سعی کرده تا حتی بازی Overwatch که یکی دیگر از عناوین ساخت شرکت اکتیویژن است را هم با هک‌های خود پر کند. همچنین چیت Warzone تنها چیزی نیست که توسط این سایت به فروش می‌رسد، بلکه کدهای تقلب برای دیگر بازی‌های معروف مانند Battlefield V و Halo Infinite هم در فروشگاه EngineOwning قرار دارد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا