در این شهر هر ۶ دقیقه یک گوشی دزدیده می‌شود!

گوشی

عجیب اما واقعی! به گزارش BBC، در شهر لندن در هر شش دقیقه یک گوشی هوشمند دزدیده می‌شود که در نوع خود اتفاق جالبی به حساب می‌آید.

لندن شهر بسیار شلوغی است و هر لحظه ممکن است اتفاقات زیادی در آن رخ دهد. دزدیدن گوشی هم یکی از اتفاقات تلخی است که انتظار داشتیم در این شهر شاهد باشیم و اینطور که از گزارش BBC متوجه شده‌ایم، ظاهرا این اتفاق هر ۶ دقیقه یک بار دیده می‌شود. سال گذشته حدودا ۹۰٫۸۶۴ گوشی هوشمند در این شهر به سرقت رفت که می‌شود چیزی در حدود ۲۵۰ گوشی در طول یک روز و این اصلا آمار خوبی محسوب نمی‌شود.

شهردار لندن به تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند گفته که از قرار دادن قابلیت‌هایی که باعث تشویق سارقان می‌شود در گوشی‌های خود خودداری کنند. صدیق خان، شهردار لندن، در یک نامه‌ی سرگشوده به طراحان نرم‌افزار اعلام کرد که راه حلی برای کاهش این آمار در نظر بگیرند. او از سازندگان گوشی‌های هوشمند خواسته تا با مجریان قانون در این زمینه نهایت همکاری را داشته باشند. نگرانی شهردار لندن از این بابت است که آمار جرم و جنایات در شهر لندن در حال افزایش است و گوشی‌ها فقط ۳۸٪ از آمار سرقت‌های شخصی را به خود اختصاص داده‌اند.

گوشی

درخواست شهردار لندن از شرکت‌ها برای عدم طراحی قابلیت‌هایی که سارقان را تشویق به دزدی گوشی ها می‌کنند اگرچه عجیب اما کاملاً طبیعی است. زمانی بود که رادیوهای خودرو و تجهیزات مسیریابی ماهواره‌ای از خودروها دزدیده می‌شد اما شرکت‌های سازنده‌ی خودرو با همکاری پلیس توانستند رادیو و گیرنده‌های ماهاواره‌ای را با داشبرد خودرو ادغام کنند تا دیگر به صورت قطعه‌ای جداگانه و قابل سرقت در ماشین قرار نداشته باشند.

سر مارک، مدیرعامل شرکت Met می‌گوید: «قانون فعلی که اجازه می‌دهد گوشی های دزدیده شده دوباره رجیستر شوند، به صورت خیلی ناخواسته سبب افزایش آمار سرقت می‌شود. ما معتقدیم این خشونت‌ها و سرقت‌ها مشکلی ریشه‌ای دارند که ما نمی‌توانیم به تنهایی با آن‌ها مقابله کنیم. باید قدم به قدم با شرکای خود همکاری کرده و چرخه‌ی جنایات را از بین ببریم».

داده‌های پلیس نشان می‌دهد که جوانان بیشتر در این قضیه درگیر هستند؛ هم به عنوان سارق و هم قربانی. کاربران گوشی‌های هوشمند بین ۱۴ تا ۲۰ سال در لندن، هدف اصلی سارقین هستند. موبایل UK، که نماینده شبکه‌های بی‌سیم در بازار انگلستان است، گفت: «ما از فرصت همکاری با Met، دفتر شهردار، سازندگان گوشی و صنایع دیگر برای ادامه‌ی کاهش بیشتر این جرائم استقبال می‌کنیم».

شهردار لندن هم گفت: «هزینه‌ی زیاد زندگی یکی از اصلی‌ترین دلایل خشونت و جرم و جنایات در لندن است که تأثیر مخربی روی جوانان دارد». او همچنین افزود در حال حاضر فروش گوشی‌های دزدیده شده برای سارقان بسیار راحت است».

5 1 رأی
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا