سری Call of Duty ممکن بود از ایکس باکس حذف شود

درخواست بابی کوتیک از ردموندی‌ها

سری Call of Duty ایکس باکس

بر اساس بیانیه اخیر مایکروسافت، به نظر می‌رسد شرکت اکتیویژن در یک دوره قصد داشت سری Call of Duty را از پلتفرم ایکس باکس حذف کند.

تاکنون سازمان‌های نظارتی شماری از کشورها موافقت خود با معامله اکتیویژن بلیزارد و مایکروسافت را اعلام کرده‌اند، اما کمیسیون تجارت فدرال آمریکا با طرح یک شکایت، ردموندی‌ها را به دادگاه کشانده است. جلسه رسیدگی به این پرونده چند وقتی است که آغاز شده و در پی آن، اطلاعات مهم و جالبی از پشت پرده صنعت بازی‌ها آشکار می‌شود.

در همین راستا، خانم سارا باند، معاون ایکس باکس، در جلسه دادگاه خاطرنشان کرد که پیش از تنظیم این قرارداد، بابی کوتیک، مدیر کل شرکت اکتیویژن بلیزارد در پیامی خواستار افزایش سهم درآمد این شرکت از فروش بازی‌های کالاف دیوتی روی ایکس باکس شده بود.

به گفته باند، شرکت اکتیویژن بلیزارد به صراحت اعلام کرده بود که اگر سهم درآمد این کمپانی بیشتر نشود، هیچ کدام یک از آثار سری Call of Duty برای ایکس باکس عرضه نخواهد شد. هرچند، مایکروسافت به سرعت با درخواست اکتیویژن بلیزارد موافقت کرد و این مسئله برطرف شد.

سارا باند در این زمینه توضیح می‌دهد:

زمان برای ما بسیار محدود بود. ما بازیکن‎‌هایی داریم که قصد دارند انتظارهایشان را در اسرع وقت برآورده کنیم. بر این اساس، ما تصمیم گرفتیم با درخواست اکتیویژن بلیزارد موافقت کنیم. این بهترین کار برای تجارت ما به شمار می‌رفت.

این صحبت‌ها در حالی مطرح شده که پیش‌تر وکیل حقوقی مایکروسافت در دادگاه اعلام کرد که سری Call of Duty یک بازی ضروری نیست و در صورت حذف آن از یک پلتفرم، ضرر و زیان هنگفتی به آن پلتفرم وارد نمی‌شود.

در ادامه این جلسه، خانم سارا باند اذعان داشت که به خاطر قرارداد نوشته شده میان اکتیویژن بلیزارد و سونی، مایکروسافت اجازه بازاریابی و تبلیغات بازی‌های جدید کالاف دیوتی را نداشت. او فارغ از محدودیت‌های بازاریابی سری Call of Duty در ایکس باکس، اشاره کرد که بخش سرگرمی‌های تعاملی شرکت سونی مشابه این کار را با بازی Hogwarts Legacy انجام دادند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا