1%
  • 0/10

قتل پدر توسط یک کودک ۹ ساله به خاطر بازی Call of Duty

مقصر کیست؟

قتل پدر توسط یک کودک ۹ ساله به خاطر بازی Call of Duty ۰ ۰۱ فروردین ۱۴۰۳ اخبار بازی کپی لینک
کودک ۹ ساله Call of Duty

یک کودک ۹ ساله با شلیک گلوله پدر خود را به قتل رسانده که پلیس بازی Call of Duty را مقصر این حادثه می‌داند.

تاثیر بازی‌های ویدیویی روی رفتار کودکان و جوانان همواره یکی از بحث‌های پرحاشیه و قدیمی بوده که به عقیده برخی از فعالان و روان‌شناس‌ها، تجربه عناوین شوتر و تیراندازی منجر به افزایش خشونت در گیمرها به ویژه در کودکان می‌شود. این در حالی است که برخی‌ها با این نظر مخالف بوده و بازی‌ها را صرفا ابزاری برای سرگرمی می‌دانند.

در همین حین، به تازگی یک کودک ۹ ساله در ایالت یوتا آمریکا پدر خود را با شلیک گلوله به قتل رسانده است. بر اساس گزارش یاهو، زمانی که پلیس یوتا وارد منزل شده، مشاهده کرده که مرد بر اثر شلیک گلوله به سر و پارگی‌هایی در بدن در حال خون‌ریزی است. در همین حین، فرزند نه ساله او از اتاق بیرون آمده و اعلام کرده که پدرش از ناحیه سر خونریزی کرده و فوت شده است.

بر اساس اطلاعاتی از حکم بازداشت به دست آمده، گویا این کودک ۹ ساله اعتیاد به بازی‌های ویدیویی دارد و از قضا بسیاری از آثاری که او تجربه کرده، از نظر سنی مناسب نبوده است. نکته جالب ماجرا این است که دادستان بازی Call of Duty Warzone را مقصر این اتفاق دردناک می‌داند.

به گفته دادستان، این کودک ۹ ساله با استفاده از همان سلاحی که در بازی وجود دارد، پدر خود را به قتل رسانده است. در واقع، قاضی در تلاش است تا مقصر اصلی حادثه را به بازی کالاف دیوتی ارتباط دهد که به طور ناخواسته نحوه استفاده از سلاح و شلیک گلوله را به کودکان آموزش می‌دهد.

البته، ذکر این نکته مهم است که این کودک با مسائل رفتاری دست و پنجه نرم کرده و این موضوع نیز در حادثه دخیل است. گفتنی است که شرکت اکتیویژن بلیزارد هنوز واکنشی از خود در قبال این حادثه نشان نداده و در صورتی که بازی Call of Duty نیز مقصر شناخته شود، باید منتظر حضور تیم حقوقی اکتیویژن در دادگاه نیز باشیم.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments